• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Культура

Культура

Упродовж усіх років державної незалежності в культурній сфері здійснювалися трансформації, які супроводжували перехід від авторитарного устрою до плюралістичного суспільства. У результаті цих змін культура поступово та частково позбавилася негативних рис радянського зразка. Водночас накопичувалися негативні явища. Аналіз негативних тенденцій, які супроводжували транзит українського суспільства від авторитарної моделі до демократичної, показує, що їхню причину необхідно шукати передусім у сфері культурних і гуманітарних цінностей. Докладніше про шляхи оптимізації національної культурної політики в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

«Джерело нейтронів»

«Джерело нейтронів»

Розроблення проекту ядерної дослідницької установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці», яке фахівці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) здійснювали спільно з американськими колегами з Аргонської національної лабораторії (США), є гарним прикладом ефективного міжнародного наукового співробітництва. Успішне завершення будівництва і введення в експлуатацію цієї установки дасть змогу створити в ННЦ ХФТІ сучасну базу для проведення фундаментальних і прикладних досліджень, а також для підготовки фахівців у галузі використання ядерної енергії. Докладніше про проект «Джерело нейтронів» у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Наприкінці грудня Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі О. Лукашенко і глава Казахстану Н. Назарбаєв, які провели переговори з Президентом України П. Порошенком. Обидва візити стосувались як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі та пов’язаного з нею загального погіршення економічної ситуації. І. О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв висловили свою підтримку Україні, обіцяючи всебічну допомогу. Чи можна розглядати візити до Києва лідерів Казахстану і Білорусі як неофіційну «миротворчу» місію В. Путіна, який шукає шляхи виходу зі спровокованої ним самим кризи, чи це – пошук О. Лукашенком і Н. Назарбаєвим шляхів мінімізації наслідків українсько-російського конфлікту для своїх країн чи, навіть, прояв центробіжних тенденцій в рамках Євразійського економічного союзу? Думки експертів з цього приводу аналізувала О. Симоненко – читайте в № 98 «Резонансу».