• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Про шляхи деескалації конфлікту на Донбасі в щорічному посланні Президента

У своєму щорічному зверненні до парламенту Президент П. Порошенко підкреслив, що у вирішенні питань про реінтеграцію окупованих територій України в першу чергу він буде покладатися на політико-дипломатичну підтримку з боку Заходу і виконання Мінських домовленостей.

Детальніше про наміри щодо врегулювання ситуації на Донбасі читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Пути деэскалации конфликта на Юго-Востоке Украины в Ежегодном обращении Президента Украины к Верховной Раде» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-39).

Про головні пріоритети зовнішньої політики в щорічному посланні Президента

7 вересня Президент України П. Порошенко виступив у Верховній Раді України зі Щорічним посланням щодо внутрішнього та зовнішнього становища країни. Важливим елементом Послання були тези щодо зовнішньополітичних пріоритетів країни.

Детальніше про зовнішньополітичні перспективи України читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Зовнішньополітичні пріоритети в Посланні Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 26-34).

Тема провадження реформ в щорічному посланні Президента

7 вересня в українському парламенті відбулося традиційне Щорічне послання Президента України до Верховної Ради України. Серед інших, украй важливих для нашої країни тем говорив П. Порошенко й про реформи.

Детальніше, про успіхи та проблеми провадження реформ в Україні читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Провадження реформ: оцінка Президента України П. Порошенка й коментарі експертів» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 22-26).

Внутрішньополітичні пріоритети в щорічному посланні Президента

Проголошена Президентом під час щорічного послання до парламенту оцінка досягнутого та його бачення щодо головних напрямів державної політики на найближчу перспективу стали відправною точкою для країни в розумінні шляхів розвитку найголовніших сфер життя українського суспільства.

Про деталі виступу П. Порошенка в контексті проблем внутрішньої політики дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Погляд Президента України на проблеми внутрішньої політики в Щорічному посланні до Верховної Ради» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-22).

Вибори до бундестагу в контексті глобальних політичних змін

У неділю, 24 вересня 2017 р., до Німеччини була прикута увага значної частини світу. Німці не лише обирали склад бундестагу дев’ятнадцятого скликання, а певною мірою мали оцінити стан речей у Європі, виявити тенденції в настроях європейців щодо політики й перспектив європейської спільноти в цілому.

Детальніше про результати виборів до бундестагу читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Перемога блоку ХДС/ХСС у контексті українського питання і загальних європейських тенденцій» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-16).