Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Забезпечити доступ українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу – одне з головних завдань Міністерства освіти і науки України на найближчі роки. Так, нещодавно представники МОН провели важливі зустрічі з європейськими партнерами щодо перспектив включення українських дослідницьких інфраструктур у Дорожню карту ESFRI, а також з питань їх участі в окремих європейських наукових консорціумах для спільного вирішення масштабних сучасних проблем. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 38–41).

Дерегуляція наукової діяльності

Дерегуляція наукової діяльності

Кабінет Міністрів України скасував низку бюрократичних вимог до науковців щодо оформлення міжнародних відряджень та використання бюджетних коштів на дослідження. Зокрема, тепер українським вченим буде простіше оформлювати міжнародні відрядження за бюджетні кошти, а отже – співпрацювати з іноземними колегами. Крім того, над вирішенням питань надмірної бюрократизації у сфері міжнародних стажувань, виконання грантів та можливостей кар’єрного зростання молодих учених працюватиме спеціальна робоча група у МОН України з дерегуляції наукової діяльності. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 92–94).

Конкурс науково-технічних розробок за держзамовленням

Конкурс науково-технічних розробок за держзамовленням

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: забезпечення доступу українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу; конкурс науково-технічних розробок за держзамовленням; питання фінансової підтримки вітчизняних науковців; доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету; презентацію розробок установ НАН України на виставці «Безпека 2019» та багато іншого.

Електронний облік об’єктів культурної спадщини

Електронний облік об’єктів культурної спадщини

НАУКА

Міністерство культури України у співпраці з Національною академією наук України оголосило про запуск пілотного проекту – електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». Впровадження пілотного проекту є черговим кроком, який Мінкультури і НАН України роблять у цьому напрямі, апробацією значних напрацювань, здійснених у минулі роки. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 70–73).

Підготовка наукових кадрів

Підготовка наукових кадрів

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: українсько-китайське науково-технічне співробітництво; конкурси на здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського Національної академії наук України у 2019 р., на здобуття премій для студентів вищих навчальних закладів і молодих учених, що присуджуються НАН України у 2019 р. та на розміщення державного замовлення у 2019 р. на підготовку наукових кадрів через аспірантуру та докторантуру; впровадження Плану заходів щодо реформування вітчизняної наукової сфери; підключення закладів вищої освіти та наукових установ України до баз даних Scopus та Web of Science за кошти бюджету та багато іншого.