• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Випуск 8

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)

У випуску 8 за 21−27 листопада 2014 р. читайте:

Уряд схвалив дорожню карту з імплементації законодавства ЄС у сфері енергоефективності;

Президент обговорив з керівництвом ЄБРР фінансування реформ в Україні;

Влада планує впровадити систему обов’язкового медстрахування;

Уряд підготував законопроект про реформування державної служби;

Судова система України потребує реформування

Судова система України потребує реформування

Президент України Петро Порошенко доручив прискорити проведення судової реформи як пріоритетної. Для цього була створена робоча група, яка повинна прискорити розгляд судової реформи Верховною Радою України. Крім того, Президент створив Національну раду реформ як спеціальний консультаційний орган при Президентові з питань впровадження в Україні єдиної державної політики реформ. Детальніше про проведення судової реформи та думки з цього приводу експертів в матеріалі С. Горової.

Крымскотатарское движение

Крымскотатарское движение

Особенности сегодняшнего положения крымскотатарского народа в Крыму определяются политическим противостоянием крымских властей и представителей меджлиса, традиционно претендующих на лидерство в крымскотатарском национальном движении. Конфликт между нынешней властью Крыма и меджлисом, ситуация с соблюдением прав крымских татар на полуострове, непростые процессы в крымскотатарском движении после аннексии АРК Российской Федерацией, перспективы создания «не оккупированной» крымской автономии  в Херсонской области с центром в Геническе, а также влияние данных проблем на ход украино-российского конфликта анализируются в аналитическом материале Ю. Якименко в № 89 "Резонанса".

Націоналізація приватної власності

Націоналізація приватної власності (майна)

У ході парламентської виборчої кампанії-2014 почастішали висловлювання щодо необхідності проведення націоналізації приватної власності (майна) у нашій державі. В аналітичному матеріалі Кулицького С.П. в №№ 22-23 журналу "Україна: події, факти, коментарі" висвітлюються питання щодо ступеня обґрунтованості таких пропозицій, аналізується іноземний досвід націоналізації майна, а також розглядаються перспективи націоналізації майна в Україні.

Національне інформаційне виробництво

Інформаційне виробництво

У процесі вдосконалення українського державотворення протягом двох останніх десятиріч набули якісно нового змісту вимоги до системи соціальних інформаційних комунікацій, пов’язані з необхідністю вдосконалення процесу продукування ресурсів для обслуговування  інформаційної вертикалі органів державної влади та місцевого самоврядування. Докладніше про національне інформаційне виробництво в контексті глобальних викликів  у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.