• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІПідготовлено 2 випуск інформаційно-реферативного бюлетеня «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» за 2021 рік. Огляд є результатом моніторингу найбільш авторитетних інформаційних джерел світу за період з 1 по 28 лютого 2021 р. Бюлетень містить тематично згруповані реферати 262 публікацій щодо подій з участю президентів різних країн, оцінки їх діяльності та ролі інституту президентства в політичному житті суспільства.

Протягом досліджуваного періоду найбільш широко обговорюваною в інформаційному просторі стала діяльність новообраного президента США Джо Байдена, зокрема в контексті коментарів щодо його виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, яка  знаменує широкий, впевнений і рішучий заклик до об'єднання Трансатлантичного альянсу і партнерства; наміру закрити в'язницю Гуантанамо, розташовану в однойменній затоці на Кубі, яку свого часу обіцяв закрити Барак Обама; заміни урядового автопарку на електромобілі місцевого виробництва тощо.

Бібліометрика медичної науки України: коронавірусний аспект

Бібліометрика медичної науки України: коронавірусний аспектВідповіддю суспільства на коронавірусний виклик мають стати скоординовані зусилля як медичної спільноти, так і науковців у сфері фізіології, молекулярної біології і генетики. Україна має значний кадровий потенціал у цих сферах, джерельною базою для розкриття якого є інформаційно–аналітична система «Бібліометрика української науки». Детальніше про бібліометричний аспект готовності наукової сфери України протидіяти коронавірусній загрозі читайте в огляді Л. Костенка «Бібліометрика медичної науки України: коронавірусний аспект» в № 2 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» (с. 21–28).

Світова наука в боротьбі з COVID-19

Світова наука в боротьбі з COVID-19З огляду на стрімке поширення світом вірусу SARS-CoV-2, його здатність швидко змінюватися, набуваючи ще більш загрозливих для людини різновидів, світова наука продовжує зосереджувати зусилля на дослідженні ефективних засобів протидії пандемії. Здобутки науковців усього світу в цьому напрямі є чи не найбільш обговорюваними новинами у науковому середовищі та медіапросторі. Детальніше читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Світова наука в боротьбі з COVID-19 у висвітленні ЗМІ» в № 2 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» (с. 28–38).

ОАСК: перспективи скасування Декларації незалежності України та сили тяжіння

ОАСК: перспективи скасування Декларації незалежності України та сили тяжінняОкружний адміністративний суд Києва упродовж останніх кількох років неодноразово скасовував важливі рішення центральної виконавчої та судової влади. Чому це відбувається? Хто і як може вплинути на ситуацію? Чи зможе розв’язати проблему ОАСК законопроект №5067 «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції», зареєстрований Президентом України Володимиром Зеленським?  Про аналіз реакції ЗМІ та  оцінки експертів детальніше − у коментарі М.Кушнарьової у Випуску №19 огляду ЗМІ «Стратегія сталого розвитку України – 2030».

Перспективи вітчизняної економіки в контексті українсько-китайських відносин

Перспективи вітчизняної економіки в контексті українсько-китайських відносин

Економіка

Глобальна експансія Китаю, як через механізми українсько-китайських відносин, так і через відносини України та Китаю з іншими державами, не може не позначитися на розвитку української економіки.

Детальніше про проблеми розвитку української економіки в контексті глобальної експансії Китаю читайте в заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького «Глобальна експансія Китаю та проблеми розвитку української економіки» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42-58).