• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Одеса

Одеса

Загострення ситуації на Донбасі, активізація воєнних дій спонукають уважніше аналізувати процеси і небезпечні прояви в інших прикордонних регіонах України. Зокрема, на Одещині, де відбувся ряд терактів. Про хроніку терористичної активності та соціального протестного руху в Одеській області, передумови можливої соціально-політичної дестабілізації та головні фактори ризику порушення суспільної стабільностів регіоні, а також кроки влади з протидії означеним викликам та можливі перспективи подальшого розвитку ситуації читайте в аналітичній статті Ю. Якименка в № 4 "Резонансу".

«Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання»

Гуманітарний інститут на базі кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету 7–9 квітня 2015 р. проводить Міжнародну науково-практичну конференцію  «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», що має на меті розглянути комплекс проблем, пов’язаних з роботою архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до національної спадщини, на різних носіях інформації. Особлива увага приділена збереженню електронних записів, їх пошуку та використанню, забезпеченню соціально-етичних норм в роботі з цифровою спадщиною.

ІДСД ім. М. В. Птухи НАН України

ІДСД ім. М. В. Птухи НАН України

За роки свого існування Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України сформувався як потужна академічна установа, чітко визначив своє місце у вітчизняній соціально-економічній та демографічній науці, зайняв провідні позиції у розробленні теоретико-методологічних і практичних засад проявів, ризиків та напрямів впливу людського розвитку в Україні, соціально-демографічних важелів модернізації українського суспільства, його соціальної інтеграції, циклічності процесів відтворення населення та оцінки їх соціально-економічних і демографічних наслідків, що дало змогу досягти в цій царині принципово нового рівня знань. Докладніше про наукову та науково-організаційну діяльність Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Підвищення відповідальності суддів

Підвищення відповідальності суддів

• Аналітичний коментар: «Трагедія під Волновахою як «розтяжка» під мирним процесом на Донбасі?»;

• Успіх реформ в Україні необхідний для успіху ЄС, − Федеріка  Могеріні;

• Президент України Петро Порошенко першим в Україні отримав біометричний паспорт;

• Держенергоефективності розробило механізми державної підтримки енергоефективності в житлових будівлях;

«Я – ВОЛНОВАХА»

«Я – ВОЛНОВАХА»

Члени незаконних збройних формувань 13 січня завдали артилерійського удару по блокпосту сил антитерористичної операції біля Волновахи й влучили в пасажирський автобус. В результаті 10 людей загинули, 13 отримали поранення. Пізніше в лікарні померли ще дві людини. Прокуратура Донецької області кваліфікує напад на блокпост в Волновасі, в результаті якого загинули мирні громадяни, як теракт. Детальніше, про можливості нового витка ескалації у коментарі С. Горової.