• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Вчені розробили модель обігу земель сільгосппризначення

Вчені розробили модель обігу земель сільгосппризначення

Науковці ННЦ «Інститут аграрної економіки» обґрунтували модель обігу земель сільськогосподарського призначення, базовим постулатом якої є законодавче закріплення вимог до покупця земельної ділянки. За словами академіка НААН Ю. Лупенка, реалізація розробленої вченими моделі дасть змогу не лише забезпечити права власників земельних ділянок, а й завершити формування ефективного для держави і максимально сприятливого для українських селян ринку сільськогосподарських земель. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (с. 7, 58–59).

Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичності

Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичностіУ Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського вийшла друком монографія Марата Закірова «Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичності».

 

 

Чи стане Україна годувальницею світу?

Чи стане Україна годувальницею світу?

За прогнозами експертів, до 2025 р через неконтрольоване зростання населення голод обіцяє стати однією з головних проблем людства. У цьому контексті можна говорити про значні перспективи українського АПК.

Детальніше, про перспективи вітчизняного АПК в сучасних умовах читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Перспективы украинского АПК в контексте тенденций развития мировых продовольственных рынков» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 38 - 43).

Нові стандарти децентралізації

Нові стандарти децентралізації

14 березня Верховна Рада України прийняла проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№ 5520). Він встановлює послідовності дій у процесі утворення ОТГ у разі розташування місцевих рад, що увійшли до об’єднання, на територіях різних районів.

Детальніше, про законодавчі новації в процесі децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Законопроект 5520: новий формат для проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30 - 38).

Реалізація освітньої реформи: проблеми та здобутки

Реалізація освітньої реформи: проблеми та здобутки

Розбудова інформаційного суспільства передбачає посилення ролі інформації та знань у процесах суспільного розвитку, відтак перед освітою та наукою постають вимоги адекватного реагування на ці зміни.

Детальніше, про освітню реформу в дії, читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Освітня реформа на марші» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 20 - 30).