• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Стан та перспективи українсько-польських відносин

Напруженість у відносинах між владою України і Польщі, що виникла в останні роки на тлі дискусій про ставлення до деяких історичних подій, продовжує залишатися значущим фактором суспільно-політичного дискурсу в обох країнах.

Детальніше про сучасний стан українсько-польських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Украино–польские отношения в оценках политиков и экспертов» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28-35).

Зустріч К. Волкера і В. Суркова: пошук компромісів триває?

Проблема врегулювання конфлікту на Сході України залишається гострою і перспектив її вирішення найближчим часом не видно. Проте,відбулась чергова, уже третя, зустріч К. Волкера і радника президента Росії В. Суркова в Белграді, де обговорювалися поточний стан справ в дипломатичній сфері щодо зусиль з припинення війни на Донбасі.

Детальніше про результати зустрічі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Переговори Курта Волкера й Владислава Суркова: чого очікувати?» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.19-27).

Саміт «Східного партнерства»: перспективи євроінтеграції

У Брюсселі 24 листопада 2017 року відбувся п’ятий саміт «Східного партнерства», під час якого європейські політики обговорили форми подальшої економічної та політичної співпраці ЄС зі своїми східноєвропейськими партнерами.

Про деталі цьогорічного Саміту дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «Результати саміту „Східне партнерство” у оцінках експертів» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14-19).

Наміри і амбіції «Батьківщини»: за результатами з'їзду партії

З’їзд партії ВО «Батьківщина» відбувся 16 листопада 2017 року. Однією з головних передумов проведення масштабного заходу були доволі успішні для політичної сили вибори до ОТГ.

Про деталі партійного з'їзду дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «З’їзд партії „Батьківщина”: підсумки, заяви та експертні оцінки» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-14).

З'їзд партії «Народний фронт»: причини та прогнози

11 листопада 2017 р. відбувся перший з 2014 року з'їзд партії «Народний фронт». Раптове рішення про проведення партійного форуму привернуло увагу провідних вітчизняних і зарубіжних ЗМІ та змусило оглядачів шукати відповідь на питання про чинники, які вплинули на рішення про його проведення.

Про деталі з'їзду партії «Народний фронт» дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Куди іде „Народний Фронт”» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).