• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Промислове виробництво

Промислове виробництво

Головною причиною нинішніх проблем у вітчизняній економіці стали воєнні дії на Донбасі, знищення транспортної інфраструктури регіону тощо. Водночас, як відзначають експерти, у деяких галузях промислове виробництво останнім часом демонструє приріст. Про пошук у сучасних  складних політичних і економічних умовах промисловими підприємствами України шляхів та можливостей для збільшення виробництва власної продукції, необхідної як для українських споживачів, так і для зарубіжних партнерів, читайте у матеріалі А. Потіхи «Промислове виробництво в Україні: обнадійливі симптоми», «Резонанс», № 84.

Перспективні технології

перспективні технології

В умовах жорсткої конкуренції, яка загострюється кожну хвилину за лідерство на світовому ринку передових технологій, Україні важливо визначитися з тим, що може забезпечити їй не просто спостереження за світовими процесами розподілу прибутку, а безпосередню участь у цьому. Для цього потрібні не тільки більша активність у сфері досліджень та розробок, але й конкретні дії, які адекватні зусиллям конкурентів, спрямованим на підготовку до технологічної революції, яка безпосередньо залежить від розвитку нанотехнологій. Докладніше про міжнародну конкуренцію у сфері перспективних технологій у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.

Бібліотека майбутнього

Бібліотека майбутнього

Оновлення  інформаційного простору призвело до відповідних змін у суспільному світогляді. Це, в свою чергу, ставить нові  вимоги до інформаційних джерел, якими є бібліотечні установи. Про історію розвитку та сьогодення бібліотечних стратегій в умовах комплексних змін інформаційного середовища ми говоримо з академіком НАН України,  Олексієм Семеновичем Онищенком.

 

Українські переселенці в Росії

Українські переселенці в Росії

Росія повідомляє про чисельні потоки біженців з України.  З якими труднощами стикаються вимушені переселенці в РФ та які кроки здійснює російська сторона по врегулюванню даної ситуації в матеріалі Т. Миськевич. Громадська думка 21 (79).

Випуск 5

Випуск 4

У випуску 5 за 31жовтня – 6 листопада 2014 р. читайте:

ДФС готова до здійснення перевірок на виконання Закону України «Про очищення влади»;

Президентом України поставлено завдання опрацювати нову редакцію Стратегії національної безпеки і оборони;

В Чернігові запрацювала котельня, яка значно здешевлює затрати на опалення;

У Дніпропетровську виготовляють новий вид палива;