• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Форс-мажорні обставини: що змінила пандемія вірусу COVID-19?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві

Велике будівництво: стан реалізації та оцінка експертів

Велике будівництво: стан реалізації та оцінка експертівВ Україні з 1 березня стартувала програма «Велике будівництво», яка передбачає капітальний ремонт або спорудження доріг та інфраструктурних об’єктів у всій країні. Програма «Велике будівництво» розрахована на п’ять років і фінансується з Державного фонду регіонального розвитку та «Укравтодору». За 5 років у рамках програми планується ввести в експлуатацію близько 24 тисяч кілометрів доріг.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 8, 2020). У номері: В. Зеленський підписав закони щодо реформи патентного законодавства; Ощадбанк виграв у Сбербанку Росії суд за торговельну марку; соціологічне дослідження про готовність українців платити за легальний контент; Китай намагається отримати незаконний доступ до закордонних наукових розробок; італійська антипіратська група FAPAV запропонувала новий підхід боротьби з крадіжкою контенту; 10 відмінностей авторських прав в ЄС від авторських прав в США; подача заявки на патент в Німеччині; австрійські винахідники зареєстрували рекордну кількість патентів; огляд політики GLAM щодо обміну культурною спадщиною корінних народів в Інтернеті;

Академічна наука країн світу

Академічна наука країн світуВийшло друком монографічне дослідження, рекомендоване Вченою радою Державної установи «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України» та Науковою радою з наукознавства Міжнародної асоціації академії наук «Академічна наука країн світу», підготовлене провідними науковими працівниками ДУ «ІДНТПІН ім. Г. М. Доброва НАН України» О. О. Грачовим та В. І. Хорєвіним (головний редактор академік НАН України В. Л. Богданов).

Видання містить інформаційно-довідкові та аналітичні дані про академії наук 117 країн світу, відображає цілі та завдання академічних інституцій, їхню структуру та інформацію про перспективи розвитку академічної форми організації науки.

Детальніше за посиланням:

Грачев О. О. Академічна наука країн світу / О. О. Грачев, В. І. Хорєвін ; голов. ред. В. Л. Богданов ; ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України». – Київ : Фенікс, 2020. – 576 с.

Він був уособленням епохи і її творцем

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 7, 2020). У номері: прийнято закони щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентним тролінгом; в Україні набули чинності нові правила щодо охорони прав ІВ на митниці; Міністр освіти Шкарлет відповів на звинувачення у плагіаті; Кіберполіція України викрила будівельну компанію у порушенні авторських прав; в Ужгороді лікарі патентують та впроваджують у лікування наукові розробки; нове дослідження Європейського патентного відомства щодо інновацій у 3D-друку; суд ЄС роз’яснив, які дані правовласник може запросити при порушенні його прав; в Польщі інтелектуальною власністю займатимуться п’ять судів; у звіті USPTO вказується на поступове зростання числа жінок-винахідників-патентовласників;