• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Реформування системи охорони здоров’я

Реформування системи охорони здоров’я

Експерти вбачають причину в недостатньому фінансуванні медичної галузі, у недосконалості законодавства та застарілій моделі медичної освіти. Медицина країни потерпає від непослідовної соціально-економічної політики та нерівних умов для ведення медичної практики різними суб’єктами господарювання. Про найголовніші напрямки трансформацій у вітчизняній медицині йдеться в статті Т. Миськевич «Реформування системи охорони здоров’я в Україні»,  «Громадська думка про правотворення» № 1 (83).

Співробітництво з ОЕСР

Співробітництво з ОЕСР

• Президент обговорив з Генеральним секретарем ОЕСР плани підтримки України на шляху реформ;

• Японське агентство міжнародного співробітництва готове надати Україні допомогу в сфері енергоефективності;

• Проект DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» продовжить свою роботу до 2017 року;

• «Дорожню карту» реформ в Україні створять через пару тижнів, – єврокомісар Й. Хан;

Соціальні мережі орієнтуються на відеоформат

Соціальні мережі орієнтуються на відеоформат

Одразу дві соціальні мережі – Twitter і Facebook оголосили, що найближчим часом планують запустити власний відеосервіс. За своїм форматом він буде схожим на YouTube. Детальніше про новинки соцмереж читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1.

Бюджет

Бюджет

Однією з найпоширеніших тем ЗМІ останнім часом були підготовка й ухвалення Державного бюджету України на 2015 рік. Нині ця традиційна актуальність бюджетної тематики посилюється через гостроту соціально-економічної і військово-політичної криз, які переживає Україна. Саме аналізу  ухваленого варіанта Держбюджету-2015 присвячено аналітичний огляд С. Кулицького, опублікований у № 5 бюлетеня "Резонанс".

Підвищення енергоефективності

Підвищення енергоефективності

В Україні, як і в більшості європейських країн, понад 30 % кінцевої енергії споживається будинками. Це найбільший сектор національної економіки з точки зору енергоспоживання, за яким ідуть промисловість і транспорт. Істотні труднощі реформування житлового сектору України значною мірою пов’язані з низьким рівнем енергоефективності у будівлях. Через незабезпеченість енергоефективності будівель втрати тепла складають 47 %, 12 % тепла втрачається через зношеність мереж, 5 % – через застаріле обладнання котелень. Про проблеми енергоефективності житлового сектору в умовах енергозалежності країни читайте в матеріалі І. Беззуб, «Підвищення енергоефективності – забезпечення енергетичної незалежності України», «Громадська думка» № 1 (83).