• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

До питання окупації Криму

Верховна Рада офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 р. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Натомість Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

Детальніше про ситуацію на окупованому півострові дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Суспільно-політична ситуація в Криму: експертні оцінки та заяви політиків» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-39).

К. Волкера в Україну в контексті спроб врегулювання конфлікту на Донбасі

Спеціальний представник Держдепартаменту США К. Волкер 15 травня відвідав Україну, де провів зустрічі з керівництвом країни та ознайомився з ситуацією на Донбасі. Цей візит став його першою поїздкою в зону бойових дій після зміни формату АТО на операцію об'єднаних сил (ООС).

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Визит спецпредставителя Госдепартамента США К. Волкера в Украину и перспективы урегулирования конфликта на Донбассе в оценках СМИ» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28-33).

Рішення про вихід США з ядерної угоди з Іраном: чого чекати?

Президент США Д. Трамп 8 травня в Білому домі оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном (Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми) та оголосив про готовність ввести потужні санкції проти Тегерана.

Детальніше про причини та наслідки цього рішення читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вихід США з ядерної угоди з Іраном: причини, коментарі, прогнози» в № 10  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-27).

Зустріч лідерів Німеччини та Росії: пошук компромісів триває

18 травня канцлер Німеччини А. Меркель здійснила робочий візит до Російської Федерації. Її зустріч з президентом В. Путіним відбулася в Сочинській резиденції російського лідера.

Детальніше про зустріч лідерів двох країн дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Переговори А. Меркель і В. Путіна в Сочі: український контекст» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

Аахенська зустріч: спроба реанімування нормандського формату?

10 травня відбулася чергова зустріч лідерів України, Франції й Німеччини в м. Аахен (Німеччина). Е. Макрон, А. Меркель і П. Порошенко обговорювали не лише українське питання, а й безпеку ЄС у контексті взаємовідносин зі Сполученими Штатами Америки.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Зустріч трьох лідерів нормандського формату в Аахені: підсумки й перспективи» в № 10  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-10).