Друк

Вибори в ОТГ: чому гальмується процес?

Автор: Redaktor. Posted in Україна: події, факти, коментарі

Реформи

Для новостворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ), проведення перших виборів до кінця 2016 р. означає отримання права міжбюджетних зв’язків напряму з Державним бюджетом на 2017 р., очікування на дотації чи субвенції з Головного фінансового документа країни. В іншому разі – це можливо тільки на наступний, 2018 р.Про подробиці процесу призначення перших виборів в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах: правова колізія чи небажання реформ?» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12 - 27).

Друк

Розведення сил та засобів на Донбасі: марна спроба чи реальний шанс врегулювання конфлікту?

Автор: Redaktor. Posted in Україна: події, факти, коментарі

Розведення сил та засобів на Донбасі: марна спроба чи реальний шанс врегулювання конфлікту?

Конфлікт на Донбасі

21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі з метою деескалації в районі лінії розмежування. Зокрема, була досягнута домовленість про відвід військ та озброєння на трьох ділянках – у районі населених пунктів Станиця Луганська, Золоте і Петровське.

Детальніше про процес реалізації, думки експертів, та очікування від розведення сил і засобів на Донбасі читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Рішення про розведення сил і засобів на Донбасі: експертні думки, очікування та можливі наслідки» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5 - 11).

Друк

Чи допоможуть кредити МВФ Україні?

Автор: Redaktor. Posted in Україна: події, факти, коментарі

Чи допоможуть кредити  МВФ Україні?

Економіка: фінанси

16 вересня МВФ перерахував Україні 1 млрд дол. допомоги. За день до цього глава Національного банку України В. Гонтарева уточнювала, що частина траншу Міжнародного валютного фонду прийде в грошах, а частина – у спецправах запозичення.

Видача Україні нового кредиту Міжнародного валютного фонду є позитивним фактором, але не скасовує побоювання щодо спроможності України втілювати реформи.

Детальніше про особливості співпраці України та МВФ читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Кредитування МВФ як чинник економічної стабільності України» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 55 - 58).

Друк

Проблеми та перспективи вугільної галузі

Автор: Redaktor. Posted in Україна: події, факти, коментарі

 Економіка

Наслідком вичерпання найзручніших для видобутку покладів вугілля на Донбасі, як основному регіоні його видобування в Україні, стало загальне скорочення виробництва вугілля у нашій державі. При цьому, аналіз відкритих джерел інформації доводить, що розвиток вітчизняної вугільної промисловості мав доволі проблемний характер протягом останніх двох з половиною десятиріч. Однак, починаючи з 2014 р., вугільна промисловість України де-факто перейшла до вельми специфічного етапу свого розвитку.

Більш детально про особливості розвитку галузі читайте в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Вугільна промисловість України: сучасний стан і проблеми розвитку» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 47 - 54).

Друк

Житло для переселенців

Автор: Redaktor. Posted in Україна: події, факти, коментарі

Житло для переселенців

 Внутрішньо переміщені особи

22 вересня в приміщенні державного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Чи реально переселенцям мати власне житло?», яка була присвячена аналізу ситуації у сфері розв’язання житлових проблем внутрішньо переміщених осіб.

Більш детально про спроби вирішення житлових проблем переселенців читайте в аналітичному огляді М. Закірова  «Набутий досвід і перспективні проекти розв’язання житлових проблем переселенців» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 43 – 46).