• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Реформа українського законодавства в IT-сфері

Реформа українського законодавства в IT-сфері

 

В Україні стан розбудови інформаційного суспільства та сфери інформаційно-комунікаційних технологій, порівняно із світовими тенденціями, є недостатнім і не відповідає стратегічній меті розвитку країни. Перш за все, недостатнім є розвиток нормативно-правової бази інформаційної сфери. З огляду на необхідність створення законодавчої бази для розбудови сучасної інфраструктури інформаційного суспільства до ВР було подано так званий «пакет Данченка», який включає 4 взаємозалежні та взаємодоповнюючі нормативні акти(«Про доступ до об’єктів інфраструктури», «Про електронні довірчі послуги», «Про хмарні технології»,«Про електронні комунікації»).Їх швидке ухвалення та  вступ у силу дозволили б провести вкрай необхідні реформи в українській IT-сфері. Проаналізувавши весь пакет, автор докладно зупиняється на законопроекті «Про електронні комунікації», що викликав найбільші суперечки.Адже його прийняття надасть змогу встановити засади діяльності у сфері електронних комунікацій, які відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам. Про нововведення, «плюси» і «мінуси» законопроекту; ставлення до нього експертів у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія діїДо вашої уваги колективна праця науковців інститутів Національної академії наук України, присвячена актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій. Авторами на основі сучасних теоретичних концепцій та аналізу політичних практик здійснено дослідження передумов, стану та перспектив реалізації нового етапу цивілізаційного розвитку України в контексті сучасних суспільно-політичних змін, визначено ризики і можливі загрози Українській державі та національній ідентичності. 

Виокремлено стратегічні напрями втілення проекту цивілізаційного розвитку України, його законодавчого та політико-управлінського забезпечення, реформування соціокультурної, освітньої та наукової сфер, шляхи активізації політичної участі громадян. Визначено ймовірні наслідки втілення цивілізаційного проекту шляхом зіставлення здобутків і можливих втрат за наслідками реалізації стратегій цивілізаційних змін, вірогідних глобальних викликів цивілізаційному розвиткові України.

Дискусія за участі директора Парламентської бібліотеки Грузії

Дискусія за участі директора Парламентської бібліотеки Грузії18 травня Гіоргі Кекелідзе, директор Парламентської бібліотеки Грузії імені Чавчавадзе, проведе зустріч з бібліотекарями України в Гете-Інституті. Провідна тема дискусії "Розвиток сучасних бібліотек: від класичної бібліотеки до бібліотеки майбутнього", яка організована Українською бібліотечною Асоціацією.

Також під час проведення VII Книжкового Арсеналу (17-21 травня 2017 року) відбудеться презентація книги "Гурійський щоденник" Гіоргі Кекелідзе, перекладеної українською завдяки Раулю Чілачаві.

Чого очікувати від об’єднання українських націоналістичних сил?

Чого очікувати від об’єднання українських націоналістичних сил?

16 березня партії ВО «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» підписали Національний маніфест і задекларували об'єднання зусиль для побудови національної Української держави.

Детальніше, про можливі наслідки об’єднання праворадикальних партій читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Консолидация праворадикальных партий в отзывах СМИ» в № 20 «Резонансу» (с. 2 - 8).

Перспективи розвитку української газової сфери в сучасних умовах

Перспективи розвитку української газової сфери в сучасних умовах

Цілком імовірно, що зрушення, які останнім часом відбуваються в логістиці європейського газового ринку, справлятимуть потужний вплив на розвиток української газотранспортної системи та вітчизняної газової сфери в цілому.

Детальніше, про особливості розвитку вітчизняної газової сфери дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінка перспектив розвитку української газової сфери в контексті ймовірних змін у логістиці газового ринку Європи» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 51 ‑ 67).