Окремі аспекти інформаційного протистояння Росія - НАТО

Агресивна інформаційна політика, яку Росія останнім часом реалізує у Європі, зокрема і в Україні, спричинила необхідність адекватної реакції НАТО у сфері інформаційної безпеки.

Детальніше про особливості інформаційного протистояння Росія - НАТО читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Досвід НАТО зі створення ефективної системи інформаційно-психологічної боротьби» в № 23 «Резонансу» (с. 3 - 17).

Діяльність «Систем кепітал менеджмент» в умовах конфлікту на Донбасі

Левову частку діяльності найбільшої фінансово-промислової групи України «Систем кепітал менеджмент» (СКМ) становить гірничо-металургійна й енергетична галузь. Значна частина підприємств, цієї групи розташовані на Донбасі. З початком конфлікту на Сході України доля цих підприємств залишається невизначеною, і з часом ситуація лише погіршується.

Детальніше, про діяльність групи СКМ в умовах конфлікту на Донбасі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Експертні оцінки економічного стану групи «Систем кепітал менеджмент» у контексті українського політичного процесу» в № 25 «Резонансу» (с. 2 - 8).

Співпраця України та МВФ в оцінках експертів

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 3 квітня ухвалила рішення про виділення Україні четвертого траншу програми розширеного фінансування в розмірі 1 млрд дол.

Детальніше, про особливості співпраці України та МВФ, в контексті визнання ефективності реформ читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Оновлений текст Меморандуму з МВФ (Тези, що розглядаються в ЗМІ, та коментарі експертів)» в № 24 «Резонансу» (с. 5 - 14).

Чого очікувати від об’єднання українських націоналістичних сил?

16 березня партії ВО «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» підписали Національний маніфест і задекларували об'єднання зусиль для побудови національної Української держави.

Детальніше, про можливі наслідки об’єднання праворадикальних партій читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Консолидация праворадикальных партий в отзывах СМИ» в № 20 «Резонансу» (с. 2 - 8).

Політичні наслідки торговельної блокади Донбасу

Блокада торгівлі з ОРДЛО, яку наприкінці січня цього року розпочали активісти, швидко знайшла підтримку громадськості та окремих політичних сил в Україні, і як наслідок, призвела до загострення політичної ситуації.

Детальніше, про політичні наслідки блокади читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Деякі політичні аспекти торговельної блокади Донбасу в оцінках експертів» в № 19 «Резонансу» (с. 4 - 11).

Доктрина інформаційної безпеки як засіб протидії інформаційним загрозам

Інформаційна війна, яку Росія активізувала з початком збройної агресії проти України, поставила перед нашою державою нові виклики у сфері інформаційної безпеки. Концептуальним документом щодо протидії російським інформаційним загрозам в Україні стала Доктрина інформаційної безпеки.

Детальніше про зміни в інформаційному просторі України з прийняттям Доктрини читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Доктрина інформаційної безпеки України в оцінках експертів» в № 18 «Резонансу» (с. 3 - 14).

Суд у Гаазі: юридична площина українсько-російських відносин

Міжнародний суд ООН у Гаазі 6–9 березня провів перші слухання за позовом України до Росії про порушення конвенцій ООН про протидію фінансуванню тероризму і про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про деталі судового процесу у Міжнародному суді ООН читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Правові аспекти українсько-російського протистояння» в № 17 «Резонансу» (с. 3 - 8).

Торгівельна блокада: чи можливий компроміс?

Блокада торгівлі з окупованими територіями на Сході України, реалізація якої розпочалася 25 січня 2017 р. з перекриття руху вантажних потягів залізницею Луганськ – Лисичанськ – Попасна на ділянці Гірське – Золоте, істотно загострила перебіг подій, присвячених черговій річниці Революції гідності.

Детальніше, про спроби врегулювання торгівельної блокади читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Редути гібридної війни» в № 15 «Резонансу» (с. 3 - 14).

Третя річниця – не «третій Майдан»

З 18 по 22 лютого в Україні відбулися заходи, приурочені до третьої річниці перемоги Майдану та Дня героїв Небесної Сотні. Цьогоріч вони супроводжувалися досить тривожними очікуваннями, щодо дестабілізації ситуації в країні.

Детальніше, про протестну активність у третю річницю Майдану читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Акції протесту у третю річницю Майдану на тлі „не майданних” настроїв суспільства» в № 14 «Резонансу» (с. 3 - 12).

Західна Україна: виклики сьогодення

 

Військовий конфлікт на Сході України та пов’язані з ним події справедливо стали об’єктом підвищеної уваги громадськості та ЗМІ. Але, на жаль, непроста суспільно-політична ситуація спостерігається і в інших регіонах держави, зокрема в її західній частині.

Детальніше, про проблеми західних областей України та спроби їх вирішення,  читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Суспільно-політична ситуація в Західній Україні» в № 16 «Резонансу» (с. 4 - 11).

53 Мюнхенська конференція з питань безпеки

Увага багатьох світових ЗМІ, політичних оглядачів і експертів на минулому тижні була прикута до баварського міста Мюнхен, де відбувалася 53 щорічна Мюнхенська конференція з питань безпеки.

Детальніше, про Мюнхенську конференцію з питань безпеки та українське питання на ній, читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Українське питання у контексті Мюнхенської конференції з безпеки» в № 13 «Резонансу» (с. 3 - 11).

Україна-НАТО: чи вплине референдум на процес інтеграції?

Проблема євроатлантичної інтеграції України знаходиться на порядку денному протягом всієї новітньої історії нашої країни. Аналіз теперішньої ситуації показує, що тенденція до зростання популярності інтеграції України до НАТО особливо посилилася за останні роки.

Детальніше про ідею проведення референдуму, щодо вступу України в НАТО читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова „Проведение референдума по вопросу о вступлении Украины в НАТО в оценках экспертов” в № 12 „Резонансу” (с. 4 - 10).

Черговий виток у процесі вирішення мовного питання

За роки новітньої історії України навколо мовного питання було зламано чимало списів, написано безліч наукових і публіцистичних праць, зароблено чимало політичних капіталів, але остаточної крапки досі не поставлено.

Детальніше про спроби врегулювання мовного питання читайте в аналітичному огляді А. Потіхи „Чергова спроба зміни мовного законодавства” в № 11 „Резонансу” (с. 4 - 10).

Україна: еволюція геополітичних настроїв

Глобальні та регіональні соціально-економічні трансформації, зіткнення геополітичних концепцій, демографічні, міграційні та інші процеси зумовлюють серйозні зрушення у міжнародних відносинах. На тлі зазначених загальних тенденцій цілком очікуваними є і еволюція відносин України зі світом, своїми сусідами та союзниками.

Детальніше про місце України в сучасній геополітиці дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «Україна у мінливому світі Європи» в № 10 «Резонансу» (с. 3 – 8).

Українське питання на зимовій сесії ПАРЄ

З 23 по 27 січня у Страсбурзі відбулася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, на яку було винесено українське питання. На сесії були присутні депутати від усіх держав-членів ПАРЄ, за винятком РФ, яка була позбавлена права голосу в ПАРЄ після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі.

Детальніше про результати зимової сесії ПАРЄ для України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко „Зимова сесія ПАРЄ: проукраїнська резолюція всупереч «російському лобі»” в № 8 „Резонансу” (с. 4 - 11).

Рік, що минув, був дуже складним для України, проте, ознаменувався і окремими досягненнями, зокрема і в процесі реалізації реформ. Успішне проведення яких є вагомим фактором у процесі євроінтеграції. У короткостроковій перспективі головними пріоритетами для нашої держави залишається отримання безвізового режиму з ЄС та ратифікація Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Про деталі процесу ратифікації Угоди про асоціацію читайте в аналітичному огляді М Дем’яненка „Угода про асоціацію між Україною та ЄС: стан та перспективи” в № 7 „Резонансу” (с. 4 - 9).

Інтерес до України: згасання чи «затишшя»?

 

Питання про те, як сприймають Україну в світі, актуалізувалося після перемоги Д. Трампа на президентських виборах в США. Сьогодні багато говорять про те, що нині наша країна стає розмінною монетою в процесі анонсованого «перезавантаження» у відносинах США - РФ.

Детальніше про основні тенденції українського питання у світі дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Ворошилова «Украинский вопрос: тенденции и оценки экспертов» в № 6 «Резонансу» (с. 3 – 8).

Причини та наслідки загострення ситуації на Донбасі

 

Ескалація, яка відбулася наприкінці січня на Сході України, сколихнула інформаційний простір та призвела до збільшення жертв, не лиші по обидві сторони конфлікту, а й серед мирного населення. Разом з цим активізувалася і світова спільнота, яка одразу ж закликала сторони конфлікту до припинення вогню.

Детальніше про причини ескалації, можливі наслідки та реакцію світової спільноти дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненко «Ескалація конфлікту на Донбасі: причини, прогнози, реакція світу» в № 9 «Резонансу» (с. 3 – 14).

20 січня відбулася інавгурація Д. Трампа на пост президента США. Світ сприйняв цю подію з певним острахом, оскільки непередбачуваність новообраного президента, яку він неодноразово довів, фактично унеможливлює прогнозування його політики та робить нечіткими контури зовнішньополітичного курсу нової адміністрації, що примушує нервувати як союзників, так і противників США.

Детальніше про зовнішньополітичний курс адміністрації Д. Трампа читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко „Дональд Трамп вступив на посаду президента США: чого чекати Україні?” в № 5 „Резонансу” (с. 2 - 16).

Форум в Давосі та українське питання

17–20 січня у швейцарському Давосі під гаслом «Чуйне і відповідальне лідерство» відбувся черговий Всесвітній економічний форум (ВЕФ), який, за результатами аналізу повідомлень у ЗМІ, супроводжувався неофіційним флешмобом «Хто ще не їде в Давос?» та інтригою стосовно того, хто візьме участь у традиційному ланчі В. Пінчука.

Детальніше про цьогорічний форум в Давосі та українські акценти читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак „«Чуйне і відповідальне лідерство»: глобальні та українські акценти Всесвітнього економічного форуму в Давосі” в № 4 „Резонансу” (с. 4 - 9).