• Нас вітає Національна Академія Наук України

У скарбниці знань – професійне свято

У скарбниці знань – професійне святоВсі професії важливі, сказав колись поет. Тож день відзначення тієї чи іншої професії – це і свято, і ще один приємний привід усвідомити потрібність своєї справи.

30 вересня в державі відзначається Всеукраїнський  День бібліотек. Започатковане це свято указом Президента України від 14 травня 1998 року, оскільки влада свідома того, що берегти свідчення історії, закарбовані у друкованому слові, рукописі чи іншому артефакті,  зберігати й передавати поколінням духовні скарби нації й людства загалом – дійсно висока й надзвичайно необхідна справа.

Вітчизняна банківська система: стан та перспективи

Вітчизняна банківська система: стан та перспективи

Стан і проблеми розвитку вітчизняної банківської системи традиційно викликають інтерес не лише профільних фахівців і політиків, а й ЗМІ, тим більше що з початком російської агресії проти України у 2014 р. загострилися застарілі проблеми вітчизняної банківської системи, які до того перебували в латентному стані.

Детальніше про проблеми української банківської системи дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Банківська система України: сучасний стан і тенденції розвитку» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.46-54).

Забезпечення безпеки людей у надзвичайних ситуаціях в умовах децентралізації

Забезпечення безпеки людей у надзвичайних ситуаціях в умовах децентралізації

Об’єднані територіальні громади на сьогодні мають уповноваження у формуванні цивільного захисту населення своїх територій: створювати муніципальні пожежні команди, добровільні формування із цивільного захисту й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, в межах наявних ресурсів.

Детальніше про цивільний захист населення в ОТГ дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Забезпечення цивільного захисту населення ОТГ в умовах децентралізації» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.37-46).

«Рух» С. Беннона: ультраправі та популісти посилюють позиції

«Рух» С. Беннона: ультраправі та популісти посилюють позиції

У липні колишній головний радник президента США Д. Трампа з питань політичної стратегії С. Беннон, якого нерідко називають одним з провідних ідеологів консервативного популізму в світі, оголосив про початок роботи в Брюсселі свого політико-аналітичного центру під назвою «Рух» (The Movement).

Детальніше про «Рух» С. Беннона  читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова ««Движение» С. Бэннона в отзывах СМИ» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31-36).

Вихід України із СНД та відмова від «Договору про дружбу» з РФ

Вихід України із СНД та відмова від «Договору про дружбу» з РФ

Бурхливий розвиток подій від 2014 р. – агресія з боку РФ, активна інтеграція України з ЄС, набрання чинності Угоди про асоціацію, отримання безвізу – створив нові підходи до зовнішньополітичних пріоритетів України.

Про деталі виходу України з СНД дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Вихід України із СНД і відмова від пролонгації Договору про дружбу з РФ: офіційні заяви, прогнози, оцінки експертів» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.25-31).