Крымскотатарское движение

Особенности сегодняшнего положения крымскотатарского народа в Крыму определяются политическим противостоянием крымских властей и представителей меджлиса, традиционно претендующих на лидерство в крымскотатарском национальном движении. Конфликт между нынешней властью Крыма и меджлисом, ситуация с соблюдением прав крымских татар на полуострове, непростые процессы в крымскотатарском движении после аннексии АРК Российской Федерацией, перспективы создания «не оккупированной» крымской автономии  в Херсонской области с центром в Геническе, а также влияние данных проблем на ход украино-российского конфликта анализируются в аналитическом материале Ю. Якименко в № 89 "Резонанса".

Коаліційні процеси

Найголовнішим підсумком позачергових парламентських виборів має стати успішність коаліційного процесу, адже саме заради створення дієвої коаліції, здатної підтримувати президентські та урядові ініціативи, й було ініційоване перезавантаження Верховної Ради. Про перебіг коаліційних процесів в українському парламенті та оцінки і прогнози щодо нього від провідних вітчизняних політологів читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко в № 83 "Резонансу".

Псевдовибори

На підконтрольних бойовикам територіях Луганської та Донецької областей відбулись невизнані міжнародним співтовариством, але підтримані Росією «вибори» лідерів «ДНР» і «ЛНР». Чого чекати від нових реалій Україні, дізнавайтесь з аналітичної статті Т. Гранчак у № 82 «Резонансу».

Угода Україна – Росія - ЄС

Україна, Російська Федерація та Євросоюз підписали в Брюсселі 30 жовтня тимчасову угоду-протокол з питання постачання газу до кінця березня 2015 року. Про те, хто вийшов переможцем у «газових» змаганнях, а також узагальнені експертні оцінки  угоди дізнаєтесь з аналітичного матеріалу О. Рябоконя в № 82 «Резонансу».

Промислове виробництво

Головною причиною нинішніх проблем у вітчизняній економіці стали воєнні дії на Донбасі, знищення транспортної інфраструктури регіону тощо. Водночас, як відзначають експерти, у деяких галузях промислове виробництво останнім часом демонструє приріст. Про пошук у сучасних  складних політичних і економічних умовах промисловими підприємствами України шляхів та можливостей для збільшення виробництва власної продукції, необхідної як для українських споживачів, так і для зарубіжних партнерів, читайте у матеріалі А. Потіхи «Промислове виробництво в Україні: обнадійливі симптоми», «Резонанс», № 84.

Промисловість

У аналітичному огляді О. Рябоконя (Резонанс № 91) розглядається стан і функціонування металургійної промисловості України в 2014 році, аналізуються вплив воєнних дій на сході України і тенденцій на світових ринках, які спричинили падіння виробництва в металургійній галузі та висвітлюються експертні думки щодо перспектив відновлення обсягу виробництва і експорту.

Новий склад уряду

Вже тиждень Україна живе з новим Кабінетом Міністрів, склад якого Верховна Рада затвердила 2 грудня. Новацією цього разу стало запрошення до роботи на посадах очільників ряду міністерств фахівців-іноземців. Чого чекати від нового Кабміну? Які виклики стоять перед міністрами-урядовцями? Експертний погляд на новий український уряд узагальнювала в аналітичному огляді Н. Тарасенко – читайте в № 92 «Резонансу».

Євроінтеграція

1 листопада 2014 р. розпочалося тимчасове застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке стало можливим після завершення необхідних внутрішніх процедур, зокрема ратифікації цього документа Верховною Радою України і Європарламентом, а також схвалення відповідного рішення Радою ЄС. Про розвиток співпраці між Україною та ЄС у рамках тимчасового застосування Угоди про асоціацію та його перспективи йдеться у аналітичному матеріалі В. Е. Пальчук у № 93 „Резонансу”.

Політичні партії

Події минулого року призвели до істотного переформатування партійного поля України. Частина популярних раніше політичних партій втратила свої позиції і фактично зійшла з політичної арени, інші – навпаки, розширили свою підтримку, на вимогу часу з’явились нові політичні сили. Більш детально про тенденції, які спостерігаються в партійній системі України, читайте в статті О. Ворошилова у першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Оновлення РНБОУ

Президент П. Порошенко підписав закон про розширення повноважень Ради національної безпеки і оборони України та призначив секретарем Радбезу О. Турчинова. Експертні коментарі з цього приводу та прогнози стосовно того, чи стане РНБО додатковим важелем впливу у системі стримувань і противаг в Україні, дізнавайтесь з аналітичного огляду І. Рудя в першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Наприкінці грудня Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі О. Лукашенко і глава Казахстану Н. Назарбаєв, які провели переговори з Президентом України П. Порошенком. Обидва візити стосувались як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі та пов’язаного з нею загального погіршення економічної ситуації. І. О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв висловили свою підтримку Україні, обіцяючи всебічну допомогу. Чи можна розглядати візити до Києва лідерів Казахстану і Білорусі як неофіційну «миротворчу» місію В. Путіна, який шукає шляхи виходу зі спровокованої ним самим кризи, чи це – пошук О. Лукашенком і Н. Назарбаєвим шляхів мінімізації наслідків українсько-російського конфлікту для своїх країн чи, навіть, прояв центробіжних тенденцій в рамках Євразійського економічного союзу? Думки експертів з цього приводу аналізувала О. Симоненко – читайте в № 98 «Резонансу».

Виконавча влада

11 грудня Верховна Рада прийняла Програму дій нового уряду, у якій передбачено короткотермінові дії для реформування країни на 2015–2016 рр. Про те, як затверджений парламентом урядовий документ був сприйнятий серед політиків та в експертних колах, читайте в аналітичному огляді О. Симоненко ("Резонанс"№ 97).

Економіка

У 2014 році вітчизняна економіка функціонувала за надзвичайно складних і вельми специфічних умов, аналогів яких не було з часів закінчення Другої світової війни. Про економічні підсумки року, що минає, йдеться у аналітичному матеріалі С. Кулицького, опублікованому у № 97 "Резонансу".

Мінінформ

Серед перших резонансних ініціатив Кабінету Міністрів підвищений інтерес громадськості викликало створення Міністерства інформполітики та призначення його очільником Ю. Стеця. Більш детально про завдання нової структури та застереження з цього приводу читайте в статті І. Рудя в № 96 "Резонансу".

Курс гривні

Курс гривні - проблема, яка жодного мешканця України не залишає байдужим. Гривня знецінюється від початку 2014 р., хоча передумови для девальвації національної валюти зародилися набагато раніше. Вже у 2013 р. більшість українських економічних оглядачів говорили про те, що стабільність курсу гривні є штучною, і прогнозували її падіння задовго до революції гідності та війни на Сході України. Більш докладно про причини падіння курсу вітчизняної валюти та шанси на її зміцнення читайте в аналітичній статті Н. Тарасенко в № 94 "Резонансу".

Парламентська виборча кампанія

Одним з головних мотивів проведення позачергових виборів до ВР України є необхідність очищення влади. Проте, на думку експертів, досягненню цієї мети суттєво заважатиме те, що нинішні парламентські вибори відбуватимуться за старою виборчою системою. Детальніше про основні тенденції парламентської виборчої кампанії в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова в № 79 "Резонансу".

Металургія

Металлургическая отрасль Украины в результате политических и экономических событий этого года, а также военных действий на востоке страны переживает рецессию и ощутимое падение в производстве и экспорте продукции. Более детально о современном состоянии и дальнейших перспективах развития отечественной металлургии читайте в аналитической статье А. Рябоконя в № 91.

m

Впродовж 16-17 жовтня в Італії тривав 10-й самміт форуму «Азія-Європа» (ASEM),  для участі в якому були запрошені президенти України П. Порошенко та Росії В. Путін. Детальніше про результати міланських переговорів президентів України і РФ читайте в аналітичній статті Н. Тарасенко в № 78 «Резонансу».