• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Facebook посилює боротьбу з фейками перед виборами до Європарламенту

Facebook посилює боротьбу з фейками перед виборами до Європарламенту

 Маніпулятивні технології

Facebook посилює правила із запобігання поширенню неправдивих новин перед виборами до Європарламенту, які заплановані на 26 травня. Зокрема, соцмережа планує створити новий віртуальний ситуаційний центр, куди будуть підключатися співробітники соцмережі з різних офісів. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 6 (С. 8-9).

МОН України пропонує зміни до Порядку формування Переліку наукових фахових видань

МОН України пропонує зміни до Порядку формування Переліку наукових фахових видань

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: результати конкурсу спільних українсько-болгарських наукових проектів на 2019–2021 рр.; оновлення Положення про Премію Верховної Ради України молодим ученим та іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук; громадське обговорення проекту наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Порядку формування Переліку наукових фахових видань, затвердженого наказом МОН від 15 січня 2018 року № 32»; створення центрів колективного користування науковим обладнанням в українських закладах вищої освіти; підсумки виконання цільової комплексної програми НАН України «Грід-інфраструктура і грід-технології для наукових і науково-прикладних застосувань» за 2014–2018 рр.; ХХІХ читання академіка Володимира Івановича Вернадського на тему  «Розвинуте наукове середовище – неодмінна умова формування креативного вченого» та багато іншого.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві
Свіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№3, 2019). У номері: інформація з річного звіту Європейського патентного відомства за 2018 рік; послуги ВОІВ у сфері інтелектуальної власності в 2018 році; Європарламент схвалив рішення зобов'язати інтернет-компанії платити за використання чужого контенту; ЄС спростить громадянам доступ до радіо і телепрограм; Порядок регулювання діяльності комісій з акредитації організацій колективного управління набрав чинності; 

Район як адміністративно-територіальна одиниця, в умовах децентралізації

Район як адміністративно-територіальна одиниця, в умовах децентралізації

В Україні в рамках реформи з децентралізації та територіальної організації влади постало завдання створення нової моделі територіального поділу на райони.

Детальніше про районний поділ в умовах децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Реформування районного рівня як необхідна умова децентралізації влади» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-52).