• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Чи захистять нові зміни до КПК адвокатів

Чи захистять нові зміни до КПК адвокатів

Наприкінці 2018 року пройшов 8-й щорічний форум Kyiv Criminal Law Forum, на якому розглядалися низка важливих аспектів кримінального судочинства. Одним із наболілих питань для правозахисників стали зміни до ст. 303, 307, 309 КПК щодо дотримання та захисту прав людини. Ці новації викликали неоднозначну реакцію правників. Тож, аби не зазнавати утисків з боку процесуальних опонентів, не стати фігурантом кримінального провадження, успішно захищати клієнтів, адвокат має знати правові приписи, застосовувати технічні новинки, мислити креативно та діяти виключно у рамках закону. Докладніше про думки з приводу забезпечення професійних прав адвокатів учасників форуму у публікації О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2019, №2 (167).

Проект Закону про адміністративну процедуру

Проект Закону про адміністративну процедуру

 

Визначальною ознакою розвитку законодавства, зокрема адміністративного, у демократичних країнах є його спрямованість на забезпечення прав і законних інтересів осіб у відносинах із державою та її органами. Законодавче оформлення адміністративних відносин дійсно вкрай необхідне сучасній Україні. Тому 28.12.2018 року було внесено до ВР  законопроект «Про адміністративну процедуру». Детальніше про структуру,  визначення предмету регулювання, сфери дії закону, термінів і принципів адміністративної процедури; досвід країн ЄС з цього питання тощо у матеріалі О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2019, №2 (167). 

Протидія пропаганді та дезінформації напередодні виборів до Європейського парламенту

Протидія пропаганді та дезінформації напередодні виборів до Європейського парламенту

Інформаційна безпека

21 січня 2019 р. у Брюсселі Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ обговорила реалізацію плану дій проти дезінформації, який був представлений як пріоритетний на тлі виборів до Європарламенту. Порушувались такі питання, як зовнішні аспекти плану дій проти дезінформації, поліпшення ідентифікації джерел дезінформації, посилення відповідних ресурсів ЄС, обмін досвідом між країнами-членами ЄС та його інституціями, а також можливості спільно протистояти дезінформаційній кампанії.  2019 рік буде визначальним як для ЄС так і для України, де весною та восени обиратимуть і Президента, і ВР. Тому питання забезпечення захищеності виборчих процесів від ворожих впливів є важливими для України так само, як і  європейський досвід у цій сфері. Докладніше про це у статті І.Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2019, №2 (167).

Державний борг України: ціна питання

Державний борг України: ціна питання

Економічний ракурс 

Починаючи з 2019 року на Україну чекають пікові виплати з погашення державних боргів. Йдеться про борги, в іноземній валюті як всередині країни, так і за її межами.

Детальніше про державний борг України читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Государственный долг Украины как ключевой вопрос обозримого будущего» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі»  (с.63-67).

Ділові очікування підприємців в Україні

Ділові очікування підприємців в Україні

Економічний ракурс

Міжнародний і вітчизняний досвід свідчить, що ділові очікування підприємців і населення не лише формуються залежно від економічної ситуації в країні, а й самі певною мірою впливають на розвиток економічної ситуації в майбутньому.

Детальніше про ділові очікування підприємців читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Ділові очікування підприємців і населення та їх вірогідний вплив на динаміку української економіки у 2019 р.» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі»  (с.50-63).