• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Комунальна теплоенергетика

Комунальна теплоенергетикам

Чергове підвищення цін на житлово-комунальні послуги, зокрема, на опалення помешкань, змушує українців заощаджувати і, водночас, шукати альтернативних варіантів забезпечення комфортного проживання. До того ж європейська інтеграція передбачає, серед іншого, вироблення й дотримання нової енергетичної стратегії. Докладніше про здобутки й помилки зарубіжного та вітчизняного досвіду модернізації комунальної теплоенергетики, справжні тарифи на опалення та про складнощі утилізації сміття в українських містах в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Біотехнології та генетична інженерія

За останнє століття в біології сталося чимало значних відкриттів, які багато в чому змінили уявлення про живу природу. Проте, водночас, виникли й проблеми етичного характеру – щодо припустимості наукового втручання у природні процеси на клітинному рівні. Про результати генетичних досліджень та перешкоди, з якими вони стикаються в Україні, розповіли науковці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Facebook обмежує погляди користувачів

Facebook обмежує погляди користувачів

Проведене вченими дослідження продемонструвало, що люди, які читають стрічку Facebook, самі замикаються у своїх переконаннях і залишаються у власному інформаційному просторі. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.

Безкоштовні додатки стежать за користувачами

Безкоштовні додатки стежать за користувачами

Багато Android-додатків, що поширюються на безкоштовній основі, активно стежать за користувачами. Вони передають різноманітну інформацію, починаючи від поточного місця дислокації та закінчуючи історією інтернет-серфінгу. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.

Электронные торги: правила или схемы?

Служба информационно-аналитического обеспечения органов государственной власти обращала внимание на проблемы, которые существуют  в процедуре проведения электронных тендеров в департаменте госзакупок Минэкономразвития. Однако никаких изменений не произошло. Теперь уже официальное издание -газета "Голос Украины" обращает внимание на системные проблемы при проведении тендеров. Сколько же должно пройти времени, чтобы тендерные комиссии начали работать не нарушая закон: по правилам, а не по схемам?"