• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

У Facebook з’являться 3D-пости

У Facebook з’являться 3D-пости

Користувачі соцмережі Facebook тепер зможуть публікувати 3D-об’єкти в своїй стрічці новин. Об’єкт можна буде крутити, утримуючи лівою кнопкою миші або пальцями. 3D-пости підтримують відображення текстур, налаштувань освітлення і рендер. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (С. 6).

Рейтинг найбільш інноваційних країн світу

Компанія Bloomberg опублікувала Innovation Index – щорічний рейтинг найбільш інноваційних країн світу. Учасників рейтингу оцінювали за такими критеріями, як R&D-діяльність, рівень освіти населення, кількість публічних hi-tech-компаній, кількість населення, залученого в дослідну діяльність тощо. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.25).

Інтелектуальна власність та трансфер технологій у наукових установах

Відкрито новий інформаційний ресурс «Охорона прав інтелектуальної власності та трансфер технологій у наукових установах» (http://ipr.nas.gov.ua). Сайт присвячений наданню інформації щодо актуальних питань охорони інтелектуальної власності. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.25).

Сучасні українсько-польські економічні відносини

Українсько-польські економічні відносини розвиваються за кількома напрямами, які можуть по-різному реагувати на зміни у двосторонніх політичних відносинах Польщі й України.

Детальніше про стан та перспективи українсько-польських економічних відносин дізнавайтеся в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінка розвитку українсько-польських економічних відносин у сучасному політичному контексті» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 53-59).

Стратегії розвитку людства: тенденції та загрози

Сьогодні людство переживає глибоку трансформацію, що супроводжується фундаментальними змінами в соціально-економічній структурі суспільства, а науково-технічний прогрес та створення загального інформаційного простору, єдиних загальносвітових систем в економіці, фінансах, технологіях, політико-правовій, культурній та інших сферах призвело до глобалізації людської цивілізації    

Детальніше про стратегії та загрози глобального розвитку читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Глобальний розвиток людства: стратегії, загрози, тенденції» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.41-52).