• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Наукова діяльність у ВНЗ

У 2018 р. буде започатковано атестацію вищих навчальних закладів щодо їх наукової діяльності – це дасть можливість у майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації. Відповідне рішення ухвалила Національна рада з питань розвитку науки і технологій. При цьому міністр освіти і науки України Л. Гриневич наголосила, що базове фінансування на науку для закладів вищої освіти буде не безконтрольним «роздаванням» коштів, а інструментом підтримки найкращих наукових напрямів. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.8–9).

Міграція наукових кадрів

Фінансовий стан науки, низька заробітна плата, несприятливі умови праці, труднощі професійної самореалізації є факторами посилення міграційних намірів молодих вчених. До такого висновку прийшли науковці Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва, які дослідили показники академічної мобільності та міграційні наміри наукової молоді НАН України. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.12).

Презентація наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України

Презентація наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України22 лютого фахівці Центру досліджень соціальних комунікацій брали участь у презентації наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України, що проходила у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Конгрес США підтримав законопроект про захист України від російської кіберзагрози

Конгрес США підтримав законопроект про захист України від російської кіберзагрози

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про посилення співробітництва між Україною та США у сфері кібербезпеки. Про це повідомляє у Facebook посольство України в США. На підтримку законопроекту проголосували 404 конгресмени. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (С. 34).

Facebook звинуватили у залученні дітей до соцмереж

Facebook звинуватили у залученні дітей до соцмереж

Більше сотні фахівців у сфері дитячого здоров'я підписали відкритого листа Марку Цукербергу. У посланні експерти вимагають закрити програму Messenger Kids, яка, на їхню думку, сприяє залученню дітей у суворий світ соціальних мереж. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (С. 17).