• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Європейська стипендія на розвиток дослідження

Європейська стипендія на розвиток дослідження

НАУКА

Українським науковцям, які працюють над перспективним проектом і хочуть розширити базу для його розвитку, пропонують взяти участь у конкурсі на отримання стипендії «Дії Марії-Склодовської-Кюрі (ДМСК)». Пропозиція актуальна для вчених, які мають ступінь доктора наук або чотири роки досвіду науково-дослідницької роботи. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (С. 4).

Перспективи просування децентралізації в Україні

Перспективи просування децентралізації в Україні

До нових стандартів самоврядування

Одна із системних реформ в Україні – децентралізація виходить на новий етап. В уряді України зазначають, що перший етап децентралізації – створення громад – відбувся успішно. На сьогодні потрібен наступний етап, який забезпечить незворотність і непохитність реформи.

Детальніше про перспективи децентралізації в Україні читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Зміни до Конституції України: що ще треба зробити для децентралізації влади» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.39-46).

Децентралізація: особливості впровадження реформи

Децентралізація: особливості впровадження реформи

Політика

Децентралізацію, комплекс заходів по реалізації якої почав впроваджуватися в Україні з 2015 року, деякі експерти називають однією з найбільш успішних реформ, ініційованих урядом.

Детальніше про особливості реалізації реформи читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Ход и перспективы реформы децентрализации в оценках украинских экспертов» в № 8  «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-39).

Російська делегація в ПАРЄ: поточна ситуація та перспективи

Російська делегація в ПАРЄ: поточна ситуація та перспективи

Політика 

Останніми тижнями активно обговорюваною в ЗМІ стала ситуація, що склалася в Раді Європи довкола питання про повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про деталі весняної сесії ПАРЄ дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Весняна сесія ПАРЄ: підсумки в контексті спроб відновлення повноважень російської делегації» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.27-33).

Брекзит: процес затягується

Брекзит: процес затягується

У червні 2016 р. відбувся референдум щодо виходу Великої Британії з ЄС, а 29 березня 2019 р. мав бути днем виходу Великої Британії з Європейського Союзу. Проте цього не сталося, адже британський парламент не затвердив відповідного рішення.

Детальніше про процес виходу Великої Британії з ЄС читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Брекзит: еволюція суспільних настроїв і політичні чинники затягування процесу» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-27).