Накопичувальна пенсійна система: міжнародний досвід і світова практика

Накопичувальна пенсійна система:  міжнародний досвід і світова практикаПроблему нестачі державних коштів для виплати пенсій Україна відчула вже давно, натомість, жоден з урядів не зміг зважитися на запровадження обов’язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення. Головними гравцями на цьому ринку виступають Недержавні ПФ(НПФ), основні принципи роботи яких регламентовано законодавством. Для гідного забезпечення життя пенсіонерів у світовій практиці використовуються різні моделі пенсійних систем. Зрозуміло, що конкретні заходи й рішення мають обирати уряди країн залежно від конкретних «стартових» умов. Утім, накопичувальні пенсії, які доповнюються цільовими заощадженнями майбутніх пенсіонерів, в усьому світі є хорошим рішення для забезпечення їхнього комфортного життя. Грунтовніше про це у статті С.Закірової «Громадська думка про правотворення», 2019, №9(174.)

Закон «Про протимінну діяльність» як шанс для України вийти із кола самих «замінованих» держав світу

Закон «Про протимінну діяльність» як шанс для України вийти із кола самих «замінованих» держав світуУкраїна сьогодні входить до сумної групи з майже сорока країн світу, для яких мінна проблема залишається актуальною навіть у ХХІ сторіччі. Більш того, вона входить до пятірки самих «замінованих» держав, разом із Афганістаном, Іраком, Сирією та Сомалі.

Повноваження для нового Президента України

Повноваження для нового Президента УкраїниПолітичні баталії навколо новообраного Президента України, що беруть свій початок з успішно завершеної передвиборної кампанії, продовжують розгортатись із новою силою. В. Зеленський та його команда анонсували курс на повне перезавантаження влади та свою готовність до впровадження рішучих змін в країні. Проте ще після першого туру президентських виборів у ЗМІ з’явилась інформація щодо публікації проекту закону, спрямованого на суттєве обмеження повноважень майбутнього українського голови. Ініціатором цього документа стала парламентська фракція «Об’єднання “Самопоміч”«, представники якої вирішили встановити правові запобіжники від владних зловживань, чітко прописавши механізми, за якими новий Президент буде звітувати перед народом за свої дії.

Референдум як інструмент прямої демократії: міжнародний досвід і корисні уроки для України

Референдум як інструмент прямої демократії: міжнародний досвід і корисні уроки для УкраїниНовообраний Президент України В. Зеленський ще під час передвиборних перегонів заявив про необхідність використання такого інструменту прямої демократії як референдум. Вирішення ключових питань внутрішньої і зовнішньої політики новобраний глава держави вважає за необхідне вирішувати, спираючись на аналіз волевиявлення українського народу. До числа найважливіших законопроектів політичною програмою віднесено проект закону України «Про народовладдя», який буде формувати основні завдання для влади і засади політики через референдуми.

Оновлений Закон України «Про житлово-комунальні послуги»: зміни та нововведення

Оновлений Закон України «Про житлово-комунальні послуги»: зміни та нововведенняЗа часи незалежності в Україні відбулася масштабна еволюція галузі житлово-комунального господарства. Надання органам місцевого самоврядування суттєвих повноважень, перехід від централізованої системи управління до частково ринкової призвело до необхідності побудови принципово нової структури галузі.