• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Чому Білл Гейтс і Стів Джобс захищали своїх дітей від технологій

Дослідження, яке провели вчені Університету Сан-Дієго, показало, що восьмикласники, які приділяють багато часу соціальним мережам, страждають від депресії на 27 % частіше за своїх однолітків, що менше захоплені Інтернетом. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 14).

Охоплення постів брендів у Facebook незабаром різко знизиться

Засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що алгоритм відображення записів у стрічках користувачів незабаром різко зміниться. Користувачі бачитимуть у своїй стрічці більше постів від людей, і менше постів від компаній. Це стане відповіддю на наплив реклами, відео та політичних новин. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 7).

Співробітники Twitter читають повідомлення користувачів і переглядають їх інтимні фото

Організація Project Veritas опублікувала зняте прихованою камерою відео, у якому співробітники Twitter зізналися в тому, що читають особисті повідомлення користувачів. За словами старшого інженера з мережевої безпеки Клея Хейнса (Clay Haynes), у компанії «є ціла команда або, принаймні, триста-чотириста чоловік», яким платять за перегляд фотографій та листування, зокрема інтимного характеру. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 29).

Нова функція в Twitter

Нова функція в Twitter

У соціальній мережі Twitter з'явилася нова функція. У людей зі слабким зором відтепер буде можливість отримати всю інформацію про опубліковані фото. Додаток працює як в десктопній версії, так і на смартфонах. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 5).

Рішення Стокгольмського арбітражу: головні висновки та наслідки

22 грудня 2017 року відбулася досить знакова подія для майбутнього газового ринку як в Україні, так і в Європі. Стокгольмський арбітраж ухвалив остаточне рішення у справі НАК «Нафтогаз України» і Газпрому за контрактом купівлі-продажу газу, підписаного в 2009 році.

Детальніше про ситуацію на вітчизняному газовому ринку у зв’язку з рішенням Стокгольмського арбітражу читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Стокгольмский арбитраж: результаты и оценки экспертов и СМИ» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 55-60).