• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Антикорупційна політика в Україні

Антикорупційна політика в УкраїніКорупція продовжує залишатися однією із основних проблем українського суспільства. Але дотепер в Україні була відсутня ефективна стратегія протидії корупції, яка б оперативно реагувала на проблему з урахуванням її гостроти та актуальності. Тож метою ухвалення державної Антикорупційної стратегії, зокрема, є створення системи ухвалення рішень щодо антикорупційної політики на основі результатів аналізу правдивих даних про корупцію та чинників, які до неї призводять, зокрема статистичних спостережень, моніторингу виконання цих рішень та їх впливу на стан справ, із залученням представників громадянського суспільства, а також формування суспільної підтримки в запобіганні корупції. Про сучасний стан та перспективи протидії корупції в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Антикорупційна політика в Україні», «Громадська думка» № 10 (92).

Освіта як основна інвестиція в майбутнє

Освіта як основна інвестиція в майбутнєМіністерством освіти та науки України розроблено новий законопроект «Про Освіту», одним з основних положень якого є перехід до 12-річної середньої освіти. Подано перехідні положення законопроекту, за якими, у разі ухвалення документу, учбові програми 12-річки почнуть діяти з 2017 р.

Законопроектом також передбачається, що школи отримають фінансову автономію - тобто гроші надходитимуть не в райвно, а в самі школи. Розглянуто питання об’єднання шкіл з малокомплектними класами та узаконення можливості навчання учнів удома. Крім того, передбачено норму щодо державної гарантії з питань фінансування повної загальної середньої освіти, а також нові комплексні підходи до сертифікації вчителів. Наведено думки керівників департаменту освіти та науки, законодавців, фахівців даної сфери діяльності. Детальніше в матеріалі О. Кривецького, «Громадська думка» № 10 (92).

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

25 жовтня 2015 року на Україну очікують місцеві вибори. 18 червня 2015 р. народні депутати розглянули, зареєстровані у Верховній Раді чотири законопроекти «Про місцеві вибори» за №№ 2831, 2831-1, 2831-2, 2831-3. Огляд та думки експертів в статті Л. Присяжної, «Громадська думка» № 10 (92).

Миротворчі сили в Україні

Миротворчі сили в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України». Більш докладно про закон і його експертну оцінку − у коментарі С. Горової до Випуску 37 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Конституційна реформа

Конституційна реформа

Конституційна комісія підтримала зміни до Основного закону; Префект забезпечуватиме реалізацію в регіоні державних програм, – Віталій Ковальчук; Уряд України спрощує взаємодію бізнесу і громадян з реєстраційними службами; Арсеній Яценюк: Уряд розпочне практику рейтингування областей, зокрема щодо виконання програми енергоефективності; Рада ратифікувала дві угоди з НАТО; 21 країна ЄС визнала асоціацію з Україною; Вадим Черниш очолив Державне агентство з питань відновлення Донбасу. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 37 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».