• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Випуск 9

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)

У випуску 9 за 28 листопада – 4 грудня 2014 р. читайте:

У національній системі охорони здоров’я не будуть проведені лише косметичні зміни, а запроваджуватиметься системна робота, – О. Квіташвілі;

Кабінет міністрів України вирішив створити раду бізнес-омбудсмена;

Для України можливі два сценарія виход з економічної кризи, – В. П’ятницький;

МОН працює над викриттям корупційних схем на вищому рівні в освіті;

Скасування позаблокового статусу України

Скасування позаблокового статусу України

В рамках програми з реформування системи забезпечення національної безпеки і оборони, Україна має намір відмовитися від позаблокового статусу і відновити інтеграцію в НАТО. Це ж положення погодили члени парламентської коаліції. Детальніше про експертні думки щодо можливої відміни позаблокового статусу України – в матеріалі С. Горової.

Всесвітній день науки

Всесвітній день науки

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). Всесвітній день науки за мир і розвиток спрямований на підвищення рівня поінформованості громадськості про важливість науки та ліквідацію розриву між наукою і суспільством. Наукові установи України долучилися до відзначення Всесвітнього дня науки: у рамках проекту «Дні науки» було проведено лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи для всіх, хто цікавиться наукою, незалежно від віку чи рівня знань. Докладніше про науково-популярні заходи, головною метою яких є популяризація сучасної науки у суспільстві, ознайомлення широкого загалу відвідувачів з досягненнями українських науковців, створення позитивного іміджу вченого та зацікавлення дітей і молоді науковою роботою у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність

За словами фахівців, сьогодні ми є свідками кардинальних змін у сприйнятті ролі інтелектуальної власності у світовій економіці. Якщо раніше інтелектуальна складова вартості товару становила від 0,5 % до 5 %, то нині – уже 95 %. Лише правильне управління цією сферою дає можливість державі гідно конкурувати на світовій арені. Впровадження Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності сприятиме подальшому розвитку та функціонуванню національної системи інтелектуальної власності на якісно новому рівні та призведе до розвитку економіки України на базі інноваційної моделі, збереження та розвитку інтелектуального потенціалу нації, інтеграції України до світового співтовариства як його повноправного члена, покращення міжнародного іміджу України та її інвестиційної привабливості. Про проблеми та перспективи розвитку інтелектуальної власності в Україні читайте в матеріалі І. Беззуб, «Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності: оцінки експертів», Громадська думка» № 23 (81).