• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Закарпаття: (не) спокійний регіон

Закарпаття: (не) спокійний регіон

Як відомо, на Закарпатті і зокрема в місті Береговому проживає найбільша кількість угорців в Україні. На початку березня з’явилась інформація про те, що в Береговому планується розміщення додаткового батальйону ЗСУ. Це викликало гостру негативну реакцію сусідньої Угорщини.

Детальніше про ситуацію на Закарпатті читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Суспільно-політична ситуація на Закарпатті (березень 2018)» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31-35).

Заява лідерів країн «нормандської четвірки»: прогнози експертів

Заява лідерів країн «нормандської четвірки»: прогнози експертів

26 березня 2018 р. у Мінську тристороння контактна група домовилася про встановлення чергового перемир’я на Донбасі напередодні Великодніх свят. Після цього лідери країн «нормандської четвірки» оприлюднили спільну заяву щодо підтримки «Великоднього перемир’я».

Про деталі спільної заяви дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «Спільна заява лідерів країн «нормандської четвірки»: чи справдяться мирні сподівання?» в № 7  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 26-31).

XIV з’їзд Самопомічі: старт виборчої кампанії

XIV з’їзд Самопомічі: старт виборчої кампанії

Незалежно від того, чи будуть призначені в Україні дострокові парламентські вибори, виборча кампанія в країні фактично стартувала. Крім питань партійного будівництва, висування кандидатів в мажоритарних округах політики серйозно готуються до президентських виборів. Виключенням не стало Об'єднання «Самопоміч».

Про деталі чергового з’їзду партії дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «XIV съезд Объединения «Самопомощь» и электоральные перспективы партии» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14-18).

Конфлікт антикорупціонерів: причини та наслідки

Конфлікт антикорупціонерів: причини та наслідки

Однією з найбільш обговорюваних в українському медіа-просторі подій березня стала інформація про нібито відставку очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Н. Холодницького.

Детальніше про ситуацію навколо антикорупційних органів України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Конфлікт всередині українських антикорупційних органів: реакція ЗМІ та оцінки експертів» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-14).

Інтеграція української науки в європейський простір

Інтеграція української науки в європейський простір

Колегія МОН схвалила проект Дорожньої карти інтеграції України в Європейський дослідницький простір (ERA-UA). За словами заступника міністра освіти і науки М. Стріхи, Дорожня карта є стратегічним документом для довгострокового планування та розробки подальших дій – конкретного плану імплементації карти, який буде наповнений термінами, ресурсами тощо. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 101–103).