• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Підписання коаліційної угоди в Німеччині та українське питання

Підписання коаліційної угоди в Німеччині та українське питання

Тривалий час німецькі політики не могли домовитися про умови формування коаліції. І нарешті 7 лютого, лідери партій ХДС/ХСС А. Меркель та СДПН М. Шульц оголосили про закінчення переговорів і готовність підписати коаліційну угоду.

Детальніше про німецьку «коаліціаду» читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Формування коаліційного уряду у ФРН і українське питання в коаліційній угоді» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-40).

Українсько-польські відносини: причини чергового загострення

Загострення українсько-польських відносин, яке спостерігається останнім часом, нещодавно отримало черговий інформаційний привід для свого розвитку. Цього разу резонанс спровокувало ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті».

Детальніше про ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті», читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Польський Закон «Про Інститут національної пам’яті»: погляд з України» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-34).

Трансформації в українському політикумі: основні тенденції

Участь українських політиків в так званому молитовному сніданку з президентом США Д. Трампом змусило спостерігачів в черговий раз констатувати, що в Україні фактично стартувала президентська виборча кампанія.

Детальніше про сучасні політичні тенденції в Україні читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Предпосылки трансформации политического поля и перспективы реформ в Украине в оценках СМИ» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 15-20).

Результати діяльності українського парламенту на початку сьомої сесії

Результати діяльності українського парламенту на початку сьомої сесії

На початку 2018 р. Верховна Рада розпочала сьому сесію VIII cкликання. Народні обранці у своїй законодавчій роботі протягом означеного періоду торкнулися цілого ряду важливих питань.

Детальніше про перші результати роботи чергової сесії українського парламенту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Верховна Рада України: результати роботи та експертні оцінки прийнятих рішень (січень – лютий 2018)» в № 4  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 9-14).

Створення «Національних дружин»: причини та загрози

Створення «Національних дружин»: причини та загрози

28 січня в Києві учасники організації «Національні дружини» склали присягу «на вірність і служіння українському народу». Понад 600 учасників організації провели ходу центром міста. Загалом до організації вже вступила понад тисяча осіб у 18 регіонах.

Детальніше про нові парамілітарні структури в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «"Національні дружини": громадська ініціатива чи політичний проект?» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-9).