• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Сучасний стан українсько-узбецьких відносин

Сучасний стан українсько-узбецьких відносин

На початку лютого в Посольстві Республіки Узбекистан в Україні відбувся круглий стіл, під час якого обговорювалося Послання Президента Ш. Мірзійоєва Олій Мажлісу (парламенту країни), а також перспективи подальшого розвитку українсько-узбецьких відносин.

Про деталі двосторонніх відносин та їх перспективи дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Ауліна «Україна – Узбекистан: разом у спільне майбутнє» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-41).

Чергова порція санкцій від РНБО в оцінках експертів та політиків

Чергова порція санкцій від РНБО в оцінках експертів та політиків

Політика

19 лютого відбулося чергове засідання РНБО, на якому було запроваджено санкції проти 19 юридичних і 8 фізичних осіб. На відміну від прийнятої на початку лютого постанови, за нові санкції проголосували всі члени Ради.

Про деталі санкційної політики РНБО дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «РНБО України продовжує політику санкції: оцінки і прогнози політиків та експертів» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29-35).

Буремний Донбас: причини загострення на фронті

Буремний Донбас: причини загострення на фронті

Політика

Протягом останнього місяця на Донбасі значно погіршилася ситуаціяпроросійські терористи ведуть масовані обстріли українських позицій із забороненої зброї, зокрема й снайперської.

Детальніше про причини загострення читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Чергове загострення ситуації на Донбасі в оцінках політиків та експертів» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-29).

«Слуга народу»: що відбувається в партії та прогнози щодо її майбутнього

«Слуга народу»: що відбувається в партії та прогнози щодо її майбутнього

Політика

З’їзд партії «Слуга народу» відбувся 11 лютого, дата проведення якого переносилася двічі. Спочатку його призначили на 5 лютого, але відклали на 10 лютого через невизначеність з кандидатами на проміжних виборах до Верховної Ради

Детальніше про політичні перспективи партії читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Перспективи партії «Слуга народу» в контексті рішень партійного з’їзду та прогнозів експертів» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 13-20).

Перспективи інтеграції Україна – ЄС

Перспективи інтеграції Україна – ЄС

Політика

Важливим завданням зовнішньої політики України є інтеграція до європейського цивілізаційного простору, зокрема стати рівноправним партнером Європейського Союзу.

Детальніше про перспективи інтеграції України до ЄС дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Україна – ЄС: підсумки засідання Ради асоціації та перспективи внесення змін до Угоди про асоціацію» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4-12).