• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ініціативи Президента П. Порошенка про закріплення в Конституції курсу на інтеграцію України у Євросоюз і НАТО

Ініціативи Президента П. Порошенка про закріплення в Конституції курсу на інтеграцію України у Євросоюз і НАТО

Політика

7 лютого 2019 р. Верховна Рада України внесла зміни до Конституції України щодо стратегічного курсу країни на членство у Європейському Союзі та НАТО.

Детальніше про стратегічний курс України читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Закріплення в Конституції України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства у ЄС і НАТО: в оцінках експертів і політиків» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.10-16).

П.Порошенко на президентських виборах 2019

П.Порошенко на президентських виборах 2019

Політика

В Україні вже завершився період висунення кандидатів на пост Президента України. Станом на 8 лютого ЦВК зареєструвала 44 кандидати на пост Президента. Серед них і діючий Президент України П. Порошенко.

Детальніше про участь П. Порошенка в президентській виборчій кампанії читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Старт виборчої кампанії Президента України П. Порошенка в оцінках експертів і політиків» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.3-10).

Регулювання проблеми булінгу на законодавчому рівні: перші кроки України та світовий досвід

Регулювання проблеми булінгу на законодавчому рівні: перші кроки України та  світовий досвід

Проблема булінгу

18 грудня 2018 р. ВР прийняла Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». В експертних колах документ отримав діаметрально протилежні оцінки. Українські правознавці відзначають важливість самого факту його прийняття, вказуючи, разом з цим, на ряд негативних нюансів. Отже, створення дієвого правового механізму протидії явищу булінгу вимагає врахування зарубіжного досвіду. А зарубіжна практика демонструє, що ефективне запобігання проявам булінгу в школах вимагає злагодженої організації як внутрішньосистемної, так і міжвідомчої взаємодії, в основі якої лежить чітка законодавча та нормативна база. Докладніше у публікації Т. Миськевич «Громадська думка про правотворення», 2019, №1 (166).

Юридичні підсумки 2018 року та очікування від 2019 року для внутрішньо переміщених осіб в Україні

Юридичні підсумки 2018 року та очікування від 2019 року для внутрішньо переміщених осіб в Україні

Проблеми ВПО

На жаль, 2018 рік, так і не став для українських внутрішньо переміщених осіб довгоочікуваним початком рішучих змін. Тому, враховуючи експертну думку щодо досягнень і недоліків у процесі захисту та реалізації прав ВПО в Україні протягом 2018 року і планів на 2019, то це питання є важливим тестом здатності українського КМ реалізовувати систему соціальної справедливості в державі. Детальніше про результати парламентських слухань «Стан забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб в Україні»; перемоги та поразки; проблеми пов’язані із соціальними і пенсійними виплатами; відсутність повноцінного виборчого права переселенців ряд інших актуальних питань тощо  у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2019, №1 (166).

Морська доктрина України

Морська доктрина України

Безпека

28 грудня 2018 р. набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до Морської доктрини України на період до 2035 року». Таким чином, Україна через національну морську політику повинна забезпечити досягнення національних інтересів в прибережній зоні, у внутрішніх морських водах, територіальному морі, у виключній економічній зоні, на континентальному шельфі України та у відкритому морі. Сьогодні морська політика України потребує системної єдності, яка б охопила всі сфери морської діяльності. Докладніше про нову морську доктрину, основні принципи реалізації державної морської політики тощо у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2019, №1 (166).