• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Дослідження зміни клімату

Дослідження зміни клімату

Зміна клімату є однією з найбільш актуальних проблем, що постали перед людством у XXI ст. Її регіональні прояви в Україні знайшли своє відображення в значній мінливості температурного режиму й кількості атмосферних опадів, а також у зростанні інтенсивності та повторюваності небезпечних стихійних гідрометеорологічних явищ. Науковці Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України (УкрГМІ) впродовж останніх років здійснювали дослідження, спрямовані на розробку проекцій майбутнього клімату України на найближчу й віддалену перспективи, оцінювання впливу регіональних кліматичних змін на кліматозалежні природні ресурси та стан екосистем. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Партійна позиція

Партійна позиціяПолітичні сили в Україні вже розпочинають підготовку до місцевих виборів, які, згідно з Конституцією, попередньо заплановані на 25 жовтня. Досить активно намагається привертати до себе увагу виборців ВО «Батьківщина». Її позиціонуванню з найбільш актуальних політичних і соціальних питаннь (щодо боротьби з корупцією, реформи місцевого самоврядування, обґрунтованості підвищення комунальних тарифів, звільнення Н. Савченко з російської в’язниці та ін.) та відносинам «Батьківщини» з «колегами» по парламентській коаліції, партійним рейтингам тощо присвячено аналітичний огляд Н. Тарасенко, опублікований у № 31 бюлетеня "Резонанс".

Інноваційний розвиток

Інноваційний розвиток

Прагнення до активнішого міжнародного науково-технологічного співробітництва України потребує розробки відповідної державної інноваційної політики, яка б врахувала досвід та успішні практики Європейського Союзу. Докладніше про зарубіжний досвід державного регулювання інноваційного розвитку та доцільність його використання в Україні в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Ставлення суспільства до науки

Ставлення суспільства до науки

Для пошуку ефективних шляхів розвитку науки важливо мати об’єктивну інформацію щодо сприйняття в суспільній свідомості вітчизняної науки і діяльності науковців. Громадська думка, загальні уявлення людей щодо ролі науки в суспільстві, престижу професії науковця, довіри до вчених дуже важливі для ефективного діалогу влади і науки, влади і суспільства. Не випадково в розвинутих країнах світу проводять регулярні опитування населення з приводу ставлення до науки. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Критерії якості наукових досліджень у контексті забезпечення національного інтересу

Критерії якості наукових досліджень у контексті забезпечення національного  інтересуВ. Горовий, заст. гендиректора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, д-р іст. наук, проф.

У статті розглянуто проблеми пошуку сучасних критеріїв визначення ефективності вітчизняних наукових досліджень з урахуванням інтересів національного розвитку в умовах зростаючих викликів  глобалізації.