• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Нанотехнології та наноматеріали

Нанотехнології та наноматеріали

Наприкінці 2014 р. завершилася п’ятирічна Державна цільова науково-технічна програма «Нанотехнології та наноматеріали». Під час роботи з виконання завдань програми науковці НАН України у своїх дослідженнях довели, що нанотехнології та наноматеріали можуть застосовуватися в різних галузях – медицині, інформатиці, енергетиці, промисловості – і запропонували численні рішення з використання своїх розробок. Докладніше про найбільш значущі нанотехнологічні розробки українських науковців у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1.

Шляхи врегулювання

Шляхи врегулювання

Загострення ситуації на Донбасі, яке спостерігається від середини січня, спонукає Україну та світове співтовариство до більш активного пошуку шляхів припинення протистояння, а експертів – до прогнозування сценаріїв розвитку ситуації. Компетентно про політичні та військові можливості в оцінках експертів – аналітика від Н. Тарасенко в № 3 «Україна: події, факти, коментарі».

Права людини

Права людини

Права людини є пріоритетом для будь-якої демократичної держави світу. Сьогодні, коли наша країна долає бар’єри щодо членства в Європейському союзі, а частина території України окупована і на Сході військовий конфлікт, проблема захисту прав людини та громадянина в Україні стала вкрай гостро. З метою вдосконалення правових та організаційних засад у сфері прав людини, створення дієвого механізму всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини і громадянина Президент України П. Порошенко доручив розробити проект Національної стратегії у сфері прав людини. Про процес обговорення Національної стратегії у суспільстві читайте у матеріалі І. Беззуб, «Національна стратегія у сфері прав людини в Україні: оцінки експертів», «Громадська думка» № 2 (84).

Національний центр наукових досліджень Франції

Національний центр наукових досліджень Франції

10 лютого виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про нові результати фундаментальних та прикладних досліджень учених НАН України, про нові можливості у співробітництві МОН України, НАН України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з Національним центром наукових досліджень Франції (CNRS), про впровадження системи надання цифрових ідентифікаторів об’єктів (The Digital Object Identifier) та багато іншого.

Реформа Національної академії наук

Реформа Національної академії наук

В. Горовий, заст. гендиректора НБУВ, д-р іст. наук, проф.

Національна наука і національний інтерес

Сучасний етап розвитку цивілізації  характеризується двома рисами, що базуються на спільній основі: активізацією глобальних впливів, що відбувається на базі розвитку глобальної інформатизації, і прискоренням процесу впровадження змістовної основи суспільно значущих інформаційних ресурсів у практику суспільного життя.