• Нас вітає Національна Академія Наук України

Фейкові новини витісняють справжні

Фейкові новини витісняють справжніВ Інтернеті масово поширюється дезінформація, а «fakenews» починають витісняти справжні новини. Про це заявив голова комітету Палати громад британського парламенту Даміан Коллінз. За його словами, люди нині вже ледве відрізняють фейкові новини від реальних. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 15 (С. 16).

«Екранний час» допоможе побороти залежність від Facebook

«Екранний час» допоможе побороти залежність від Facebook

Розвиток соціальних мереж

Соціальна мережа Facebook додала нову функцію «Екраний час», яку раніше презентував Apple. Вона дає можливість переглядати свою активність у соцмережі. Таким чином компанія хоче зменшити кількість людей, які залежать від Інтернету. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 15 (С. 13).

Використання цифрових ідентифікаторів DOI

Використання цифрових ідентифікаторів DOI

Наука

Асоціація CrossRef допоможе українським науковим видавництвам покращити навички у використанні цифрових ідентифікаторів DOI. Це передбачено Меморандумом, що був підписаний між Міністерством освіти і науки України та CrossRef. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 105–106).

Відкритий доступ до дослідницької інфраструктури

Відкритий доступ до дослідницької інфраструктури

Наука

Консорціум CERIC надає відкритий доступ до сучасної науково-дослідницької інфраструктури у Центральній та Східній Європі задля забезпечення розвитку науки та промисловості. Дослідники CERIC можуть надавати індивідуальну підтримку щодо планування експериментів, виконання вимірювань, а також аналізу та публікування результатів. Уся підтримка надається безкоштовно. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 44–45).

Банківська система України: сучасний стан і тенденції розвитку

Банківська система України: сучасний стан і тенденції розвитку

Банківська система

У публікації розглядається стан і проблеми розвитку вітчизняної банківської системи. Проведений аналіз засвідчив, що банківська система України подолала кризовий стан і в цілому стабілізувала свою роботу. Зокрема, помірно зріс попит на кредити серед населення. Також слід згадати й про нинішні істотні технологічні зміни в роботі комерційних банків України. Є вагомі підстави вважати, що вони пов’язані з більш широким впровадженням інформаційних технологій, зокрема інтернет-банкінгу у роботу української банківської системи. Проте, поки комерційні банки-резиденти України далеко не повною мірою виконують функцію ефективних фінансових посередників у частині кредитування розвитку вітчизняної економіки, особливо її виробничого сектору. Докладніше у матеріалі С. Кулицький «Громадська думка про право творення», 2018, №15(159).