• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Основні риси контролю за національним інформаційним простором Королівства Велика Британія

Основні риси контролю за національним інформаційним простором Королівства Велика Британія

В сучасному світі кожна держава враховує, що  інформація взагалі є найціннішим глобальним ресурсом. Вона постійно змінюється, зростає кількість її джерел і споживачів, водночас зростає уразливість інформаційного простору від недостовірної інформації, промислового шпигунства, комп’ютерної злочинності тощо. Тому забезпечення інформаційної безпеки є однією з найважливіших функцій будь-якої розвинутої держави. Зокрема, уряд Великобританії почав займатися проблемами захисту інформації раніше решти країн Європи. Система захисту її інформаційного простору залишається незмінною протягом багатьох років. Україні слід враховувати таку певну сталість законодавства Англії у сфері інформаційної безпеки та проектувати цей досвід та пристосовувати його до своїх реалій. Поняття  інформаційний простір та інформаційна безпека; основні правові принципи та характерна рисаінформаційної політикиВеликобританії; проблеми, позитив, недоліки системи захисту інформації; 3 основні аспекти та елементи інформаційної безпеки; основні риси контролю інформаційного простору та ін. у статті О.Бусол «Громадська думка про правотворення», №11(136).

Екскурсія студентів до Центру досліджень соціальних комунікацій

Екскурсія студентів до Центру досліджень соціальних комунікацій14 червня 2017 року співробітники Центру досліджень соціальних комунікацій провели оглядову екскурсію для студентів І курсу Національного авіаційного університету спеціальності „Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” у межах проходження ними фахово-ознайомлювальної практики. 

Перспективи українсько-китайського економічного співробітництва

Перспективи українсько-китайського економічного співробітництва

Незважаючи на акції антиглобалістів, Brexit, міграційну кризу в Європі та неоднозначні інформаційні посили з Білого дому у світі, зберігаються тенденції розвитку інтеграційних проектів.

Детальніше, про перспективні економічні напрями українсько-китайського співробітництва читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Инфраструктурные проекты с китайскими инвестициями: неудачный опыт и новые надежды» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 58 - 65).

Російсько-українське економічне протистояння

Російсько-українське економічне протистояння

У квітні 2017 р. у «ДНР» оголосили про «урочисту церемонію відкриття» Харцизького сталево-канатного заводу «Силур», який призупинив роботу наприкінці 2016 р. На цій церемонії ватажок «ДНР» О. Захарченко заявив, що «влада» «ДНР» запустить не тільки цей завод, а й десятки інших підприємств.

Детальніше, про економічний аспект гібридної війни читайте в закінченні аналітичного огляду С. Кулицького «Гібридна війна Росії проти України: економічний вимір 2017 р.» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 49 - 58).

Політичні оцінки місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Політичні оцінки місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Реалізація реформи децентралізації в Україні передбачає поетапне проведення виборів до органів місцевого самоврядування в новостворених ОТГ. Чергові вибори відбулися 30 квітня в 47 нових об’єднаних територіальних громадах у різних регіонах країни.

Детальніше, про політичну складову місцевих виборів, читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Результати виборів до об’єднаних територіальних громад в оцінках політиків і експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42 - 49).