• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Діяльність «Систем кепітал менеджмент» в умовах конфлікту на Донбасі

Діяльність «Систем кепітал менеджмент» в умовах конфлікту на Донбасі

Левову частку діяльності найбільшої фінансово-промислової групи України «Систем кепітал менеджмент» (СКМ) становить гірничо-металургійна й енергетична галузь. Значна частина підприємств, цієї групи розташовані на Донбасі. З початком конфлікту на Сході України доля цих підприємств залишається невизначеною, і з часом ситуація лише погіршується.

Детальніше, про діяльність групи СКМ в умовах конфлікту на Донбасі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Експертні оцінки економічного стану групи «Систем кепітал менеджмент» у контексті українського політичного процесу» в № 25 «Резонансу» (с. 2 - 8).

МОН затвердило нові вимоги до оформлення дисертації

МОН затвердило нові вимоги до оформлення дисертації

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: науково-технічні проекти НАН України, які реалізовуватимуться у 2017 р.; Національну доповідь «Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії» – колективну працю науковців інститутів НАН України, присвячену актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій; Чорноморську програму транскордонного співробітництва ЄС; нові вимоги до оформлення дисертації; можливості інтенсифікації технологічного обміну та комерціалізації нововведень з метою приєднання до системи EEN; всесвітній тиждень мозку в Україні та багато іншого.

Конституційне судочинство в Україні: фінішна пряма процесу реформування

Конституційне судочинство в Україні: фінішна пряма процесу реформування

Українське суспільство давно чекає на якісне і незалежне судочинство, позбавлене політичного впливу та тиску. На жаль, сьогодні рівень довіри населення України до судових органів критично низький. Проблеми у роботі Конституційного Суду України (КСУ) багато у чому пов’язані із недосконалістю законодавства, яким урегульовано його діяльність. 9 лютого 2017 р. ВРУ прийняла у першому читанні проект закону «Про Конституційний Суд України», який ще на стадії розробки викликав жваве обговорення. Однак, попри небезпідставну критику законопроекту, експерти одностайні у тому, що зазначений документ вкрай необхідний і надзвичайно важливий для України та у актуальності запропонованих змін у конституційному судочинстві. Відтак дуже важливим завданням для авторів законопроекту на сьогодні має стати «робота над помилками». Оскільки, як зазначають фахівці, якщо закон буде прийнятий без змістовних поправок щодо відповідності нормам і приписам Конституції, то рано чи пізно постане питання правомочності складу КСУ, який може бути сформований із порушенням норм Конституції. Докладніше аналіз закону у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Чого чекати від нового закону про амністію

Чого чекати від нового закону про амністію

Наприкінці 2016 р. ВР повторно прийняла Закон України «Про амністію у 2016 році», що передбачає оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та соціально вразливі. Проте, закон ще досі не підписав Президент України через те, що термінологія закону щодо визначення кола осіб, до яких застосовується амністія, потребує приведення у відповідність до закону про застосування амністії та КК. Кримінальна амністія в Україні на 2017 р. передбачає не лише достроковий вихід на волю засуджених, а й реформування усієї пенітенціарної служби. Втім, дане питання турбує не тільки ув'язнених, законодавців, юристів, представників пенітенціарної служби, а й пересічних громадян, які з побоюванням сприйняли прийняття нового Закону про амністію, адже українці вже мають  досвід закону Савченко, за яким достроково та безкарно звільнено багато злодіїв, які відтоді чинять нові злочини. Як то воно буде цього разу, час покаже. Про цілі ухвалення закону; коментарі з цього приводу фахівців, Національної асоціації адвокатів України у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Політичний аспект збереження українського лісу

Політичний аспект збереження українського лісу

Аналізуючи діючі законодавчі акти щодо мораторію  на експорт деревини, можна визначити, що для вирішення проблем у лісовій галузі потрібен комплексний підхід. Мораторій мав би відновити деревообробну та меблеву промисловість в Україні, створити нові робочі місця та ін., однак, як показує практика, тільки за цей рік збільшилася кількість незаконних вирубок та контрабанди лісу. Він не вирішив і екологічної проблеми щодо вирубки лісу. Втім, незважаючи на суперечні думки політиків та експертів, 6 лютого 2017 року було зареєстровано «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань економічної політики»,  де пропонується скасувати тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді за межі держави тощо. Подейкують, що відміна мораторію є умовою отримання чергового траншу, однак, дозвіл на  легальний експорт свідчить лише про те, що ЄС хоче на законному рівні займатися торгівлею. А політики, які саботують прийняття документу, доводять, що не готові займатися легальним бізнесом. Коментарі політиків навколо теми мораторію; круглі столи щодо цього питанняу статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», №6 (131).