Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Окупація Росією Криму та російська агресія на Донбасі визначили кардинальну зміну умов розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні, починаючи з 2014 р.

Детальніше про вітчизняний ОПК читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Сучасний етап розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 54-69).

Експерти про прес-конференцію П. Порошенка

Експерти про прес-конференцію П. Порошенка

28 лютого Президент П. Порошенко в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» дав двогодинну прес-конференцію «Виклики-2018», на якій розповів про досягнення на посту глави держави, а також про плани на майбутнє.

Детальніше про прес-конференцію П. Порошенка читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Пресс-конференция Президента Украины П. Порошенко «Вызовы 2018» в отзывах экспертов» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-9).

Політичне майбутнє «Руху нових сил»

Політичне майбутнє «Руху нових сил»

12 лютого 2018 р. лідера партії «Рух нових сил» М. Саакашвілі в примусовому порядку депортували з України й повернули до Польщі. Одразу після цього експерти й політики намагалися спрогнозувати, що буде з цією політичною силою після депортації М. Саакашвілі.

Детальніше про перспективи «Руху нових сил» без М. Саакашвілі  дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Політична партія «Рух нових сил» в Україні без М. Саакашвілі» в № 5  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 9-16).

До питання дострокових парламентських виборів

До питання дострокових парламентських виборів

Дискусія про дострокові парламентські вибори в Україні триває ще з кінця 2015 року, після відставки уряду А. Яценюка. З тих пір в політикумі та експертному середовищі неодноразово називалися все нові терміни старту позачергової виборчої кампанії, але сьогодні багато спостерігачів скептично ставляться до подібних заяв.

Детальніше про імовірність дострокових виборів читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Вероятность досрочных парламентских выборов в Украине в оценках политиков и экспертов» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16 -20).

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

На сьогодні питання миротворчої місії на Донбасі є одним з ключових для припинення безпосередніх бойових дій. Сторони конфлікту використовують питання миротворців як елемент тиску на опонентів, висуваючи часто повністю протилежні тези щодо ролі, повноважень і розташування миротворчої місії.

Детальніше про спроби врегулювання конфлікту на Донбасі дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Позиція політичного керівництва РФ щодо вирішення конфлікту на Сході України в оцінках експертів» в № 5  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-24).