• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Чи стане Україна годувальницею світу?

Чи стане Україна годувальницею світу?

За прогнозами експертів, до 2025 р через неконтрольоване зростання населення голод обіцяє стати однією з головних проблем людства. У цьому контексті можна говорити про значні перспективи українського АПК.

Детальніше, про перспективи вітчизняного АПК в сучасних умовах читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Перспективы украинского АПК в контексте тенденций развития мировых продовольственных рынков» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 38 - 43).

Нові стандарти децентралізації

Нові стандарти децентралізації

14 березня Верховна Рада України прийняла проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№ 5520). Він встановлює послідовності дій у процесі утворення ОТГ у разі розташування місцевих рад, що увійшли до об’єднання, на територіях різних районів.

Детальніше, про законодавчі новації в процесі децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Законопроект 5520: новий формат для проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30 - 38).

Реалізація освітньої реформи: проблеми та здобутки

Реалізація освітньої реформи: проблеми та здобутки

Розбудова інформаційного суспільства передбачає посилення ролі інформації та знань у процесах суспільного розвитку, відтак перед освітою та наукою постають вимоги адекватного реагування на ці зміни.

Детальніше, про освітню реформу в дії, читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Освітня реформа на марші» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 20 - 30).

Скандал навколо НАЗК: причини та прогнози

Скандал навколо НАЗК: причини та прогнози

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) наприкінці березня цього року опинилося в центрі скандалу, що був пов’язаний зі звинуваченнями в неефективності діяльності. Жвавий інтерес до цієї події спостерігався з боку органів державної влади, окремих політиків і політичних сил, українського суспільства та західних партнерів.

Про подробиці скандалу навколо НАЗК читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Ефективність роботи Національного агентства з питань запобігання корупції в оцінках політиків і експертів» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4 - 14).

Профільна шкільна освіта в Україні

Профільна шкільна освіта в Україні

 

Актуальним і важливим завданням держави є створення міцної, фахової системи освіти, яка відповідає усім викликам сьогодення. Міністерство освіти і науки України запропонувало для громадського обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів. Громадськість України вкрай неоднозначно зустріла запропоновані зміни. Думки представників експертних організацій, вчителів, науковців, батьків школярів та самих старшокласників кардинально розділилися. Аналіз документу дав зрозуміти, які наслідки для української школи вони можуть мати. Широка та активна комунікація МОНу зі ЗМІ, громадськими організаціями, науковими установами й експертним середовищем з метою пояснення власної позиції та аргументації важливості і можливості їх реалізації дозволить створити позитивний суспільний фон, який сприятиме досягненню очікуваних результатів «професійного самовизначення та подальшої самореалізації старшокласників» в Україні. Інакше, є великий ризик непідготовленими змінами дискредитувати хороші ідеї. 4 основні нововведення варіанту змін  та коментарі експертів, фахівців; зауваження НАНу докладніше у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №7 (132).