• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Стажування в науково-дослідних установах Польської академії наук

Стажування в науково-дослідних установах Польської академії наукНезабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: державну атестацію наукових установ; конкурс на отримання грантів для візитів молодих науковців НАН України до Польщі з метою стажування в науково-дослідних установах Польської академії наук; розробки українських вчених для вирішення проблем життєдіяльності м. Києва; проект Концепції розвитку українських дослідницьких інфраструктур, заснованих на технології комунікацій; перспективи, здобутки та міжнародне співробітництво НААН України; базове фінансування науки в закладах вищої освіти та багато іншого.

Експертка з інформаційної безпеки: Додати друга у соцмережі – все одно, що пустити незнайомця додому

Експертка з інформаційної безпеки: Додати друга у соцмережі – все одно, що пустити незнайомця додому

Інформаційна безпека

Що не можна робити в мережі, чим небезпечні фейки про маніяків, що викрадають дітей та чому тест «Який ти сир?» потрібно оминати десятою дорогою, розповіла координаторка проекту «Вижити в мережі. Інформаційна безпека в час гібридної війни» Лариса Полулях. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 29).

Антиукраїнська діяльність у соцмережах

Антиукраїнська діяльність у соцмережахЗа антиукраїнську пропаганду до відповідальності притягнуто 49 осіб, які займались адмініструванням груп у соцмережах. Про підозру повідомлено 29 з них. 20 вироків суду в справах про антиукраїнську пропаганду набрали чинності, повідомляє прес-центр Служби безпеки України. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 23-24).

Соцмережі розчиняють науку та перетворюють її на «клікбейт»

Соцмережі розчиняють науку та перетворюють її на «клікбейт»

Маніпулятивні технології

Наукові новини дуже складно передавати звичайним людям. Труднощі відчувають навіть традиційні ЗМІ, які часто не повністю передають усі особливості наукового дослідження, неправильно тлумачать його результати та акцентують увагу не на тому, про що розповідають вчені. Потрапляючи в соцмережі, ці вже спотворені публікації починають ще більше деформуватися, втрачаючи важливі факти на користь кричущого заголовка та утримання уваги читачів. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (с. 19-20).

Україна потрапила в топ-50 найбільш «інстаграмних» країн світу

Україна потрапила в топ-50 найбільш «інстаграмних» країн світу

Розвиток соціальних мереж

Україна потрапила в топ-50 найбільш «інстаграмних» країн світу в 2019 році. Відповідний рейтинг опублікував портал Big 7. Зазначається, що рейтинг створили базуючись на популярності хештегів країн в Instagram, оцінок експертів з подорожей і думці читачів туристичного порталу. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 9).