• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 3, 2021). У номері: мережа інтелектуальної власності в освіті схвалена Європейським парламентом;  переваги добровільної реєстрації авторських прав в Китаї; вирішення проблеми расової та гендерної нерівності в патентній системі США; новий звіт свідчить про поліпшення захисту інтелектуальної власності в усьому світі; як британський режим інтелектуальної власності витримує поява нових технологій штучного інтелекту;  різні погляди на використання товарного знака В'єтнаму на експорті;

Стратегія сталого розвитку України − 2030

Стратегія сталого розвитку України − 2030Пропонуємо ознайомитися з черговим випуском інформаційно-аналітичного бюлетеня «Стратегія сталого розвитку України − 2030». Матеріали бюлетеня дозволяють не тільки швидко осягнути, чим жила наша країна останні два тижні, але також ознайомитися з думками кваліфікованих фахівців-експертів з найрізноманітніших питань.

Як і протягом усього останнього року, на жаль, найбільшу увагу як громадян нашої країни, так і експертного середовища привертає до себе захворюваність на коронавірусну інфекцію та заходи уряду й місцевої влади з її подолання. Крім того, у фокусі уваги в цей час перебувало посилення військової напруженості на кордонах України.

Ринок тютюнових виробів: проблеми контрафактного виробництва та контрабанди

Ринок тютюнових виробів: проблеми контрафактного виробництва та контрабанди

Економіка

Доволі потужними сферами функціонування тіньової економіки є контрафактне виробництво тютюнової продукції, особливо контрабанда тютюнової продукції.

Детальніше про проблемні аспекти ринку тютюнових виробів читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Тіньовий ринок тютюнових виробів: контрафактне виробництво і контрабанда» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с.40-51).

Як мусульманський світ протидіє коронавірусу

Як мусульманський світ протидіє коронавірусу

Примітки на полях

Минулого року на початку пандемії COVID-19 ми вже зверталися до теми поширення коронавірусу в мусульманських країнах. На той час лідером за кількістю випадків захворювання вважалася Ісламська Республіка Іран.

Детальніше про поточну ситуацію з коронавірусом у мусульманських країнах читайте в аналітичному огляді О. Ауліна «Коронавірус у мусульманських країнах: рік потому» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-40).

Ситуація навколо Конституційного Суду України

Ситуація навколо Конституційного Суду України

Політика

Одним з найбільш обговорюваних у вітчизняних політичних та експертних колах, а також серед міжнародних партнерів України вже протягом чотирьох місяців залишається конфлікт між Президентом В. Зеленським та головою Конституційного Суду О. Тупицьким.

Детальніше про ситуацію навколо КСУ читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Ситуація навколо КСУ в контексті Указу Президента України В. Зеленського від 27 березня: коментарі та прогнози експертів» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі»
(с. 22-34).