• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Харківщина

Харківщина

Ескалація конфлікту на Сході та зростання протестних настроїв по всій країні, на думку деяких експертів, створюють передумови для можливої організації нових акцій, спрямованих на подальшу політичну дестабілізацію в Україні. У цьому контексті оглядачі з особливою увагою ставляться до аналізу стану і перспектив розвитку ситуації в Харківській області, де загроза зростання терористичних проявів розцінюється сьогодні як дуже висока. Деталі дізнавайтеся у статті Ю. Якименко в № 10 «Резонансу».

В об’єктиві – регіон

В об’єктиві – регіонВ умовах розгортання військового конфлікту на Донбасі залишається небезпека його розширення  на інші південно-східні регіони України. Про те, як ця обставина впливає на суспільно-політичну ситуацію в Запорізькій та Херсонській областях, йдеться у матеріалі А. Потіхи, опублікованому у № 9 бюлетеня "Резонанс".

Інформаційні акценти

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за січень 2015 р.

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за січень 2015 р.

Проект представляє візуалізацію результатів контент-аналізу резонансних повідомлень центральних та регіональних електронних ЗМІ. Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за cічень 2015 р. дозволяє виявити за співвідношенням повідомлень найбільш обговорювані проблеми, динаміку висвітлення визначених тем протягом місяця та оціночне висвітлення основних тем суспільно-політичного життя.

Австрійська академія наук

Австрійська академія наук

На думку президента Австрійської академії наук А. Цайлінґера, уряд у жодному разі не повинен втручатися у справи Академії. Держава не має вказувати, які дослідження проводити, впливати на її структуру. Слід заохочувати АН ефективно працювати й творити внутрішні структури, які підтримували б найперспективніші проекти й допомагали б молоді просуватися цими щаблями. Докладніше про розвиток науки в Австрії та роль Академії наук у цьому процесі у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Енергоефективність та енергозбереження

Енергоефективність та енергозбереження

Енергоефективність та енергозбереження на сьогодні є одними з найважливіших пріоритетів соціально-економічного розвитку в глобальному, національному та регіональному вимірах. Починаючи із середини 70-х років ХХ ст., більшість розвинутих країн світу втілюють політику та програми з підвищення енергоефективності. Успішна їх реалізація забезпечується і за рахунок широкого втілення різноманітних методів та практик. Докладніше про  зарубіжний досвід  енергозбереженняу новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.