• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Віруси у соцмережі

Віруси у соцмережі

У Facebook помічена чергова вірусна епідемія. Багато українських користувачів скаржаться, що їхні друзі в соціальній мережі вже постраждали від невідомого вірусу. Детальніше про вірусні атаки та проблеми захисту даних читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Кто и Как Распределяет Средства Налогоплательщиков на Исследования в Области Экономики

Кто и Как Распределяет Средства Налогоплательщиков на Исследования в Области ЭкономикиVoxUkraine проанализировал объем и распределение государственного финансирования научных исследований в области экономики в Украине. Как мы узнали, топ-10 крупных учреждений осваивают почти 72% объемов выделенных средств. Украинские власти должны создать новые правила, которые будут способствовать демонополизации этого рынка и создадут условия для прозрачной конкуренции и появления качественно новых игроков.

Інноваційні лікарські препарати

Інноваційні лікарські препарати

Подорожчання товарів в Україні не оминуло і фармацевтичну галузь. Як стверджують експерти, загальний попит на ліки через це не зменшився, однак істотно зріс попит на дешевші вітчизняні аналоги вартісних медичних препаратів іноземного виробництва, що вже втратили патентний захист. Одним з провідних підприємств нашої країни, що здатне задовольнити ринковий попит на необхідні лікарські засоби доступних цінових категорій та високої якості є Завод хімічних реактивів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» (НТК «ІМК») НАН України. Докладніше про український досвід виробництва інноваційних лікарських препаратів в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Національний інформаційний простір

Національний інформаційний простір

Упродовж останніх років пріоритетними напрямами досліджень Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, як науково-дослідної установи НАН України, є теоретичні та методичні питання розвитку національного інформаційного простору, вивчення складових його організації та функціонування в умовах стрімкого розвитку електронних інформаційних технологій. Предметом вивчення при цьому є зміст суспільно значущих інформаційних ресурсів сучасності, багаторівневої інфраструктури їх організації, системи взаємодії між виробниками, зберігачами, розповсюджувачами та користувачами інформації, питання захисту національного інформаційного простору, комплексного розвитку та вдосконалення, зокрема, розбудови таких його важливих складових, як наукова, освітня, науково-інформаційна. Докладніше про дослідження НБУВ в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Українсько-польські відносини

Українсько-польські відносини

Місяць тому в Польщі, яка займає одне з ключових місць серед країн, що підтримують українські євроінтеграційні процеси та сприяють відстоюванню інтересів Української держави на міжнародній арені, відбулися президентські вибори, перемогу на яких здобув представник консервативної партії «Право і справедливість» А. Дуда.

Чи  відбулись зміни в  політиці  Польщі стосовно України з приходом до влади нового президента і чого чекати від українсько-польських відносин в найближчій перспективі, дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 45 «Резонансу»