• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Програма Горизонт 2020

N5

Програма Горизонт 2020, метою якої є об’єднання всіх існуючих європейських ініціатив з досліджень та інновацій починає свою роботу в Україні. Започаткована у 2011 році та триватиме із 2014 по 2020 рік. Україна стане асоційованим учасником Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Донбас

don

ВРУ прийняла Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». При 277 голосах «за», представники парламентських фракцій «Свободи» та «Батьківщини» запевняють, що їх депутати не приймали участь у голосуванні.  Експерти стверджують: закон, зокрема, визнає незаконні військові формування суб’єктами політичних взаємовідносин, суперечить всім нормативним актам України які стосуються сфер: МВС, прокуратури, судів. Про те, що «особливого» знайшли в законі експерти читайте в матеріалі С. Полтавця в № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Які перспективи відбудови Донбасу? Відповідь на це запитання шукайте в аналітичному огляді І. Беззуб № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Закони 16 вересня в оцінках політиків, експертів, оглядачів

os

Аналітичний ракурс

За результатами опитування компанії GfK Ukraine, результати якого оприлюднені 23 вересня, більшість українців (62%) вважає, що ухвалення законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей та амністії членів НВФ не зможе забезпечити мир на сході України – у позитивний результат цих політичних рішень вірить 31,6% опитаних. Що ж до оцінок згаданих законів політиками, експертами та оглядачами – дізнавайтесь з № 71 «Резонансу».

Блок Петра Порошенка

Народний фронт

n

Аналітичний ракурс

Розстановка політичних сил в Україні напередодні позачергових парламентських виборів значною мірою залежить від позиції та рейтингу окремих політичних гравців. З-поміж нинішніх політиків, які обіймають найвищі посади в державі, істотну електоральну підтримку прогнозують Прем’єр-міністру А. Яценюку та його партії "Народний фронт". Подробиці дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 69 "Резонансу".