• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Співробітництво з CNRS

Співробітництво з CNRSНаприкінці січня 2015 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада, у якій взяли участь заступник директора з питань міжнародного співробітництва CNRS (Національного центру наукових досліджень Франції) Ф. Грассія та представники Посольства Французької Республіки в Україні. Під час зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва МОН України, НАН України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з CNRS, обговорили вже існуючі між установами домовленості та розглянули варіанти розширення співробітництва в майбутньому. Докладніше про нові можливості у співробітництві з CNRS у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Розробки ІЯД НАН України

Розробки ІЯД НАН України

Радіаційні технології традиційно належать до переліку актуальних наукомістких методів виробництва, а їх розроблення завжди було вигідним. Економічні проблеми останніх 20 років внесли певні корективи в плани прикладних робіт Інституту ядерних досліджень (ІЯД) НАН України, але не припинили їх розвитку. Акцент було перенесено на радіаційні технології, які можна реалізувати з застосуванням дешевшої радіаційної техніки, основаної на використанні гамма-випромінювання та електронів низької і середньої енергії. Докладніше про сучасні розробки радіаційних і ядерних технологій ІЯД НАН України новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

12 лютого 2015 року у другому читанні та в цілому Верховна Рада підтримала президентський законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд». Законом передбачається конкурсний відбір суддів, їх повна переатестація, чіткий перелік можливостей відсторонення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Детальніше про те, як експерти та судді оцінюють проведені та необхідні зміни, читайте в коментарі В. Волковинської до Випуску 19 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Проектний офіс реформ

Проектний офіс реформ• Аналітичний коментар: «Кадрове питання» судової системи: наскільки радикальними повинні бути реформи?»;

• ЄС може надати Україні 2,1 млрд євро допомоги,Йоганнес Ганн;

• Україна та ЄБРР підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення Проектного офісу реформ;

• Названі відповідальні за 15 ключових реформ в Україні;

Кримські татари

Кримські татари

На тлі пошуків шляхів розв’язання ситуації на Донбасі, яка перебуває у фокусі уваги вітчизняних ЗМІ, втрачає гостроту й переходить у «режим очікування» проблема іншої української території – Автономної Республіки Крим, про яку дедалі менше згадують як оглядачі, так і політики. Присвячені кримській тематиці інформаційні матеріали переважно стосуються становища кримських татар, які, не очікувано для влади, виявилися найпослідовнішими прихильниками того, щоб Крим належав Україні, і не поспішають виявляти радість від повернення до Росії. Детальніше про те, чим живуть кримські татари в умовах прихованої депортації, читайте в аналітиці Т. Гранчак в № 4 «Україна: події, факти, коментарі».