• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

НАН України: підсумки діяльності та завдання на наступний період

НАН України: підсумки діяльності та завдання на наступний період

Під час звітної сесії Загальних зборів НАН України представлено отримані минулого року результати фундаментальних і прикладних досліджень, проаналізовано проблеми звітного періоду й визначено основні завдання Академії щодо подальшого розвитку науки й наукового забезпечення інноваційного розвитку нашої держави. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (С. 63–77).

Зміни до порядку про присвоєння вчених звань

Зміни до порядку про присвоєння вчених звань

Кабінет Міністрів України посилив відповідальність за порушення академічної доброчесності під час присвоєння вченого звання. У випадку недотримання законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, атестаційна колегія МОН скасовуватиме рішення вченої ради та відмовлятиме у видачі державного документа про присвоєння вченого звання. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (С. 142–143).

Конкурс біомедичних стартапів

Конкурс біомедичних стартапів

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: зміни до порядку про присвоєння вчених звань; церемонію нагородження Web of Science Awards Ukraine 2018; український Марш за науку; переможців першого в Україні конкурсу біомедичних стартапів MBioS Challenge; результати рейтингу українських закладів вищої освіти за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus та багато іншого.

Закон про аліменти

Закон про аліменти

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів». Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Сімейного кодексу, ЦПКУ і до низки інших законів. Документ вводить й нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Докладніше про новації та нововведення закону, його плюси; новий вид адміністративних стягнень(суспільно корисні роботи); інші застороги тощо у статті О.Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №5(149).

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Нагальність реформування вітчизняної медицини мало в кого викликає сумніви, проте напрямки реформування і перебіг цього процесу залишається предметом запеклих дискусій. Як і зазначалося раніше, в 2018 році зміни торкнуться тільки первинної медичної допомоги, а з 2020 р. нова система фінансування запрацює і для амбулаторного та стаціонарного лікування. Щодо програми розвитку сільської медицини, то вона відповідає загальній концепції реформування системи охорони здоров’я. Успішність її впровадження залежить від злагоджених і швидких дій всіх задіяних профільних відомств. Отже, 2018 рік для регіонів стане роком розвитку сільської медицини, значного збільшення фінансування з держбюджету медичної галузі. Докладніше про створення Національної служби здоров’я та її завдання; автономізацію медзакладівпідключення до електронної системи охорони здоров’я тощо у матеріалі Ю. Половинчак, В. Пальчук «Громадська думка про правотворення», 2018, №5(149).