• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Патентування наукових розробок

inНаука

Необхідність переходу економіки на іннова­ційний шлях розвитку визначає важливість встановлення загальних закономірностей та специфіки винахідництва в галузі створення нових матеріалів, а також способів їх одержан­ня та пристроїв для їх здійснення. Національна академія наук України має багаторічний до­свід та традиції винахідництва. Про стан та тенденції процесу патентування наукових розробок у НАН України, а також про міжнародний досвід комерціалізації інтелектуальної власності  науковими установами та можливості його використання в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Бібліометрика української науки

byНаука

Україна повинна мати власну систему комплексного оцінювання ефективності наукової діяльності вчених, дослідницьких колективів і наукових установ. Наявність такої системи – ознака наукової й інформаційно-технологічної культури нації. Інформаційно-аналітична система «Бібліометрика української науки» – наукометрична надбудова над розпорошеними в Google Scholar бібліометричними профілями суб’єктів і об’єктів вітчизняних документних комунікацій. Докладніше – у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Україна – Захід

nАналітичний ракурс

У захисті своєї територіальної цілісності Україна розраховує на допомогу західних країн. Якими є перспективи військового співробітництва нашої країни з країнами Заходу, читайте в аналітичному матеріалі О. Ворошилова в № 19 "Україна: події, факти, коментарі".

Проблемы сепаратизма

ruАналітичний ракурс

Одним из важнейших факторов обострения политического противостояния между новой украинской властью и российским руководством стала актуализация проблемы сепаратизма в Украине, проявившаяся не только на Юго-Востоке Украины и в Крыму, но и в других регионах, в частности в Закарпатской области, где проживают довольно многочисленные венгерские и русинские общины. Докладно про це читайте в аналітичній статті Ю. Якименка в № 75 "Резонансу".