• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Нагальність реформування вітчизняної медицини мало в кого викликає сумніви, проте напрямки реформування і перебіг цього процесу залишається предметом запеклих дискусій. Як і зазначалося раніше, в 2018 році зміни торкнуться тільки первинної медичної допомоги, а з 2020 р. нова система фінансування запрацює і для амбулаторного та стаціонарного лікування. Щодо програми розвитку сільської медицини, то вона відповідає загальній концепції реформування системи охорони здоров’я. Успішність її впровадження залежить від злагоджених і швидких дій всіх задіяних профільних відомств. Отже, 2018 рік для регіонів стане роком розвитку сільської медицини, значного збільшення фінансування з держбюджету медичної галузі. Докладніше про створення Національної служби здоров’я та її завдання; автономізацію медзакладівпідключення до електронної системи охорони здоров’я тощо у матеріалі Ю. Половинчак, В. Пальчук «Громадська думка про правотворення», 2018, №5(149).

Правовий статус помічника судді

Правовий статус помічника судді

Неврегульованість правового статусу помічника судді залишається дискусійною проблемою, що непокоїть юридичну спільноту і громадськість України. Зміни законодавства призвели до появи деяких суперечностей щодо їх діяльності, а статус помічника судді залишається недостатньо зрозумілим. Отже, проблема актуальності прийняття нового профільного положення про помічника служителя Феміди є не просто потребою часу, вона має стати однією із нагальних вимог до усіх, від кого залежать подальші кроки реформи судочинства в Україні. Варто пам’ятати, що реформувати слід комплексно усю систему, а не окремі її компоненти. Розлогіше про закони, юридичні новації; світовий та  європейський досвід діяльності помічників суддів; думки та рекомендації експертів з цього приводу в статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2018, № 5 (149).

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Міністерство освіти і науки України запрошує на Всеукраїнський фестиваль інновацій. Головна мета заходу – популяризувати розробки вітчизняних вчених та інноваторів, а також залучити інвесторів до фінансування впровадження новітніх розробок. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 147–148).

Обережно, фейкові видання

Обережно, фейкові видання

Міністерство освіти і науки України попереджає вчених про «фейкові» видання. Під час розгляду  у МОН атестаційних справ здобувачів учених звань було виявлено, що деякі здобувачі публікують свої наукові результати у «фейкових» виданнях, перелік яких розміщений на веб-сайті Міжнародного агентства з розвитку культури, освіти та науки (International Agency for the Development of Culture, Education and Science). Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 70–71).

Критичні технології у сфері виробництва озброєння

Критичні технології у сфері виробництва озброєння

Важливою складовою завдання посилення національної безпеки та оборони держави є визначення так званих критичних технологій, впровадження яких має стратегічне значення для забезпечення розвитку провідних галузей економіки і оборонно-промислової сфери. Формування переліку критичних технологій є складним різноплановим завданням, вирішення якого потребує врахування результатів фундаментальних і прикладних наукових досліджень, використання комплексу методів експертної оцінки для визначення пріоритетних напрямів технологічного розвитку і технологічних проривів. Про проблемні питання визначення і впровадження критичних технологій у сфері виробництва озброєння читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 49–51).