• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Розвиток інтернет-ресурсів

sm

Побачив світ новий (№18) номер інформаційно-аналітичного видання «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки». В огляді, зокрема в рубриці «Розвиток і перспективи соціальних мереж, ідеться про зростання популярності нової соціальної мережі без реклами Ello; зміну керівництва соцмережі «Одноклассники» та відкриття нового проекту «Досягнення»; закриття комерційно неуспішної соціальної мережі Orkut; зміну політики приватності в мережі LinkedIn та ін.

Проблеми оптимізації систем центральних органів виконавчої влади

vr

10 вересня набула чинності постанова Уряду «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (№ 442). Згідно постанови з 56 центральних органів влади, залишається 26, з 1032 контрольних функцій, які належать різним центральним органам виконавчої влади (далі ЦОВВ), залишається 680, скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ – з 2544 до 1440. Про головні завдання та ризики в питанні проведення якісної, а не лише кількісної дерегуляції систем ЦОВВ докладніше в статті А. Берегельського № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Програма Горизонт 2020

N5

Програма Горизонт 2020, метою якої є об’єднання всіх існуючих європейських ініціатив з досліджень та інновацій починає свою роботу в Україні. Започаткована у 2011 році та триватиме із 2014 по 2020 рік. Україна стане асоційованим учасником Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Донбас

don

ВРУ прийняла Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». При 277 голосах «за», представники парламентських фракцій «Свободи» та «Батьківщини» запевняють, що їх депутати не приймали участь у голосуванні.  Експерти стверджують: закон, зокрема, визнає незаконні військові формування суб’єктами політичних взаємовідносин, суперечить всім нормативним актам України які стосуються сфер: МВС, прокуратури, судів. Про те, що «особливого» знайшли в законі експерти читайте в матеріалі С. Полтавця в № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Які перспективи відбудови Донбасу? Відповідь на це запитання шукайте в аналітичному огляді І. Беззуб № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».