• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Академічна наука

Академічна наука

Академічна наука широко розповсюджена у світі і має різні форми своєї організації. Водночас, за словами науковців з Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, стрижнем всіх форм академічної науки є співтовариство членів академії, який об’єднує видатних учених і фахівців. Іншими складовими академічної науки, які забезпечують високу та всебічну освіченість та видатні наукові досягнення, є установи в яких працюють члени академій. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 77–83).

Реорганізація ДФФД України

Реорганізація ДФФД України

Міністерство освіти і науки України почало реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень – його приєднають до Національного фонду досліджень. Відповідний наказ вже підписано, а рішення внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 25–26).

Міграція та інноваційний потенціал Німеччини

Міграція та інноваційний потенціал Німеччини

Науковці Інституту німецької економіки у Кельні вирішили з'ясувати, чи багато серед іноземців, які приїхали до Німеччини, винахідників і новаторів, і придумали спеціальну методику для їх підрахунку. В основі оригінальної методики – імена винахідників. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 133–135).

WhatsApp обмежує пересилання повідомлень для боротьби з фейками

WhatsApp обмежує пересилання повідомлень для боротьби з фейками

Маніпулятивні технології

Раніше одне повідомлення можна було переслати 20 раз, відтепер – 5. Новий ліміт дасть змогу відправити одне і те ж повідомлення не більше ніж 1280 користувачам, тоді як раніше ця цифра становила понад 5 тис. чоловік (в групі в WhatsApp може бути максимум 256 осіб). Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 15).

Сервісні центри МВС запустили чат-бота в Facebook

Сервісні центри МВС запустили чат-бота в Facebook

 Формування громадянського суспільства

30 січня головний сервісний центр МВС запустив чат-бота «Автобот» у Facebook. Тепер бота можна запитати про те, як зареєструвати машину, отримати довідку про несудимість. Є можливість також оформити або замінити водійське посвідчення, зареєструватися в електронному кабінеті водія, замовити індивідуальні номерні знаки і дізнатися про роботу мобільних сервісних центрів МВС. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (с. 9-10).