• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Стратегія сталого розвитку України − 2030

Стратегія сталого розвитку України − 2030Довгоочікуване затвердження Національної економічної стратегії-2030, отримання Україною вакцин для подолання коронавірусу, початок індексації пенсій, святкування річниць народження Тараса Шевченка та Лесі Українки − все це знайшло своє відображення на сторінках 20 випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Стратегія сталого розвитку України − 2030». Переглянувши наш збірник, ви дізнаєтеся, як українці записуються на вакцинацію, які саме претензії має до І. Коломойського прокуратура США та в якому дуже відомому місті Італії нещодавно відкрили пам’ятник Кобзарю.

Ковідне загострення та темпи вакцинації

Ковідне загострення та темпи вакцинації

Політика

На початку весни ситуація в Україні із захворюваністю на коронавірус істотно погіршилася. Кілька днів поспіль кількість нових випадків захворювання перевищувала 10 тис.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом та темпи вакцинації в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Коронавірус в Україні: третя хвиля?» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.13-20).

Суспільно-політична ситуація в Білорусі: експертні прогнози

Суспільно-політична ситуація в Білорусі: експертні прогнози

Політика

Вибори президента в Білорусі та значні розбіжності між офіційним підрахунком голосів з підрахунками представників опозиції спричинили масові протести в білоруських містах, для придушення яких було застосовано надмірну силу.

Детальніше про ситуацію в Білорусі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Розвиток ситуації в Білорусі: ретроспективний аналіз і прогноз в оцінках експертів» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-13).

Україна у відгуках зарубіжної преси

Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено 4 випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси» за 2021 рік. Огляд є результатом моніторингу світових інформаційних джерел за період з 16 по 28 лютого. Бюлетень містить тематично згруповані анотації публікацій зарубіжних ЗМІ щодо актуальних подій у суспільно-політичному житті України через призму їх сприйняття іноземними журналістами.

Внутрішнє життя України в період з 16 по 28 лютого 2021 р. привертало увагу світових медіа, перш за все, знову в контексті стану вітчизняної системи охорони здоров’я та боротьби з пандемією коронавірусу (38 % матеріалів про внутрішню політику України).

Урядова криза в Італії: коментарі світових медіа

Урядова криза в Італії: коментарі світових медіаКерівництво Євросоюзу найменше хотіло бачити в розпал пандемії ще одну політичну кризу в Італії, однак уряду країни не вдалося їй запобігти. Які рішення прийняв президент Італії Серджо Матарелла для виходу країни з урядового протистояння? Яким чином вдалося консолідувати політичні сили? Хто такий Маріо Драґі і які економічні важелі він може застосувати для подолання наслідків пандемії в країні? Про це ви можете дізнатися з огляду світових медіа, які активно коментували діяльність президента, прем’єр-міністра та політичних лідерів в процесі подолання урядової кризи в Італії.

Детальніше про причини і наслідки політичних баталій в Італії  читайте в аналітичному огляді С. Польовик «Урядова криза в Італії: коментарі світових медіа» в № 2 (27) «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» (с. 101-108).