«МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору»Національна бібліотека України вже шостий рік поспіль збирає молодих науковців країни для обговорення важливих питань розвитку сучасного інформаційного простору та організації наукової діяльності. 15 травня 2015 р. відбулась V міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору», ініційована Радою молодих вчених Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Голова Ради молодих учених, науковий співробітник ФПУ Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського Волковинська Вероніка Олександрівна привітала учасників конференції та наголосила на тому, що для науковців як для соціальної групи важливий соціальний капітал, поповнити який дають можливість саме такі заходи, як ця конференція.

Андрущенко Валентина Борисівна, завідувач відділу Державного фонду фундаментальних досліджень, розповіла про зміни, які відбулись у грантових дослідженнях молодих вчених за останні 5 років. Інформацію про гранти та конкурси ДФФД можна знайти на офіційному сайті установи: http://www.dffd.gov.ua/.

Скороход Олександр Миколайович, науковий співробітник Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, Голова Ради молодих вчених НАН України, представив діяльність Ради молодих вчених НАН України, що включає такі основні напрямки, як проведення наукових заходів, участь у підготовці законодавчої бази наукової діяльності, популяризація науки, налагодження взаємодії наука − бізнес.

Мележик Євген Олександрович, молодший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова, презентував результати роботи над створенням наукової соцмережі (www.Science-Community.org), яка стала дієвим механізмом пошуку інформації не тільки стосовно конференцій, а й наукових вакансій.

Лавренко Валерія Сергіївна, доцент кафедри всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, доповнила попередню доповідь інформацією про те, як саме формуються аналітичні матеріали соціальної мережею для науковців.

Мелащенко Андрій Олегович, старший науковий співробітник Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, доповів про стан впровадження електронного документообігу в науці у контексті понять про закриті та відкриті системи довіри.

Жабін Андрій Олександрович, молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, повідомив про сервіс LibGuides та перспективи його застосування в українських бібліотеках.

Тихонкова Ірина Олександрівна, старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, звернула увагу аудиторії на правила користування сучасними базами даних наукової літератури та дала поради молодим науковцям, як не втрачати з самого початку наукової кар’єри.

Гарда Микола Федорович, науковий співробітник НДІ МАБН при Карпатському університеті ім. Августина Волошина, та Заворотинська Євгенія Анатоліївна, студентка Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, доповіли про стан мотивації наукової діяльності молоді України в умовах сьогодення.

Рабчун Ірина Вікторівна, студентка 2 курсу Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, поінформувала учасників конференції про законодавчу базу наукової діяльності та функціонування молодіжних наукових об’єднань у вищих навчальних закладах України.

Мовчан Уляна Валеріївна, студентка 2 курсу Київського національного університету імені Т. Шевченка, розповіла про проблеми і мотивацію наукової діяльності української молоді, зокрема наголосила на необхідності залучення студентів до наукової діяльності.

У роботі конференції також брали участь члени Ради молодих вчених та співробітники Національної бібліотеки України ім.. В. І. Вернадського, представники НТУ «Харківський політехнічний інститут», студенти Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Оргкомітет конференції щиро вдячний усім, хто долучився до роботи конференції.

 

Фотоматеріали