• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Нові стандарти бібліотечної освіти

Нові стандарти бібліотечної освітиЦентр досліджень соціальних комунікацій долучився до третього засідання Громадської експертної ради Київського національного університету культури і мистецтв з питань бібліотечної освіти. Під час заходу розглянули Проект стандарту першого рівня вищої освіти зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та напрацьовані кафедрою інформаційної, бібліотечної та архівної справи КНУКіМ підходи до адаптації змісту освіти майбутніх бібліотечних фахівців до пов’язаних з впровадженням в бібліотечну практику електронних технологій та посиленням значення змістовного компоненту бібліотечної діяльності реалій сьогодення.

53 Мюнхенська конференція з питань безпеки

53 Мюнхенська конференція з питань безпеки

Увага багатьох світових ЗМІ, політичних оглядачів і експертів на минулому тижні була прикута до баварського міста Мюнхен, де відбувалася 53 щорічна Мюнхенська конференція з питань безпеки.

Детальніше, про Мюнхенську конференцію з питань безпеки та українське питання на ній, читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Українське питання у контексті Мюнхенської конференції з безпеки» в № 13 «Резонансу» (с. 3 - 11).

Перспективи покращення відносин між Україною та Ізраїлем

Перспективи покращення відносин між Україною та Ізраїлем

Дипломатичні відносини України та Ізраїлю мають 25-річну історію. Проте, вони різко погіршилися наприкінці 2016 р., коли Україна підтримала резолюцію Радбезу ООН, яка не визнавала, створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території. Такий крок України був кваліфікований керівництвом Ізраїлю як недружній.

Детальніше, про короткострокові перспективи покращення відносин двох країн читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Українсько-ізраїльські відносини: перспективи потепління у 2017 році» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 50 - 56).

Медична реформа триває

Медична реформа триває

30 листопада 2016 р. Кабінет Міністрів України ухвалив ряд постанов, які закладають засади реформування сфери охорони здоров’я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою.

Про деталі медичної реформи в частині створення госпітальних округів дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформування галузі охорони здоров’я в Україні: створення госпітальних округів у регіонах» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 39 ‑ 50).

Крим: особливості інтеграції в РФ

Крим: особливості інтеграції в РФ

Російська Федерація, незважаючи на протести України та невизнання з боку світової громадськості анексії Криму, продовжує політику інтеграції півострова в свій економічний і політичний простір, використовуючи при цьому і демографічний фактор.

Детальніше, про процес інтеграції Криму в РФ дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым заботы нашей (Миграция россиян в Крым как инструмент интеграции)» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24 ‑ 27).