Друк

Вітаємо з Днем незалежності України!

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Вітаємо з Днем незалежності України!Шановні співвітчизники!

Вітаємо із національним святом нашої державності – Днем незалежності України!

Бажаємо миру, добра і злагоди, творчого натхнення та плідної праці на благо українського народу!

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Друк

Зміни до закону про ДБР

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Зміни до закону про ДБР

Законодавство

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”. За сучасних умов розбудови України пріоритетним завданням влади є забезпечення прав, свобод і безпеки громадян. Створення ДБР як окремого органу досудового розслідування має забезпечити незалежність та об’єктивність у ході розслідування даної категорії злочинів, аби розвіяти зневіру українських громадян у судовій системі в частині покарання окремих представників правлячої еліти. Докладніше про істотні прогалини документу; думки з цього приводу експертів у публікації О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2019, №12(176).

Друк

Президентський законопроект про боротьбу з незаконним збагаченням в оцінках експертів і аналітиків

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Президентський законопроект про боротьбу з незаконним збагаченням в оцінках експертів і аналітиків3 червня 2019 р. Президент  подав до парламенту проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів». А вже 5 червня нардепи відмовилися поставити його на порядок денний сесії, втім внесли до порядку денного свій законопроект. Тож чи зможе новий законопроект створити умови для початку реальної боротьби з незаконним збагаченням та стягнення до держаної скарбниці незаконно набутих активів чиновників, покаже час. Головне, аби була політична воля нарешті реально почати процес. Детальніше  про новації президентського законопроекту, позитивні та негативні оціночні судження аналітиків у статті С.Закірової «Громадська думка про правотворення», 2019, №11(176).

Друк

Імпічмент Президента України

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Імпічмент Президента України

Законодавство

12 червня 2019 р. Голова ВРУ підписав закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», в останньому, зокрема, передбачена процедура імпічменту Президента. 29.05.2019р. главою держави був запропонований для розгляду проект Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент). На жаль, закон про імпічмент вже має власну, не зовсім звичайну історію. На основі аналізу ситуації, що склалася, розробники президентського проекту  дійшли  висновку про те, що без усунення в чинному законодавстві невизначеностей та суттєвих недоліків, положення щодо порядку імпічменту Президента України носять суто декларативний характер і не можуть бути реалізованими на практиці. Втім, сьогодні ми бачимо реальні намагання президента і ВРУ взятися за розгляд й ухвалення довгоочікуваних суспільством законодавчих актів. Хочеться сподіватися на те, що тенденція змагальності зберігатиметься й в подальшому. Грунтовніше про ці законопроекти у матеріалі О.Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2019, №11(176).

Друк

Поствиборчі процеси в ЄС

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Поствиборчі процеси в ЄС

Міжнародна політика

Перспективи політичних змін у Європі після виборів жваво обговорюються громадськістю. Результати виборів, на думку експертів, є такими, що дозволяють більшості учасників тлумачити їх у вигідний для себе спосіб. Вони не тільки демонструють важливі процеси в рамках ЄС, а й безпосередньо впливають на динаміку української євроатлантичної інтеграції. Отже, вибори до Європарламенту-2019 схиляють до думки, що Європі бракує мудрих «інтеграторів», які могли б запропонувати прийнятне для більшості бачення майбутнього, без приниження жодної зі сторін. Загалом, внаслідок даних виборів відбулася адаптація вищого законодавчого органу ЄС до тих реалій, які вже склалися на національному рівні в багатьох країнах-членах. Докладніше про дві протилежні оцінки результатів цих виборів, новий Європарламент, прогнози щодо його функціонування, позитив; ризики та загрози; перспективи співпраці з Україною у статті І.Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2019, №11(176).