Економічний розвиток громад в рамках децентралізації

Розвиток місцевого самоврядування, створення об’єднаних територіальних громад, передача ресурсів, повноважень на місця в рамках проведення реформи з децентралізації влади передбачає насамперед підвищення фінансової спроможності, економічної, інвестиційної привабливості територій для якісного й комфортного проживання людей на них.

Детальніше про економічний розвиток громад в рамках децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розвиток економічного потенціалу громад у рамках реформи з децентралізації» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-50).

Регіональна інтеграція Казахстану

Підвищений інтерес до Казахстану і країнам Центральної Азії останнім часом пов'язаний з наступним питанням. Чи не є останні події в регіоні початковою фазою їх відходу від Росії з подальшим зближенням з країнами західного альянсу або Китаю?

Детальніше про еволюцію політичних пріоритетів Казахстану читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Казахстан и Центральная Азия. Эволюция внутренних и внешних политическких приоритетов» в № 11  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-38).

Ф.-В. Штайнмайєр в Україні: деталі візиту

29 травня до України з дводенним офіційним візитом прибув Президент Федеративної Республіки Німеччина Ф.-В. Штайнмайєр. Ф.-В. Штайнмайєр уперше приїхав в Україну як Президент ФРН і був прийнятий на найвищому рівні.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Візит Президента ФРН Ф.-В. Штайнмайєра до України: основні результати й оцінки експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.30-34).

Зустріч Е. Макрона та В. Путіна: головні акценти

Останній місяць відзначився активізацією спілкування провідних політиків Європи з президентом Росії В. Путіним. 24–25 травня до РФ на запрошення В. Путіна прибув президент Франції Е. Макрон. Офіційним приводом для візиту Е. Макрона до Росії стала його участь у Всесвітньому економічному форумі.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Візит до Росії президента Франції Е. Макрона в дзеркалі еволюції світової політики: підсумки й оцінки експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-29).

4 роки президентства П. Порошенка: підсумки та перспективи

25 травня 2018 р. виповнилося чотири роки з моменту перемоги П. Порошенко на виборах Президента України. У політикумі та ЗМІ підведення підсумків діяльності Президента за ці роки проходило з урахуванням фактичного включення в виборчу кампанію всіх ключових політичних гравців, тому досягнення та невдачі президентської команди часто оцінювалися з точки зору їх електоральних наслідків.

Детальніше про підсумки діяльності П. Порошенка дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Итоги работы П. Порошенко на посту Президента и перспективы его участия в избирательной кампании 2019 г. в оценках СМИ» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 10-17).