• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Полювання

Полювання

Спроби внесення змін у вітчизняне законодавство, що регулює систему правовідносин у сфері мисливського господарства та полювання, відбуваються з періодичністю у два-три роки. Останні законодавчі новації передбачають появу нових видів полювання. Про переваги та недоліки нових законодавчих ініціатив читайте у статті С. Полтавця  «Полювання: задоволення для всіх чи тільки для «вибраних»», «Громадська думка про правотворення» № 1 (83).

Розвиток соціальних мереж

Розвиток соціальних мереж

В Facebook Messenger тестується автоматичне розпізнавання голосу; LinkedIn покращив функцію пошуку людей, роботи та повідомлень; «Одноклассники» беруть курс на мобільний напрямок; Twitter запустив функцію перекладу твітів за допомого Bing. Про ці та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2, який вийде найближчим часом.

Боротьба з корупцією

Боротьба з корупцієюНаціональне антикорупційне бюро – це найбільший антикорупційний проект України. Саме він задаватиме імпульс іншим реформам, адже правильно налагоджений механізм розслідування справ і притягання вищих посадовців до кримінальної відповідальності створить необхідну дисципліну в чиновників середньої та нижчої ланки. Процесу створення цієї структури в Україні та основним викликам, що постають перед нею, присвячено  аналітичний огляд О. Ворошилова, опублікований у № 7 бюлетеня "Резонанс".

Cоціальні комунікації

Cоціальні комунікації

Інформаційна насиченість сучасного життя, що активно стимулює розширення громадських і міжособистісних контактів, визначає також розвиток гуманістичної сфери в суспільстві, сприяє зародженню нових соціальних ініціатив, розвитку культурних процесів у соціумі. Докладніше про особливості розвитку системи соціальних комунікацій у соціальній структурі українського суспільства у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Законотворчість

ЗаконотворчістьНова Верховна Рада, з обранням якої завершилося повне перезавантаження влади в Україні, покликана стати якісно новим законодавчим органом, який разом з урядом упроваджуватиме необхідні реформи. Про перші результати її роботи й очікування на 2015 р. йдеться у матеріалі Н. Тарасенко (опублікований у № 7 бюлетеня "Резонанс").