• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Привітання Б. Є. Патона зі сторіччям
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Українсько-російські відносини: конфлікт в Азовському морі

Українсько-російські відносини: конфлікт в Азовському морі

Політика

Як відомо, ситуація в Азовському морі, починаючи з 2014 р., безпосередньо залежить від розстановки сил на Сході України. Російська агресія створила масу проблем як для торговельного судноплавства, так і для всього Азовського узбережжя України.

Детальніше про ситуацію в акваторії Азовського моря дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Політичні й безпекові проблеми в басейні Азовського моря» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-30).

Про що говорив В. Путін на «Валдаї 2018»?

Про що говорив В. Путін на «Валдаї 2018»?

15–18 жовтня в російському м. Сочі відбулося XV щорічне засідання Міжнародного дискусійного клубу «Валдай». Президент Росії В. Путін також узяв участь у засіданні дискусійного клубу, де відзначився рядом дивних заяв.

Детальніше про заяви російського президента на «Валдаї 2018», читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Виступ В. Путіна про глобальну політику, ядерну загрозу та Україну на «Валдаї 2018»: експертні оцінки й коментарі» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-26).

Український та російський напрям міжнародної політики США

Український та російський напрям міжнародної політики США

Політика

Останній місяць відзначився посиленням медіа-активності президента США Д. Трампа та представників його адміністрації, завдяки чому в інформаційному просторі набули поширення нові меседжі міжнародної політики США, у тому числі чимало гучних заяв, стосувалися України та Росії.

Про деталі міжнародної політики США дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Міжнародна політика США: український і російський аспекти» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-21).

Держбюджет-2019: куди «підуть» кошти?

Держбюджет-2019: куди «підуть» кошти?

 Політика

Бюджетний процес в Україні пройшов черговий етап. Верховна Рада 19 жовтня ухвалила в першому читанні проект Держбюджету України на 2019 рік.

Детальніше про особливості формування бюджету на наступний рік читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Держбюджет на 2019 рік в оцінках політиків і експертів» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-11).

Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері

Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сферіЧому в Україні iPhone дорожче, ніж в Швейцарії, і скільки це ще триватиме; чи охороняється авторським правом смак харчових продуктів за законами ЄС; як Instagram використовує ваші фотографії; чому генеральний директор YouTube оголосила війну Європі; як захистити бізнес через реєстрацію товарного знаку чи торгової марки; як йде оцифровка бібліотек Вірменії; як плагіат кандидата наук і консультанта МОН спустошує поле науки та ін. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» № 10.