• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Проект підтримки децентралізації

Проект підтримки децентралізації

• Аналітичний коментар:

Зустрічі в Берліні – ще один крок на шляху до врегулювання східної ситуації;

Добровільне об’єднання територіальних громад − позитивні зміни у сфері децентралізації влади;

• Комітет Європарламенту схвалив виділення 1,8 мільярда євро Україні;

Аудиторський рубікон

директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності, член колегії Рахункової плати, заслужений юрист, доктор юридичних наук  Невідомий Василь Іванович

У 1996 р. була утворена Рахункова палата України як незалежний державний орган зовнішнього фінансового контролю. За цей час авторитет і здобутки інституції визнані на національному та міжнародному рівнях. Але чи вдалося Рахунковій палаті стати легітимним інструментом зовнішньої, незаангажованої та реальної оцінки системи управління публічними фінансами? Що потрібно безпосередньо Рахунковій палаті для посилення її позицій як ефективного інструменту, щоб запобігти корупції у бюджетній сфері та забезпечити прозорість використання коштів платників податків?

Для пошуку відповідей на ці питання редакція звернулася до головного контролера  – директора департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності, члена колегії Рахункової плати, заслуженого юриста, доктора юридичних наук  Невідомого Василя Івановича.

Децентралізація

Децентралізація

Шановні колеги!

Вийшов № 6 журналу "Україна: події, факти, коментарі".

Серед інших матеріалів представлено аналітичну статтю В. Пальчук, присвячену висвітленню небезпеки федералізації України, яку російська сторона позиціонує як головну умову вирішення збройного конфлікту на Сході нашої країни. Розкрито дії української сторони, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію українського суспільства. Звертається увага на те, що заклики до федералізації є закликами до зміни устрою держави, затвердженого в Основному законі України. Проаналізовано погляди експертів щодо ідей «федеративної» України. Ключовий меседж, висловлений експертами і політиками щодо федералізації за сценарієм Росії, полягає у твердженні, що російській стороні потрібні суб’єкти федерації, на які Москва може здійснювати вплив напряму, особливо в південно-східних регіонах. Через суб’єкти федерації робитимуться спроби блокувати євроінтеграційні прагнення України. Мета цього – посилення сепаратистських тенденцій та розкол України. Зазначається, що на противагу будь-яким спробам Кремля нав'язати українській стороні федералізацію як шлях вирішення збройного конфлікту на сході України українська влада пропонує провести децентралізацію.

Відновлення

Відновлення

Оборотной стороной конфликта на Донбассе стали масштабные разрушения и вынужденное переселение. десятков тысяч людей. Ущерб от войны на Донбассе сегодня оценивается Украиной, ООН, USAID и независимыми экспертами по-разному. Только на территории Донецкой области, по состоянию на конец февраля, было полностью разрушено или частично повреждено более 10 тыс. объектов. Это: 7 тыс. 409 домов частной и коммунальной собственности, 1 тыс. 346 объектов электроснабжения, 62 – теплоснабжения, 58 – водоснабжения, 848 – газоснабжения, 19 – канализационного хозяйства, 70 учреждений здравоохранения, 176 общеобразовательных школ, 86 дошкольных учреждений, 28 профессионально-технических, 19 высших учебных заведений, 26 объектов физической культуры и спорта, 54 учреждения культуры, 128 объектов дорожно-транспортной инфраструктуры, 66 промышленных предприятий, 95 предприятий торговли, четыре банковских учреждения и 123 объекта других сфер экономики. Детальнее о проблеме и путях ее решения читайте в статье О. Ворошилова в № 6 "Україна: події, факти, коментарі".

Аграрний сектор

Посівна

В условиях продолжающегося конфликта на Донбассе и связанных с ним кризисных явлений в экономике Украина остро нуждается в валютных поступлениях, одним из источников возможных поступлений которых остается на сегодня аграрный сектор. В связи с этим экспертами и чиновниками уделяется значительное внимание состоянию дел в аграрной сфере, в частности - проблемам, рискам и тенденциям проведения посевной кампании. Подробнее узнавайте в статье А. Рябоконя в № 6 "Україна: події, факти, коментарі".