• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Чи стане Єдиний державний реєстр військовослужбців дієвим?

Чи стане Єдиний державний реєстр військовослужбців дієвим?

 

В Україні набув чинності Закон "Про створення Єдиного державного реєстру військовослужбців" - автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи, призначеної для збору, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов'язаних (призовників), а також і для забезпечення військового обліку громадян України у віці від 18 до 60 років. Документ регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян, які знаходяться у запасі, для комплектування ЗCУ й інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони країни. Звичайно, цей закон можна вважати суперечливим вже по суті самого питання, яке він має регулювати. Втім, незважаючи на опір певних антидержавних елементів, ЗСУ таки реформуються, намагаючись крокувати у ногу з часом. Про головні принципи, основні завдання, органи адміністрування Реєстру; дані, які міститимуться в ньому; наслідки ухилення від призову; думки експертів, нардепів з цього питання; досвід проведення призову військовозобов’язаних в інших країнах у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №10 (134).

Приватна детективна діяльність: українські реалії та зарубіжний досвід

Приватна детективна діяльність: українські реалії та зарубіжний досвід

В Україні приватна детективна діяльність довго була офіційно не визнаною та законодавчо неврегульованою. З прийняттям 13.04.2017 р. Закону «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» завершилася історія легалізації приватного розшуку в Україні і почався новий етап у розвитку професії приватного детектива. Документ має як своїх лобістів, так і опонентів, утім, національне законодавство України повинно самостійно розвиватися у напрямку врегулювання суспільних відносин, пов’язаних з приватною детективною діяльністю, враховуючи характер правової системи держави, особливості українського менталітету та ін. Отже, законодавче врегулювання зробить детективну (розшукову) діяльність максимально ефективною та незалежною. Про плюси та суттєві недоліки Закону; загальні правові засади організації приватної детективної діяльності в Україні; її принципи; світовий досвід; рекомендації експертів та фахівців у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», №10 (135).

Свобода панорами у світі: законодавче регулювання авторського права на зображення архітектурних об’єктів

Свобода панорами у світі: законодавче регулювання авторського права на зображення архітектурних об’єктів

У проекті закону України «Про внесення доповнень до Закону України «Про авторське право і суміжні права» (щодо свободи панорами)» від 29.12.2014 р., визначено свободу панорами як можливість фотографувати, знімати на відео, замальовувати та іншим способом фіксувати зовнішній вигляд тих захищених авторськими правами об’єктів, які знаходяться у відкритих для вільного відвідування місцях або видимі з таких місць. Очевидно, до цього питання слід підходити дуже виважено, щоб унеможливити порушення гарантованих міжнародними та національними нормативно-правовими актами авторських прав. Прийняття проекту дозволить прискорити поширення інформації про Україну, а також сприятиме розвитку безкоштовних освітніх проектів (таких як Вікіпедія) і дозволить гармонізувати в цій частині вітчизняне законодавство з законодавством ЄС. Отже, можна стверджувати, що відсутність в українському законодавстві норм, які регулюють свободу панорами, може затримувати розвиток науки в світі у цій сфері. Про свободу панорами у світі; основні характеристики за якими вона може обмежуватися у статті О. Бусол «Громадська думка про правотворення», №10 (135).

Cпівробітники Центру досліджень соціальних комунікацій взяли участь у роботі науково-практичної конференції

Cпівробітники Центру досліджень соціальних комунікацій взяли участь у роботі науково-практичної конференції26 травня 2017 року співробітники Центру досліджень соціальних комунікацій Бусол О. Ю і Закірова С. Г. взяли участь у роботі науково-практичної конференції «Розвиток Національної системи нормативно-правової інформації: комунікаційний та правовий аспекти» (в контексті децентралізації влади в Україні), яка проводилася в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Співорганізаторами конференції виступили Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України і Факультет соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Екскурсія студентів до Центру досліджень соціальних комунікацій

Екскурсія студентів до Центру досліджень соціальних комунікацій24-25 травня 2017 року співробітники Центру досліджень соціальних комунікацій провели оглядові екскурсії для студентів Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету імені Бориса Грінченка. Завідувач відділу політологічного аналізу Закіров М. Б. і молодший науковий співробітник Тарасенко Н. В. ознайомили студентів з роботою Служби інформаційного забезпечення органів державної влади, що спрямована на здійснення науково-дослідної та інформаційної діяльності з питань функціонування бібліотечно-інформаційної сфери, підготовці інформаційної продукції, проведенні постійного моніторингу, аналізу, прогнозування економічних, політичних, національних, соціальних та культурно-освітніх процесів у державі, діяльності органів влади, політичних партій та громадських організацій. Завідувач аналітично-прогностичного відділу Іванова Н. Г. і старший науковий співробітник Закірова С. Г. представили студентам особливості роботи Національної юридичної бібліотеки, яка забезпечує акумуляцію та ефективне використання документально-інформаційних ресурсів щодо правової інформації, сприяє утвердженню й розвитку національної правової традиції, розширенню доступу до правових інформаційних ресурсів усім категоріям громадян, ефективному використанню цих ресурсів у практиці суспільного життя. Студенти довідалися про основні напрями наукових досліджень теоретичних проблем розвитку соціальних комунікацій, результатом яких є підготовлені колективні та індивідуальні монографії.