Майбутнє бібліотеки визначається сьогодніМайбутнє бібліотеки визначається сьогодні

 

Як відомо, Національною академією наук України оголошено конкурс на заміщення посади генерального  директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Відповідно до низки процедур з проведення цього конкурсу в НБУВ відбулася зустріч колективу з  кандидатом на зазначену посаду – виконуючою обов’язки генерального директора бібліотеки Любов’ю Андріївною Дубровіною.

Майбутнє бібліотеки визначається сьогодні- Наша бібліотека – унікальна інституція в Україні, бо це одночасно і науково-дослідний інститут, і загальнонаціональна скарбниця знань, і науково-інформаційний центр, і культурний осередок, – наголосила Любов Андріївна.  – Вона здійснює вплив на всю систему знань і духовного розвитку людини, це фактично підґрунтя незалежності нашої держави.  Тому, якщо мені випаде честь очолити цю особливу установу, я свідома того, що насамперед це буде велика відповідальність і велика, складна робота попереду. Ми маємо столітню біографію, позначену як перемогами, так і втратами, у нас сконцентровані надзвичайний кадровий потенціал, великі історичні надбання й  унікальні скарби у наших фондах, ми відчуваємо помітний прогрес у застосуванні сучасних інформаційних технологій і новацій у бібліотечній та науковій справі. Але маємо ще й надзвичайно багато викликів часу,  на які належить відповідати, а наших можливостей у цьому ще замало.

Майбутнє бібліотеки визначається сьогодніКандидат окреслила коло проблем, на яких планує зосередити першочергову увагу. І при цьому відзначила, що другорядних питань у керівника будь-якого колективу, а особливого ж такого потужного, як  НБУВ, бути не може. Тому вона бачить свої завдання також і в осучасненні матеріальної бази бібліотеки, і в поліпшенні матеріального стану  та побутових умов кожного з її працівників, бо це теж складові престижу роботи в Національній бібліотеці України.

 

 

 

Майбутнє бібліотеки визначається сьогодніОдна з ключових тез  програми Л.А. Дубровіної – «Майбутнє бібліотеки визначається сьогодні». І залежить це майбутнє, відзначила кандидат, зовсім не від особи керівника, а від злагодженої й цілеспрямованої роботи всього потужного колективу. Колективу, який свідомий своєї високої місії наукового й духовного центру держави.

 

 

 

 

 

Своїми виступами кандидатуру Л. А. Дубровіної підтримали в.о. заступника генерального директора В. М. Горовий, завідуюча відділом науково-бібліографічної інформації Т. В. Добко, що було зустрінуто схвальними оплесками.