Інститут президентства в зарубіжних ЗМІПідготовлено 3 випуск інформаційно-реферативного бюлетеня «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ». Огляд є результатом моніторингу найбільш авторитетних інформаційних джерел світу за період з 1 по 31 березня 2021 р. Бюлетень містить результати аналізу та тематично згруповані реферати 237 публікацій щодо подій з участю президентів різних країн, оцінки їх діяльності та ролі інституту президентства в суспільно-політичному житті.

В березні 2021 року світові інтернет-джерела висвітлювали діяльність 74 президентів світу. Більшість публікацій, що розкривають внутрішньополітичну діяльність президентів за цей період були присвячені проблемі охорони здоров’я. Активність зарубіжні ЗМІ проявляли також в аналізі вкладу президентів у фінансово-економічний розвиток їх країн. Загальною проблемою, над рішенням якої працювала більшість президентів світу в березні 2021 року, стало забезпечення постачання вакцин та організація вакцинації в країнах. Традиційно своїм легковажним та безвідповідальним ставлення до цих проблем відзначився президент Бразилії Жаїр Болсонару. Багато президентів світу взяли на себе роль агітаторів вакцинації, зокрема і власним прикладом. Президент Гани Нана Аддо Данква Акуфо-Аддо перед початком загальнонаціональної кампанії щодо щеплення закликав громадян цієї західноафриканської держави ігнорувати теорії змови навколо вакцин проти коронавірусу. Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва отримав дозу вакцини від COVID-19 і закликав громадян не вагатися. Деякі лідери країн вакцинувалися з метою довести безпечність вакцини «AstraZeneca».

Також з випуску бюлетеня можна дізнатися: чому президент Індонезії Джоко Відодо відновив заборону на нові іноземні інвестиції у виробництво алкогольних напоїв; до якого рівня впав ліванський фунт по відношенню до долара і чому президент Лівану звернувся до центрального банку з проханням розслідувати причини падіння валюти; скільки робочих місць втратила Мексика через COVID-19, за словами її президента Андреса Мануеля Лопеса Обрадора та багато іншої важливої актуальної інформації.

Серед матеріалів щодо діяльності президентів на міжнародній політичній арені за період, що досліджується в цьому огляді, превалювали матеріали, які висвітлювали політику президентів світу на європейському континенті. Більшість матеріалів, що потрапили до рубрики «Європа», стосувалися відносин лідерів ЄС та президента США з дедалі агресивнішою Росією. Найбільший резонанс викликали в світових медіа стосунки між президентом США Джо Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним.

Не обійшли оглядачі популярних світових медіа увагою і Президента України Володимира Зеленського. Журналісти відзначали, що чотири роки перебування на посаді Дональда Трампа завдали серйозної шкоди дипломатичним відносинам між Вашингтоном та Києвом. І з приходом до влади у США Джо Байдена в України з’явився реальний шанс поліпшити ситуацію. З випуску також можна дізнатись чому канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон та президент Росії Володимир Путін обговорили ситуацію на Донбасі без участі Президента України Володимира Зеленського і з яких міркувань президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган денонсував Стамбульську конвенцію, спрямовану на боротьбу з насильством щодо жінок.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ. Випуск 3 (28). 113 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/instutyt_prezudentstva_
v_zarubignuh_zmi/2021/3.pdf

Джерело: інформаційно-реферативний бюлетень «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» відділу формування інформаційних ресурсів Фонду Президентів України.