• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Новий закон «Про освіту»

5 вересня 2017 р. Верховна Рада України прийняла в новій редакції закон «Про освіту». Дискусія навколо нього тривала понад три роки. До неї долучилися усі зацікавлені групи, а українське суспільство загалом позитивно зустріло новий закон. Утім частина експертів не так оптимістично налаштовані сприймати новації у галузі освіти. Детальніше про всі новації закону; основні принципи функціонування освітньої галузі; зміни і структуру навчального процесу і управління освітою;  принципи її фінансування; статтю закону, яка спричинила широкий резонанс, встановивши норму про рівень запровадження державної мови навчання у середній школі; оцінка та коментарі експертів з цього питання тощо у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2017, №17 (142).

Вітчизняна металургійна галузь у відгуках експертів

У листопаді 2017 року українські металургійні підприємства планують виробити 1,9 млн т сталі. Такий прогноз міститься в матеріалах «Укрметалургпрому». При цьому випуск чавуну складе близько 1,8 млн т, прокату - 1,7 млн т .

Детальніше про стан та перспективи вітчизняної металургії дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Грозит ли очередной спад украинской металлургии? (обзоры в СМИ и мнения экспертов отрасли)» в № 20  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 56-62).

Опорні школи в умовах децентралізації

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти й умов навчання дітей по всіх регіонах України в рамках децентралізації створюється інфраструктура загальноосвітніх навчальних закладів, а саме налагодження функціонування мережі опорних шкіл.

Детальніше про освітні новації в умовах децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Секторальна децентралізація в галузі освіти: створення мережі опорних шкіл» в № 20  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 46-56).

Суспільно-політична ситуація в анексованому Криму

У результаті анексії Криму РФ у березні 2014 р. під час незаконного референдуму, результати якого не були визнані Україною і світовою спільнотою, суттєво ускладнилася суспільно-політична ситуація на півострові.

Детальніше про ситуацію в анексованому Криму дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Основні тенденції розвитку ситуації в Криму: сучасні реалії та оцінки експертів» в № 20  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41-46).

«Велика політична реформа» в оцінках експертів

17 жовтня під стінами Верховної Ради в Києві розпочалася акція «Велика політична реформа», організована рядом політичних сил і громадських організацій. Організатори акції висунули владі три вимоги: створення антикорупційного суду; прийняття нового виборчого законодавства; скасування депутатської недоторканності.

Про деталі політичної акції дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Акція «Велика політична реформа»: вимоги, результати, оцінки» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31-41).