• Нас вітає Національна Академія Наук України

Бібліотека майбутнього

Бібліотека майбутнього

Оновлення  інформаційного простору призвело до відповідних змін у суспільному світогляді. Це, в свою чергу, ставить нові  вимоги до інформаційних джерел, якими є бібліотечні установи. Про історію розвитку та сьогодення бібліотечних стратегій в умовах комплексних змін інформаційного середовища ми говоримо з академіком НАН України,  Олексієм Семеновичем Онищенком.

 

Українські переселенці в Росії

Українські переселенці в Росії

Росія повідомляє про чисельні потоки біженців з України.  З якими труднощами стикаються вимушені переселенці в РФ та які кроки здійснює російська сторона по врегулюванню даної ситуації в матеріалі Т. Миськевич. Громадська думка 21 (79).

Випуск 5

Випуск 4

У випуску 5 за 31жовтня – 6 листопада 2014 р. читайте:

ДФС готова до здійснення перевірок на виконання Закону України «Про очищення влади»;

Президентом України поставлено завдання опрацювати нову редакцію Стратегії національної безпеки і оборони;

В Чернігові запрацювала котельня, яка значно здешевлює затрати на опалення;

У Дніпропетровську виготовляють новий вид палива;

Угода про асоціацію

Угода про асоціацію

Окремі положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом вступили в силу 1 листопада поточного року. В експертних колах початок роботи окремих положень цієї Угоди розглядають як серйозний і важливий крок на шляху реалізації реформ в межах «Стратегії-2020». Про значення цієї події для України – в огляді С. Горової.

Державне регулювання

Державне регулювання

20 жовтня 2014 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Ефективне впровадження законодавства допоможе переселенцям, які були змушені залишити свої домівки, знайти житло, роботу і надасть необхідний доступ до послуг. Крім цього, Закон зобов’язує уряд розробити державну політику щодо внутрішньо переміщених осіб, яка дозволить їм спланувати своє майбутнє у довгостроковій перспективі. Про це читайте в матеріалі І. Беззуб «Урегулювання правового становища внутрішньо переміщених осіб на території України». Громадська думка 21 (79).