• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Конкурс заявок у рамках програми JESH

Конкурс заявок у рамках програми JESH

Анонс

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: конкурс заявок у рамках програми «Joint Excellence in Science and Humanities» (JESH) від Австрійської академії наук; пілотний проект МОН України зі створення центрів трансферу технологій; конкурс науково-технічних проектів з Програми інформатизації НАН України на 2019 р.; наукові дослідження для досягнення Україною енергонезалежності; діяльність Міжнародних  академічних  організацій, що підтримуються в межах програм, пов’язаних з ЮНЕСКО та багато іншого.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№2, 2019). У номері: Центр глобальної інноваційної політики (GIPC) Торгової палати США опублікував Міжнародний індекс інтелектуальної власності; оприлюднено першу доповідь Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), присвячену розвитку штучного інтелекту; Євросоюз розробив нові санкції за крадіжку інтелектуальної власності; ЄС узгодив реформу авторського права в Інтернеті; що зміниться для компаній з управління авторськими правами;

Ділові очікування підприємців в Україні

Ділові очікування підприємців в Україні

Економічний ракурс

Міжнародний і вітчизняний досвід свідчить, що ділові очікування підприємців і населення не лише формуються залежно від економічної ситуації в країні, а й самі певною мірою впливають на розвиток економічної ситуації в майбутньому.

Детальніше про ділові очікування підприємців читайте в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Ділові очікування підприємців і населення та їх вірогідний вплив на динаміку української економіки у 2019 р.» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі»  (с.51-58).

Активізація молоді – головне завдання культурних просторів ОТГ

Активізація молоді – головне завдання культурних просторів ОТГ

До нових стандартів самоврядування

Формування ефективної культурної політики в ОТГ необхідне в процесі розвитку територій, оскільки будь-які стратегії, проекти та ініціативи мають значення тоді, коли населення громад активне, особливо молодь.

Детальніше про участь молоді в культурному житті ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Культурні простори ОТГ і молодь» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-51).

Казахстанський експорт: особливості структури та тенденції

Казахстанський експорт: особливості структури та тенденції

Примітки на полях

Дев'ять з десяти ключових казахстанських експортних товарів припадають на корисні природні копалини і їх похідні. У зв'язку з цим ситуація на світовому товарно-сировинному ринку, а також глобальний попит матимуть визначальний вплив на торговельний баланс країни.

Детальніше про казахстанський експорт читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Структура и основные направления казахстанского экспорта» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.39-42).