• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Twitter додав нові функції для ретвітів

Twitter додав нові функції для ретвітів

Розвиток соціальних мереж

Тепер до ретвітів можна додавати не лише текст, але й GIF, фото та відео. Таким кроком компанія ще далі відійшла від своєї першої мети – стати публічною платформою коротких текствих повідомлень на кшталт СМС. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (с. 23-24).

В Instagram може з’явитися «режим відсутності» та попередження для негативних коментарів

В Instagram може з’явитися «режим відсутності» та попередження для негативних коментарів

Розвиток соціальних мереж

Керівник Instagram Адам Моссері (Adam Mosseri) на конференції для розробників F8 розповів про нові функції для зменшення цькування (булінгу). Приміром, соціальна мережа показуватиме попередження тим користувачам, які хочуть опублікувати негативний коментар. Таким чином, це не заборонить юзерам залишити свою реакцію, але змусить ще раз подумати, чи варто це робити. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 21).

Американські служби використовують фальшиві профілі у Facebook для шпигування

Американські служби використовують фальшиві профілі у Facebook для шпигування

Спецслужби і технології «соціального контролю»

Міжнародна некомерційна юридична організація в США, що спеціалізується на захисті громадянських прав в галузі цифрового права Electronic Frontier Foundation (EFF) звернулася до Facebook з проханням закрити фейкові профілі у соціальній мережі. В організації заявили, що працівники правоохоронних органів можуть створювати фальшиві облікові записи, щоб шпигувати за користувачами. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 6).

Ізраїль виявив мережу ботів і фальшивих акаунтів в Твіттері, які закликають бойкотувати «Євробачення»

Ізраїль виявив мережу ботів і фальшивих акаунтів в Твіттері, які закликають бойкотувати «Євробачення»

Маніпулятивні технології

Ізраїль заявляє, що виявив мережу ботів і фальшивих акаунтів в Твіттері, які закликають бойкотувати майбутній конкурс «Євробачення» в Ізраїлі. Міністерство зі стратегічних питань Ізраїлю заявило, що за цим стоїть палестинський рух, яке просуває бойкот проти Ізраїлю. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (с. 4-5).

Конкурс Національної академії наук України та Чеської академії наук 2020–2022

Конкурс Національної академії наук України та Чеської академії наук 2020–2022Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки»; річну сесію Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було представлено отримані минулого року результати фундаментальних і прикладних досліджень НАН України, а також обговорено питання забезпечення наукового й інноваційного розвитку, місця і ролі науки в українському суспільстві; конкурс українсько-чеських проектів на 2020–2022 рр.; чергове засідання Ради президентів академій наук України; рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками Scopus та багато іншого.