• Нас вітає Національна Академія Наук України

Стратегія антикорупційної політики України

Нині в уряді триває робота над одним з головних законодавчих документів, що визначатиме антикорупційну політику в найближчій перспективі – проектом Антикорупційної стратегії на 2018 - 2020 роки. Ризики,  пов’язані з корупційною діяльністю в Україні суттєво поступаються потенційним вигодам.  Отже, необхідною передумовою ефективної реалізації державної антикорупційної політики є розвиток в країні інститутів громадянського суспільства, у тому числі незалежних ЗМІ. Про це читайте у статті Т. Миськевич «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Законодавче врегулювання реклами лікарських засобів

 

Одним із найважливіших засобів просування лікарських засобів на фармацевтичному ринку є реклама, яка, таким чином, стає комерційно вигідною для фармкомпаній і небезпечною для споживачів та хворих. Тому 15.03.2018 року до ВРУ було подано законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації». Його прийняття сприятиме формуванню  ефективної системи контролю за рекламою лікарських засобів, дозволить захистити права споживачів та попередити шкоду здоров’ю внаслідок некоректно створеної реклами ліків, однак, є і деякі спірні положення, які слід доопрацювати. Чи буде результат після прийняття законопроекту – покаже час. Отже, врегулювання реклами лікарських засобів на законодавчо-правовому рівні є гострою необхідністю і невід’ємною умовою для нормального розвитку та функціонування фармацевтичної галузі. Докладніше у матеріалі Т.Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Закон про статус кримськотатарського народу

23 травня 2018 року Міністерство інформаційної політики України в агентстві «Укринформ» організувало презентацію видання «Зелена книга. Державна політика щодо Криму». Учасники проекту, запрошені експерти, а також представники кримських татар обговорювали головні напрями політики щодо автономії в освітній, медичній, культурній, соціальній, інформаційній та ін. сферах. Значна увага приділялася змінам в українському законодавстві, які потрібно прийняти у контексті деокупації Криму. Одним із важливих елементів таких змін може стати прийняття закону «Про статус кримськотатарського народу в Україні» від 07.04.2017 р. Детальніше про цей законопроект; власне ставлення до нього фахівців та експертів; права корінних народів тощо у публікації О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Жнива-2018: початок збиральної кампанії

В Україні стартувала збиральна кампанія-2018. Як заявили в Міністерстві аграрної політики і продовольства, станом на 2 липня аграрії 15 областей України, де тривають жнива, вже зібрали 3,5 млн тонн зерна нового врожаю з 2 млн га.

Детальніше про старт збиральної кампанії в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Основные тенденции и прогнозы начала уборочной кампании-2018 в Украине» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-59).

Децентралізація в дії: реформування первинної медичної допомоги

З липня поточного року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови та уклали договір із Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування за новими правилами.

Про деталі реформування медичної галузі в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформування первинної медичної допомоги: нова модель закупівлі медичних послуг на місцях» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.31-41).