• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Виявлено вірус, який викрадає дані листування в месенджерах

Дослідники корпорації Trustlook Labs виявили троян для Android, який здатний вкрасти дані практично з усіх відомих сервісів обміну повідомленнями. За даними фахівців, вірус не дозволяє системі проаналізувати свій код і здатний обійти антивірусний захист. Шкідливе програмне забезпечення вивчає дані мобільних клієнтів Telegram, Viber, Facebook Messenger, Skype, Line та інших. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (С. 25).

Хакер зламував сторінки у соцмережах та вимагав гроші за відновлення

Хакер зламував сторінки у соцмережах та вимагав гроші за відновлення

За допомогою фішингу киянин відбирав у власників доступ до їх персональних сторінок, після чого вимагав за нього гроші. Такі дії зловмисника кваліфіковані поліцією за двома статтями Кримінального кодексу України. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (С. 24).

Mozilla випустила додаток для Firefox, який блокує «стеження» Facebook за користувачем

Компанія Mozilla, розробник популярного браузера Firefox, створила спеціальний безкоштовний додаток Facebook Container, який блокує трекінг дій користувача в соціальній мережі. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (С. 21).

Facebook перевірятиме особливо популярні сторінки соцмережі

Facebook перевірятиме особливо популярні сторінки соцмережі

Засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія планує перевірити особливо популярні сторінки, аби перешкодити користувачам використовувати фейкові акаунти для приховування своєї особистості. Також це повинно допомогти у боротьбі з поширенням неправдивих новин та пропагандою. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (С. 18).

Підтримка децентралізації: програма«U-LEAD з Європою»

Підтримка децентралізації: програма«U-LEAD з Європою»

Децентралізація влади в Україні передбачає не просто передачу повноважень для надання послуг, не лише фінансових ресурсів, а надання якісних адміністративних послуг, адже реформується місцеве самоврядування. Центри надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах дають змогу покращити та спростити доступ громадян до таких послуг.

Детальніше про новації в наданні адміністративних послуг в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Програма «U-LEAD з Європою» у розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-50).