• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інавгурація новообраного Президента України

Інавгурація новообраного Президента України

 Політика

Інавгурація новообраного Президента України В. Зеленського очікувано привернула підвищену увагу як вітчизняних, так і зарубіжних ЗМІ, оскільки його обрання на пост глави держави, і рішення про розпуск Верховної Ради дали привід для дискусій про можливість зміни політичного курсу країни.

Детальніше про інавгурацію В. Зеленського читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Инаугурация нового Президента Украины В. Зеленского в оценках отечественных и зарубежных СМИ» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-10).

Нова редакція Українського правопису

Нова редакція Українського правопису

НАУКА

Кабінет Міністрів України за пропозицією Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України схвалив Український правопис у новій редакції. Правопис розробила і затвердила Українська національна комісія з питань правопису. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 117–118).

Премія «Для жінок у науці – 2019»

Премія «Для жінок у науці – 2019»

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: конкурс Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC) на доступ до дослідницької інфраструктури; національну премію «Для жінок у науці – 2019»; прийом заявок для надання установам України доступу до баз даних Scopus та Web of Science за рахунок коштів державного бюджету; Українсько-китайський центр інженерних інновацій; ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки; проекти вчених НАН України на здобуття фінансування з Громадського бюджету Києва та багато іншого.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№5, 2019). У номері:  спеціальний звіт 301 Торговельного представництва США щодо захисту інтелектуальної власності; нове законодавче регулювання інтелектуальної власності в Європейському Союзі; Суд ЄС ухвалив рішення за позовом фонду з Іспанії; Польща оскаржила рішення ЄС про авторські права в мережі; Узбекистан посилює заходи за порушення прав інтелектуальної власності; як захистити білоруський ринок від контрафактної, неякісної та небезпечної продукції; кіберполіція України завершила операцію з протидії піратству «Пірати»;

Заборона експорту російських вуглеводнів в Україну: причини та прогнози

Заборона експорту російських вуглеводнів в Україну: причини та прогнози

Економічний ракурс

18 квітня уряд Росії оголосив про впровадження торгівельних санкцій проти України у відповідь на обмеження Києва по імпорту російських товарів. Під заборону російського експорту в Україну потрапили нафта, ряд нафтопродуктів і зріджених вуглеводневих газів.

Детальніше про наслідки торгівельних санкцій проти України читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Торговые санкции РФ в отношении экспорта товаров ТЭК в Украину (оценка ситуации экспертами отрасли и СМИ)» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-61).