• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Міжнародне експертне оцінювання

Міжнародне експертне оцінювання

Проект Black Sea Horizon формує базу даних експертів для задоволення потреби в оцінюванні науково-технічної діяльності в Чорноморському регіоні, зокрема для забезпечення об’єктивної оцінки проектів за новим спільним конкурсом. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 3).

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Окупація Росією Криму та російська агресія на Донбасі визначили кардинальну зміну умов розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні, починаючи з 2014 р.

Детальніше про вітчизняний ОПК читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Сучасний етап розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 54-69).

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

У питанні, яке законодавчо регулює передачу земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад, крига скресла. Кабінет Міністрів України погодив законодавчі механізми передачі у власність ОТГ землі, у тому числі землі поза межами населених пунктів.

Детальніше про механізми управління земельними ресурсами в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розширення повноважень ОТГ у сфері земельних відносин» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-54).

Політичні аспекти газових питань в Європі

Політичні аспекти газових питань в Європі

У доповіді економічних експертів британської нафтогазової корпорації British petroleum робиться прогноз, про те, що Росія збереже за собою пріоритетні позиції на енергетичному ринку аж до 2040 р., однак для збереження лідерства Москві необхідні ринки збуту.

Детальніше про ситуацію що склалася на європейському ринку природного газу читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Коллизии на европейском рынке природного газа (политическая составляющая)» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-43).

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Ідея проведення миротворчої операції під егідою ООН на території окупованого Донбасу активно обговорюється українськими й зарубіжними експертами та політиками як реальний спосіб припинення військового конфлікту в регіоні.

Детальніше про перспективи миротворчого контингенту на Донбасі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Миротворча місія ООН як спосіб вирішення конфлікту на Донбасі: оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.24-38).