• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Еволюція економіки КНР в глобальному вимірі

Еволюція економіки КНР в глобальному вимірі

Економіка

Характерною ознакою міжнародних відносин на початку ХХІ ст. є глобальна економічна та політична експансія Китаю. Загалом підвалини цього процесу були започатковані ще в останні десятиріччя минулого століття.

Детальніше про економіку Китаю читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Глобальна експансія Китаю та проблеми розвитку української економіки» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.37-50).

Зміна лідера ХДС: можливі наслідки для України

Зміна лідера ХДС: можливі наслідки для України

Політика

Найбільша політична партія Німеччини Християнсько-демократичний союз, авторитет якої тривалий час асоціювався з її багаторічною лідеркою А. Меркель, обрала нового лідера.

Детальніше про зміни в керівництві ХДС та їх наслідки для України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко ««Кінець епохи Меркель» у Німеччині: український контекст» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27-37).

Причини та оцінки санкцій щодо телеканалів «112 Україна», «NewsOne» і «ZIK»

Причини та оцінки санкцій щодо телеканалів «112 Україна», «NewsOne» і «ZIK»Минулий тиждень розпочався подією, яка сколихнула інформаційний простір України. У ніч з 2 на 3 лютого 2021 р. провайдери кабельного телебачення один за одним почали відключати сигнал каналів «112 Україна», «NewsOne» і «ZIK».

Про деталі санкцій та їх експертну оцінку дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «Санкції щодо телеканалів «112 Україна», «NewsOne» і «ZIK» в оцінках експертів і політиків» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 18-27).

Давос-2021: головні теми форуму

Давос-2021: головні теми форуму

Політика

З 25 по 29 січня у швейцарському м. Давос в онлайн-режимі відбувався Всесвітній економічний форум. Крім глав держав і урядів в роботі цьогорічного форуму, взяли керівники міжнародних організацій, представники бізнесу, видатні експерти в різних сферах діяльності.

Про деталі форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Ворошилова «Всесвітній економічний форум у Давосі-2021» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

Україна-Угорщина: стан та перспективи двосторонніх відносин

Україна-Угорщина: стан та перспективи двосторонніх відносин

Політика

Між Україною та Угорщиною тривалий час напружені відносини, які викликані рядом нерозв’язаних проблем. Останні декілька років Київ і Будапешт неодноразово обмінювалися досить емоційними заявами.

Про деталі візиту та перспективи українсько-угорських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Українсько-угорські відносини в контексті візиту глави МЗС Угорщини» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).