• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Українське питання на осінній сесії ПАРЄ

Увага засобів масової інформації і європейської спільноти на минулому тижні була прикута до французького міста Страсбурга, де з 9 по 13 жовтня проходила осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про деталі осінньої сесії ПАРЄ читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Осіння сесія ПАРЄ в контексті українського питання» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5-10).

3 секція «Наукова бібліотека в соціокомунікативних процесах сучасності: завдання, напрями, продукти, технології»

4 жовтня 2017 р. в рамках роботи Міжнародної наукової конференції  «Бібліотека. Наука. Комунікація» відбулась робота 3 секції «Наукова бібліотека в соціокомунікативних процесах сучасності: завдання, напрями, продукти, технології» (керівник – заступник гендиректора НБУВ, керівник СІАЗ, д-р іст. наук, проф. В. М. Горовий, учений секретар – Гранчак Т. Ю., ст. наук. співроб., д-р наук із соц. комунікацій).

Газ для населення: ціна питання?

Центральні органи влади поки не визначилися з остаточним рішенням щодо питання підвищення ціни на газ для населення і часом його введення в дію. Нещодавно Кабінет Міністрів відклав на невизначений термін публікацію ціни природного газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017 до 31 березня 2018 р.

Детальніше про ситуацію з цінами на газ для населення читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Цена на газ для населения – спорный вопрос между Кабинетом Министров Украины и МВФ» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 61-65).

Сучасні особливості застосування міжнародних політично вмотивованих економічних санкцій

Останнім часом усе більшого поширення набувають міжнародні політично вмотивовані економічні санкції. Взагалі, сам по собі інститут політично вмотивованих економічних санкцій у системі міжнародних відносин не є чимось принципово новим для функціонування світової економіки.

Детальніше про міжнародні економічні санкцій читайте в закінченні аналітичного огляду С. Кулицького «Політично вмотивовані економічні санкції як нова складова розвитку сучасної глобальної економіки» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 44-61).