• Нас вітає Національна Академія Наук України

Зовнішньополітичний курс Туреччини в питанні деокупації Донбасу

Зовнішньополітичний курс Туреччини в питанні деокупації Донбасу

Зазвичай Турецька Республіка не розглядається як актор, що може істотно вплинути на розвиток ситуації на Донбасі. Проте навіть первинний аналіз ситуації свідчить про зворотне.

Детальніше про турецький чинник в питанні вирішення конфлікту на Донбасі  дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Ауліна «Деокупація Донбасу й турецький чинник» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-42).

Автокефалія УПЦ: проблеми та прогнози

Автокефалія УПЦ: проблеми та прогнози

У вересні 2018 р. Синодом Вселенського патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Детальніше про автокефалію УПЦ дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Надання автокефального статусу Українській православній церкві: сучасні проблеми, прогнози й оцінки» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-38).

Конфлікт на Донбасі: вибори в самопроголошених республіках

Конфлікт на Донбасі: вибори в самопроголошених республіках

Зміна керівництва самопроголошеної «ДНР» після вбивства її лідера А. Захарченко та призначення дати виборів глав «ДНР» і «ЛНР», а також депутатів «народних рад» «республік» в черговий раз актуалізували тему ефективності Мінських домовленостей в якості ключового інструменту вирішення конфлікту на Донбасі.

Детальніше про вибори в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»,  дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Выборы в ОРДЛО в контексте реализации Минских договоренностей: оценки политиков и экспертов» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-33).

Українське питання на 73-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН

Українське питання на 73-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН

Президент України П. Порошенко взяв участь в 73 сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка проходила в Нью-Йорку з 25 вересня по 1 жовтня і стала ідеальним майданчиком, щоб розширити міжнародну коаліцію проти Росії.

Детальніше про українське питаня на 73 сесії Генеральної Асамблеї ООН читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Участие Президента Украины П. Порошенко в 73 сессии Генеральной Ассамблеи ООН в отзывах СМИ» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-26).

XV форум Ялтинської європейської стратегії

XV форум Ялтинської європейської стратегії

13–15 вересня в Києві в Мистецькому арсеналі відбулася щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES), організована Міжнародним форумом YES і фондом українського бізнесмена В. Пінчука.

Про деталі форуму YES-2018 дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «YES-2018: підсумки форуму в оцінках експертів» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-21).