• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Наука – сільському господарству

Наука – сільському господарствуСеред нагальних проблем українських сільськогосподарських підприємств одне з найперших місць посідає низька якість ґрунтообробної техніки. Це, у свою чергу, зумовлене вкрай низькою опірністю до зношування, якою характеризуються робочі органи. Важливим кроком до часткового усунення труднощів ґрунтообробного процесу стали технологічні розробки, що здійснені Інститутом проблем матеріалознавства НАН України. Докладніше про результати досліджень українських вчених у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Розширене засідання уряду

Розширене засідання уряду

У Кабінеті міністрів України 1 лютого пройшло розширене засідання уряду за участю голів обласних державних адміністрацій, на якому були присутні Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Володимир Гройсман і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Під час засідання Президент України зробив ряд заяв, які сьогодні активно обговорюються експертами в ЗМІ. Детальніше, в коментарі С. Горової до Випуску 18 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Скасування депутатської недоторканності

Скасування депутатської недоторканності

16 січня П. Порошенко запропонував Верховній Раді скасувати депутатську недоторканність, а також обмежити суддівську. З того часу зняття депутатської недоторканності залишається одним із наріжних каменів дискусії, що точиться як у суспільстві, так і у вищих ешелонах влади. Сторони наводять аргументи як за, так і проти даної ініціативи. Детальніше про експертну оцінкущодо скасування депутатської недоторканності у коментарі Л. Демяненко до Випуску 18 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Моніторинг успішності реформ

Моніторинг успішності реформ

• Аналітичний коментар:

«Розширене засідання Уряду: заяви Президента України в коментарях експертів»;

«Зняття депутатської недоторканності: плюси та мінуси»;

• Верховна Рада прийняла законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд»;

Виробництво біопалив

Виробництво біопалив

В Україні є всі передумови для організації широкомасштабного виробництва біопалив, проте їх частка в енергетичному балансі країни залишається незначною. Враховуючи загальнонаціональну важливість проблеми зниження залежності нашої держави від імпортних енергоносіїв, учені Національної академії наук України завжди приділяли цьому питанню значну увагу. Докладніше про біологічні ресурси і технології для виробництва різних видів біопалив у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.