• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Візит П. Порошенка до ЄС: результати та прогнози

Візит П. Порошенка до ЄС: результати та прогнози

Минулий місяць приніс Україні важливі успіхи на зовнішньополітичній арені. Найбільш очікуваними й обговорюваними в експертному та політичному середовищі стали дипломатичні візити Президента України П. Порошенка до США та ЄС. 22 червня українська делегація на чолі з П. Порошенком прибула до Брюсселя.

Про деталі візиту та головні його результати, дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «"Європейське турне" Президента П. Порошенка: основні домовленості й результати очима експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-29).

Результати візиту української делегації до США

Результати візиту української делегації до США

Інтрига, що трималася навколо питання з українським чи російським президентом першим зустрінеться новообраний президент США, нарешті вирішилася на користь України. 20 червня Президент України П. Порошенко відвідав США, де зустрівся з лідером цієї країни Д. Трампом і багатьома високопосадовцями.

Детальніше про результати візиту П. Порошенка до США читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Візит Президента України П. Порошенка до Сполучених Штатів Америки в оцінках політиків і експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 13-21).

Антиросійські санкції в контексті політичних змін у США та ЄС

Антиросійські санкції в контексті політичних змін у США та ЄС

Зовнішньополітична активність Президента України П. Порошенка, зокрема останні його візити до США і ЄС, свідчать про актуальність українського питання на порядку денному міжнародної політики. Одним з ключових моментів у цьому контексті залишається продовження антиросійських санкцій.

Детальніше, про антиросійську санкційну політику США та ЄС читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Санкційна політика США і ЄС: останні тенденції та перспективи» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4-13 ).

Мовні квоти в Україні та країнах Європи

Мовні квоти в Україні та країнах Європи

Для повноцінного і незворотного утвердження в усіх сферах суспільного життя державного статусу української мови недостатньо: необхідні механізми реалізації правових документів щодо функціонування української мови. Обговорення ж квотування національного продукту за ознакою мови на TV й радіо викликало бурхливу реакцію медіа й соцмереж, традиційно розділивши суспільство на 2 табори – «за» і «проти». Хоча, реальний поступ у просуванні української мови є, але він значно скромніший, ніж переможні реляції політиків. Щороку приймаються 1-2 закони, які зменшують рівень русифікації в тій чи іншій вузькій галузі. Проте в жодній із них українська мова і близько ще не посіла місце, яке має посідати державна мова у незалежній державі. Прийняття нового Закону створить законодавчі гарантії для використання державної мови при здійсненні телевізійного мовлення. Останні законодавчі акти щодо мовного питання; ставлення до нього експертів; позитивний зарубіжний досвід застосування мовних квот детальніше висвітлено у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2017, № 12 (137).

Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду

Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду

Однією з інноваційних форм взаємодії і комунікації української влади і суспільства стало запровадження інструменту електронних петицій. Загалом за майже 2 роки функціонування системи електронних петицій в Україні близько 30 000 петицій було подано тільки на сайт Президента України і понад 11 000 – на офіційні сайти обласних центрів. Аналіз функціонування системи е-петицій свідчить, що однією з причин їх недостатньої ефективності як на місцевому рівні, так і на державному, є одна та сама проблема – відсутність механізму контролю за реалізацією петицій. Однак, попри недоліки вона працює і має позитивні результати. Незважаючи на труднощі імплементації, е-петиції в Україні переважно виконують свою функцію одного з інструментів прямої демократії. Цей механізм формується не так швидко, тож дворічний український досвід є лише початком тривалої і складної роботи і влади, і громадян. Докладніше про позитив і прогалини запровадження інструменту е-петицій; досягнення і проблеми; змістовну складову звернень е-петицій; їх тематику і характер;  основну тему звернень - контроль за владою; висновки та коментарі експертного середовища у  публікації С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2017, №12(137).