• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№4, 2019). У номері: країни ЄС остаточно схвалили реформу законодавства про захист авторських прав;  Warner Brosзвинувачує Трампа в порушенні авторських прав; Європейська комісія прийняла CC BY і CC0 для поширення інформації;створено Глобальний альянс наукових платформ відкритого доступу; запущено некомерційний ресурс відкритого доступу MediArXiv для дослідників засобів масової інформації, медіакомунікацій і теорії кінематографа; видавництво Elsevier уклало свою першу офіційну національну угоду про відкритий доступ; видавництво Annual Reviews тестує модель відкритого доступу; в Індії створили регіональний репозиторій препринтів; 

Директива Європарламенту щодо захисту авторських прав

Директива Європарламенту щодо захисту авторських прав

Авторське право

Нещодавно представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту підтримали реформу авторського права у Євросоюзі, а саме Директиву про зміни у сфері захисту авторського права. Проте деякі зміни наразі викликають жваве обговорення у громадськості. Зрозуміло, що практичним кроком у цьому напрямі мають стати обґрунтовані законодавчі рішення парламентарів стосовно відповідних змін до інших законопроектів щодо захисту авторських прав. І коли ці зміни до національного законодавства стосовно інтелектуальної власності буде адаптовано до європейських норм і стандартів та імплементовано до положень Угоди про Асоціацію з ЄС, лише тоді можна буде сподіватися на успішне практичне втілення на практиці даного проекту в Україні. Розлогіше про авторсько-правовий захист у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2019, №5(170).

Детінізації працевлаштування в Україні

Детінізації працевлаштування в Україні

Соціальна сфераv

У 2019 р. в Україні вкотре активізувалася проблема реалізації права громадян на працю. Зокрема йдеться про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці», який викликав дискусію у суспільстві. Підсумовуючи аналіз громадської думки щодо останніх новацій у сфері регламентації трудових відносин, слід зазначити, що законодавці і урядовці мають спрямувати зусилля насамперед на консолідацію загальних інтересів бізнесу, держави і громадян. Докладніше про мету, новації,  позитивні й негативні риси закону; поняття трудові відносини, їх детінізацію і покращення ситуації зі сплатою податків; оцінка документу експертів у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2019, №5(170).

Виникнення нових та трансформаця традиційних цінностей в умовах глобалізації

Виникнення нових та трансформаця традиційних цінностей в умовах глобалізації 16 квітня 2019 р. у Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» була проведена традиційна Міжнародна наукова конференція. Тема цього року: «Еволюція цінностей в умовах глобалізації».