• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Боротьба з онкологічними захворюваннями

Боротьба з онкологічними захворюваннями

В Україні сьогодні однією з найбільш важливих медико-біологічних і соціально-економічних проблем є злоякісні новоутворення. За останні роки державою вжито деякі заходи по боротьбі з раком. Зокрема, законом України затверджена «Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року». Однак обмежене фінансування охорони здоров'я продовжує стримувати діагностичні та лікувальні можливості онкологічної служби. Про ці та інші аспекти боротьби з онкологічними захворюваннями в Україні, в матеріалі Л. Присяжної  «Государственные программы по онкологии. Взгляд на проблему» ,  «Громадська думка» № 2 (84).

Статус громадянина

Статус громадянина

З розвитком останніх подій воєнного конфлікту на Сході України дедалі більше уваги приділяється аналізу правових підстав можливої реалізації втрати (позбавлення) громадянства України чи тимчасового його припинення – як реакція держави на завдання значної шкоди національній безпеці країни. У статті В. Пальчук  з цього приводу (див. № 4 «Україна: події, факти, коментарі») акцентується увага на сучасних підставах набуття громадянства України відповідно до Закону України «Про громадянство України», аналізуються основні проблеми, що виникають у міжнародному приватному праві та потребують свого вирішення щодо біпатридів, звертається увага на необхідність самої особи визначитись із власною самоідентифікацією у вирішенні правових питань біпатридів, висвітлюються сучасні погляди правників на перегляд принципу неможливості позбавлення громадянина України громадянства (оскільки відповідно до сучасного законодавства вихід із громадянства України відбувається за ініціативою особи, а припинення громадянства внаслідок його втрати потребує значних зусиль відповідних державних органів щоб розпочати цей процес у разі, коли особа самостійно та свідомо розірвала зв’язок з країною), окреслюються законодавчі ініціативи, які передбачають запровадження процедури тимчасового припинення громадянства України.

Інформаційно-психологічний вплив соцмереж

Інформаційно-психологічний вплив соцмереж

Психологи Міссурійського університету, США, відзначають, що заздрісним людям краще не заводити собі профілі в соціальній мережі Facebook щоб уникнути депресії. Детальніше про це та інші дослідження читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Громадські ініціативи

Громадські ініціативи

В Україні створили форум ATO.com.ua для обговорення антитерористичної операції. На сайті у відповідних розділах можна обговорити все, що стосується воєнних дій на Сході Україні. Ресурс має стати українською альтернативою обговорення у Facebook. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Мобілізація

Мобілізація

В Україні, згідно з Указом Президента П. Порошенка, проходить черверта хвиля мобілізації. Проблемні аспекти та відгуки експертів у матеріалі Ю. Стаховської «Мобілізація в контексті підвищення обороноздатності країни»,  «Громадська думка» № 2 (84).