• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Twitter надасть можливість приховувати коментарі під постами

Twitter надасть можливість приховувати коментарі під постами

Розвиток соціальних мереж

Приховування коментарів під постами має зробити спілкування більш конфіденційним, тобто наблизити твітим до аналогу особистого листування. Також нова опція дасть можливість відфільтрувати записи і відповіді на них, прибравши їх зі своєї стрічки. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (С. 6).

Українські ЗВО увійшли до світового рейтингу Webometrics

Українські ЗВО увійшли до світового рейтингу Webometrics

НАУКА

Нещодавно було оприлюднено черговий рейтинг університетів світу за рівнем їх присутності в мережі – Ranking Web of Universities від Webometrics, Edition 2019.1.0. Рейтинг складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Webometrics оцінює понад 24 тис. ЗВО з усього світу (в тому числі й 323 українських). Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 63–64).

Монетизація субсидій

Монетизація субсидій

ЖКГ

З початком 2019 р. набула чинності постанова КМ України про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, яка була сприйнята неоднозначно. Зокрема, у сфері ЖКГ є фахівці, котрі називають запропонований механізм складним, громіздким і не повною мірою таким, що відповідає обіцянкам монетизувати держдопомогу. Як запевняють урядовці, процес монетизації субсидій не вплине на правила надання державної допомоги. Втім, на думку експертів, наслідком монетизації субсидій вже згодом може стати перегляд норм споживання комунальних послуг, на які виділяється субсидія, у бік їхнього зменшення, а разом із цим – і зменшення розміру допомоги. Докладніше про нову модель одержання субсидій, поетапну монетизацію субсидій; зарубіжний досвід щодо  вирішення цього питання тощо у публікації О.Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2019, № 3 (168).

Нове скликання Європейського парламенту: процеси, тенденції, прогнози

Нове скликання Європейського парламенту: процеси, тенденції, прогнози

Зовнішня політика

Європейський парламент у контексті співпраці України з ЄС є одним з ключових органів у бюджетній сфері та у спільній зовнішній та безпековій політиці. Тому експерти намагаються попередньо проаналізувати тенденції, за якими формуватиметься нове скликання. Адже в разі падіння інституційної спроможності Європарламенту Україні буде важко своєчасно реагувати як на ворожі дії Росії, так і на заклики щодо зняття антиросійських санкцій. Україні вкрай необхідно дотримуватися європейського курсу, який нарешті закріплений у її Конституції. Втім нині значення Європарламенту, як законодавчого органу, насправді в Європі не дуже значне. Набагато вагомішою є Єврокомісія, як виконавчий орган. Розлогіше дане питання висвітлено у матеріалі І.Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2019, № 3(168).

Вітаємо зі святом весни!

Вітаємо зі святом весни!Вітаємо зі святом весни!

Щиро бажаємо натхнення, любові та процвітання. 

Нехай у Вашому домі завжди панують мир, злагода і добробут.

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ