• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Центри колективного користування науковим обладнанням у ЗВО

Центри колективного користування науковим обладнанням у ЗВО

НАУКА

До кінця 2019 р. в українських закладах вищої освіти працюватиме 16 центрів колективного користування науковим обладнанням. Вчені  з різних ЗВО отримають доступ до передового обладнання та зможуть проводити суголосні часу дослідження. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 97–98).

Реалізація нової Енергетичної стратегії України до 2035 р.

Реалізація нової Енергетичної стратегії України до 2035 р.

Наука

Представлено результати дослідження, отримані в межах ініціативи «Стійка енергетика, сприятлива до навколишнього середовища», що реалізується за Програмою енергетичного партнерства між Україною та Данією. Метою зазначеного проекту є підтримка реалізації нової Енергетичної стратегії України до 2035 р. шляхом надання цьому процесу аналітичного супроводження з використанням сучасного модельного інструментарію. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 96–97).

Результати першого туру президентських виборів: південний регіон та закордонний виборчий округ

Результати першого туру президентських виборів: південний регіон та закордонний виборчий округ

Політика

В Україні 31 березня відбувся перший тур виборів Президента України. У Південному регіоні України вибори відбулися за досить високої, хоча й дещо нижчої, ніж у цілому по країні, явки виборців.

Детальніше про результати першого туру президентських виборів на Півдні України та закордонному виборчому окрузі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Підсумки першого туру виборів Президента України в Південному регіоні та закордонному виборчому окрузі» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.3-14).

Стан справ та перспективи вітчизняної металургії

Стан справ та перспективи вітчизняної металургії

Економічний ракурс

Одна з найважливіших експортно-орієнтованих галузей української економіки - металургія після кризи 2015-2017 рр. почала відновлювати обсяги виробництва і експорту продукції. Втім, якщо дивитися на номенклатуру експорту більш детально, то ситуація виглядає не зовсім однозначною.

Детальніше про стан справ у вітчизняній металургії читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Украинская металлургия в 2018–2019 гг. (сдержанный оптимизм)» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.76-82).

Ринок лікарських засобів в Україні

Ринок лікарських засобів в Україні

Економічний ракурс

Розвиток фармацевтичної галузі та фармацевтичного ринку в Україні має важливе значення не лише для економічних, а й для соціальних і навіть політичних аспектів життєдіяльності українського суспільства.

Детальніше про ринок лікарських засобів в Україні дізнавайтеся  в продовженні  аналітичного огляду С. Кулицького «Фармацевтична галузь і фармацевтичний ринок в Україні: стан і проблеми розвитку» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.69-76).