• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Напрацювання механізмів щодо врегулювання ситуації на Донбасі

7 жовтня в Белграді відбулися переговори спеціального представника Державного департаменту США по Україні К. Волкера і помічника російського президента В. Суркова про перемир'я на Донбасі.

Детальніше про перспективи врегулювання ситуації на Донбасі читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Переговоры специального представителя Государственного департамента США по Украине К. Волкера с представителями России и Украины в оценках политиков и экспертов» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 25-31).

Сучасні європейські сепаратистські тенденції

На тлі референдуму в Каталонії, події навколо якого набувають дедалі драматичнішого характеру, жителі двох італійських північних областей Венето та Ломбардії на місцевих референдумах у неділю, 22 жовтня, висловилися за розширення регіональної автономії.

Детальніше про поширення сепаратистських настроїв в країнах ЄС читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Сепаратистські настрої у Європі: причини, тенденції і прогнози» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-25).

Дострокові парламентські вибори в Австрії: наслідки для України

В Австрії 15 жовтня відбулися дострокові парламентські вибори. «Австрійська народна партія», яку очолює 31-річний С. Курц, перемогла на дострокових виборах до нижньої палати парламенту Австрії.

Детальніше про парламентські вибори в Австрії дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Парламентські вибори в Австрії і перспективи її співробітництва з Україною» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

Виборчий марафон у Чехії в контексті загальноєвропейських тенденцій

20-21 жовтня в Чехії пройшли парламентські вибори, в яких взяла участь 31 політична партія. Явка виборців склала 60,83 %.

Детальніше вибори в Чехії та їхні наслідки читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Парламентские выборы в Чехии и их потенциальные последствия» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4-11).

Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції

19-20 жовтня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ, кандидат історичних наук, доцент Закірова С.Г. взяла участь у національному форумі «Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції».