• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Віртуальна виставка

Віртуальна виставка

В умовах поширення електронних технологій питання адаптації до електронного середовища традиційних бібліотечних послуг надзвичайно актуалізується. Це стосується, зокрема, й бібліотечних книжкових виставок, які набувають "віртуального" вигляду і стають доступними в режимі дистантного доступу. Більше про характерні риси та особливості віртуальних бібліотечних виставок, підходи та вимоги до їх організації та сервіси для створення дізнавайтесь зі статті В. Бондаренко (Вип. 6 "Україна: події факти, коментарі". Рубрика "Проблеми інформатизації").

Конституційна реформа

Конституційна реформаВ Україні вже давно говорять про необхідність конституційних змін. Експерти, у свою чергу, наголошують, що конституційна реформа, і не лише в галузі децентралізації та місцевого самоуправління, назріла і є необхідною. Для її здійснення створюється Конституційна комісія, яка стане вже третім подібним органом за останні 10 років. Про основні завдання та перспективи роботи Конституційної комісії йдеться у аналітичному огляді А. Потіхи, опублікованому у № 21 бюлетеня "Резонанс".

Підлітки змінюють свою поведінку у соцмережах

Підлітки змінюють свою поведінку у соцмережах

Молоді користувачі соцмереж втомилися ділитись кожною деталлю особистого життя в Інтернеті і частіше вдаються до кроків, які захищають їхню приватність. Про це свідчать дані дослідження однієї з найбільших дослідних спільнот – The Market Research Society. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5.

Сепаратизм у соцмережах

Сепаратизм у соцмережах

Сепаратистські соціальні медіа розпочали підготовку до нового етапу кампанії «русская весна». Хештег #новаявесна оголошено, як ключовий інформаційно-координаційний орієнтир. Він уже шириться соцмережами. Детальніше про маніпулятивні операції у соціальних мережах читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5.

Наукові дослідження в Антарктиді

Наукові дослідження в Антарктиді

Попри брак фінансування, Україна докладає всіх зусиль для того, щоб здійснювати дослідження біологічного, кліматичного, океанографічного та геологічного блоку Антарктиди на гідному світовому рівні. Ідеться, зокрема, про розвиток апаратурної бази та вивчення біологічно активних речовин з організмів антарктичних тварин (наразі відбуваються вже клінічні випробування), а також про активний обмін досвідом із зарубіжними колегами, що задіяні в експедиціях на Південному материку. Докладніше про українські наукові дослідження в Антарктиді у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.