• Нас вітає Національна Академія Наук України

Перспективні наукові дослідження

Перспективні наукові дослідження

Наука

Вчені з Інституту молекулярної біології та генетики НАН України працюють над створенням унікального методу, який допоможе оновити серце після інфаркту. Роботи, які проводить дослідницька група у відділі генетики людини, пов’язані з двома сучасними напрямами біології клітини. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 67–69).

Конкурс українсько-білоруських науково-дослідних проектів

Конкурс українсько-білоруських науково-дослідних проектів

Наука

Міністерство освіти і науки України і Державний комітет з науки і технологій Республіки Білорусь оголосили конкурс українсько-білоруських науково-дослідних проектів на 2019–2020 рр. Рішення про проведення конкурсу було прийняте на 11-му засіданні Міжурядової українсько-білоруської комісії зі співробітництва в галузі науки і технологій, що відбулося в Мінську. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 101–102).

Що ховається за «Новим економічним курсом України»?

 

Презентований 21 вересня лідером «Батьківщини» Ю. Тимошенко «Новий економічний курс України», по суті, продовжив уже розпочату раніше цією політичною силою передвиборну президентську й парламентську кампанію.

Детальніше про «Новий економічний курс України» дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Новий економічний курс України: програма дій, декларація намірів чи передвиборна агітація Ю. Тимошенко» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-69).

Казахстан – черговий об’єкт геостратегічних сутичок?

Сьогоднішні події на світовій «шахівниці» (З. Бжезинський) свідчать про те, що Казахстан, як і Україна, перетворюється в об'єкт геостратегічних сутичок між глобальними гравцями.

Детальніше про потенційну загрозу для Казахстану читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Подоплека запугиваний Казахстана российским вторжением» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.52-55).

ГУАМ: перспективи регіонального об’єднання

ГУАМ – регіональне об’єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. В основі утворення цієї форми співпраці лежить єдність позицій країн з подібними політичними й економічними зовнішніми орієнтаціями.

Детальніше про сучасний стан та перспективи ГУАМу дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Регіональне об’єднання ГУАМ – історія, сучасні реалії та перспективи (жовтень 2018 р.)» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.47-52).