• Нас вітає Національна Академія Наук України

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Одна відпрацьована «пальчикова» батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту. У лісовій зоні це територія, на якій ростуть три дерева, десятки рослин, живуть два кроти, один їжачок, кілька тисяч дощових черв’яків. Екологічну ситуацію в Україні слід визнати катастрофічною. Показники щорічного зростання побутових відходів є одними з найвищих у світі. Кожного дня на територію України потрапляє понад 12,5 т батарейок – це ціла вантажівка. Якщо після використання всі вони потраплятимуть на звичайний смітник, це може призвести до екологічної катастрофи у майбутньому. Проблеми збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення в матеріалі І. Беззуб, «Правове регулювання поводження з небезпечними побутовими відходами в Україні», Громадська думка № 22 (80).

Випуск 6

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)

У випуску 6 за 7 − 13 листопада 2014 р. читайте:

Разом з повноваженнями місцеве самоврядування має отримати автономні бюджети, −
В’ячеслав Негода;

Питаннями антикорупції в Україні буде займатись бізнес-омбудсмен-іноземець;

Шведи навчать львів’ян виробляти біогаз і реформувати сферу енергетики;

Закон про особливий статус Донбасу

Закон про особливий статус Донбасу

Тематичний коментар присвячений аналізу ставлення громадськості України до рішення Президента про необхідність скасування закону про особливий статус Донбасу. Думки експертів про значення цієї події для України – в огляді С. Горової.

Протестная "Свобода"

Протестная "Свобода"

По данным ЦИК, партия«Свобода», набрав лишь 4,71 %, не прошла в Верховную Раду. При этом по данным экзит-полов, озвученным после закрытия избирательных участков в воскресенье, 26 октября, получала от 5,8 % до 6,3. Такое расхождение в результатах стало основанием для заявлений «свободовцев» о масштабных фальсификациях…

Соціальна сфера в зоні АТО

Соціальна сфера в зоні АТО

Області держави які прийняли найбільшу кількість внутрішніх переселенців відчувають сьогодні зачне додаткове соціальне навантаження. Актуальність соціальних проблем на цих територіях спричинена, серед іншого, зростанням кількості вимушених переселенців та складні умови їх проживання; відсутністю соціальних виплат; нестабільною роботою банків; паралізованою роботою органів місцевого самоврядування та інш. Про це у матеріалі С. Полтавця, Громадська думка 21 (79).