• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Круглий стіл «Мова і культура»

На відзначення Міжнародного дня рідної мови в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся круглий стіл «Мова і культура»На відзначення Міжнародного дня рідної мови в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся круглий стіл «Мова і культура», організований бібліотекою спільно з Українським мовно-інформаційним фондом НАН України.

 

Шкільна освіта

Шкільна освіта Найближчим часом освітня галузь України зазнає змін. Чого очікувати  українським освітянам, учням та їх батькам від ухвалення Реформи шкільної освіти, читайте в матеріалі Миськевич Т. «Громадська думка» № 3 (85).

В об’єктиві – регіон

В об’єктиві – регіонОстаннім часом багато активістів кримскртатарского руху заявляють про те, що нинішня влада Криму, в тому числі кримські татари, котрі у неї входять, вирішили перепідпорядкувати собі меджліс, поставивши на його чолі свою людину. Більш докладно про намагання окупаційної влади Криму замінити главу меджлісу кримськотатарського народу з законно обраного Р. Чубарова на слухняного їм Р. Ільясова йдеться у матеріалі О. Ворошилова, опублікованому у № 15 бюлетеня "Резонанс".

Безпека

Безпека20 січня в Україні стартувала четверта хвиля мобілізації. Як і попередні три, вона викликала в суспільстві безліч дискусій і питань, пов'язаних як з технічними, так і соціально-політичними та правовими аспектами її проведення. Саме цій темі присвячено аналітичний огляд Ю. Якименка, опублікований у № 15 бюлетеня "Резонанс". Автор наголошує, що остаточні підсумки мобілізації багато в чому будуть залежати від розвитку ситуації у зоні бойових дій.

Інтернет-піратство

Інтернет-піратство

Проблема інтернет-піратства на сьогодні є актуальною в усіх країнах світу. Україна – не виняток. Останні кілька років ми займаємо перші рядки в списках злісних порушників авторського права з рівнем піратства 84 %, який практично не знижується вже багато років, залишаючись одним з найвищих. У зв’язку з цим український уряд вирішив у терміновому порядку розробити проект Закону «Про захист авторських і суміжних прав в Інтернеті», який буде направлений на боротьбу зі зростаючим рівнем піратства в мережі. Про обговорення законопроекту читайте у матеріалі І. Беззуб, «Боротьба з інтернет-піратством в Україні: оцінки експертів», «Громадська думка» № 3 (85).