• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України

Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України27 квітня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ НБУВ Закірова С.Г. з науковим повідомленням «Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України»  взяла участь у роботі науково-практичної конференції «Правова освіта в Україні: еволюція, сучасний стан, перспективи розвитку», яка відбулася в Академії адвокатури України. Учасники конференції обговорили загальнотеоретичні засади, проблеми реформування, прикладні та спеціальні аспекти правової освіти в Україні.

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Незважаючи на правомірні нарікання на темпи роботи законодавців, суспільство нарешті дочекалося прийняття важливих для реформи децентралізації законів. Аналізуючи останні законопроекти, прийняті ВРУ 9.02.2017(№ 4772, № 2489, № 4742 і № 4110) можна стверджувати, що вони   вкрай актуальні для реформування місцевого самоврядування. Отже, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Україні відбудуться 30.04.2017 року. Виборчий процес на рівні органів самоврядування сприятиме формуванню відповідальної влади на місцях. Попри певні застереження з боку представників громадського та експертного середовища, в цілому і політикум, і суспільство, і міжнародні партнери позитивно оцінюють реформу децентралізації влади і розбудови місцевого самоврядування. Про новації, недоліки та позитиви законів; законопроект(№5520); ухвалення якісних місцевих нормативно-правових актів;думки експертів, політиків, нардепів з цього приводу таін. у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення»,  2017, № 8 (133).

Ідентифікація пенсіонерів-переселенців

Ідентифікація пенсіонерів-переселенців

Кабінет Міністрів України наприкінці 2016 р. прийняв постанову, яка  затверджує необхідність проходження фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців до моменту отримання ними в установленому порядку електронного пенсійного посвідчення. Проте, нині частина переселенців-власників банківських карток "Ощадбанку", отримала СМС-попередження з рекомендацією негайно пройти фізичну ідентифікацію, бо інакше їх картку буде заблоковано. Це в свою чергу призвело до великого скупчення людей в приміщеннях Ощадбанку, що породжує паніку серед переселенців та призводить до штучного розхитування негативних настроїв у суспільстві. Правила і терміни проходження ідентифікації, недоліки процесу реєстрації ВПО тощо.Докладніше у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2017, №8 (133).

Сучасний стан та перспективи розвитку медичної освіти в Україні

Сучасний стан та перспективи розвитку медичної освіти в Україні

Вітчизняна система охорони здоров’я нині перебуває в пошуку шляхів виходу з кризової ситуації та побудови нової моделі, наближеної до європейських стандартів. І цей процес обов’язково потребує зміни парадигми базової середньої і вищої медичної освіти. Таким чином, вона повинна забезпечити високоякісну підготовку студентів і стати важливою складовою реформування галузі охорони здоров’я та реалізації соціальних пріоритетів держави, оскільки від рівня підготовки майбутніх лікарів залежить якість надання медичної допомоги населенню країни. Реформування в системі охорони здоров’я створює нові вимоги у формуванні спеціалістів нового типу. Сучасний розвиток медичної науки і практики зумовлюють необхідність вносити корективи в підготовку та підвищення кваліфікації медичних працівників.Детальніше про причини нинішнього стану медичної освіти; основні відмінності медичної освіти в Україні та провідних країнах Заходу; круглий стіл «Про стан та перспективи медичної освіти в Україні» (14.01. 2017 р.) та парламентські слухання «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє» (22.03.2017 р.) у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2017, №8 (133).

Brain Awareness Week Ukraine

Brain Awareness Week Ukraine

 

У березні цього року у Києві відбулася низка науково-популярних заходів у рамках Всесвітнього тижня мозку в Україні (Brain Awareness Week Ukraine). Проведені заходи були розраховані як на професійну аудиторію, так і на відвідувачів «від 6-ти до 96-ти років» – так звані «нервові» «Дні Науки», у рамках яких провідні українські вчені підготували цікаві науково-популярні лекції. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (с. 91–92).