• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Що говорять експерти про ухвалення Стратегії воєнної безпеки України

Що говорять експерти про ухвалення Стратегії воєнної безпеки України

Політика

Президент України В. Зеленський 25 березня 2021 р. затвердив своїм Указом Стратегію воєнної безпеки України. Такий документ розроблено вперше, він є підґрунтям для формування Стратегічного оборонного бюлетеня.

Про деталі Стратегії та її експертні оцінки читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Стратегія воєнної безпеки України в оцінках експертів» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с.15-22).

Ескалація на Сході: до чого готуватися Україні

Ескалація на Сході: до чого готуватися Україні

Політика

Різке загострення ситуації на Сході України, що призвело до загибелі чотирьох українських захисників під Шумами, не стало прикрою випадковістю, адже проросійські незаконні збройні формування і їхні російські куратори постійно порушували перемир’я та намагалися спровокувати поглиблення конфлікту.

Детальніше про причини та наслідки чергової ескалації читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Загострення конфлікту на Сході України: причини, імовірні наслідки» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с.6-15).

Програма медичних гарантій: на що можна розраховувати пацієнту від держави

Програма медичних гарантій: на що можна розраховувати пацієнту від державиПрограма медичних гарантій удосконалюється, це другий рік її існування для всіх видів меддопомоги. Детальніше про систему охорони здоров’я в центрі якої перебуває пацієнт, та заклади охорони здоров’я які отримали фінансову та управлінську самостійність у коментарі Л. Дем’яненко до Випуск № 22 огляду ЗМІ «Стратегія сталого розвитку України – 2030».

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІПідготовлено 3 випуск інформаційно-реферативного бюлетеня «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ». Огляд є результатом моніторингу найбільш авторитетних інформаційних джерел світу за період з 1 по 31 березня 2021 р. Бюлетень містить результати аналізу та тематично згруповані реферати 237 публікацій щодо подій з участю президентів різних країн, оцінки їх діяльності та ролі інституту президентства в суспільно-політичному житті.

Програма ЄС «Горизонт Європа»: нові можливості для науковців

Програма ЄС «Горизонт Європа»: нові можливості для науковців

Наука

1 січня 2021 р. розпочалася Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (Horizon Europe) на період 2021–2027 рр. План програми, розроблений Європейською Комісією, передбачає протягом вказаного періоду підвищення фінансування науки в ЄС на 50 % для подолання кризи, що спричинена поширенням COVID-19. Загальний бюджет програми «Горизонт Європа» становить 95,5 млрд євро, це на 30 % більше, ніж було виділено на попередню науково-дослідну програму «Горизонт 2020». Про нові можливості для наукових досліджень та інноваційних проектів читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Програма ЄС «Горизонт Європа»: нові можливості для науковців» в № 3 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» (с. 38–51).