• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

З днем Соборності України!

З днем Соборності України!

Дорогі Друзі, вітаємо Вас з днем Соборності України!
Україна – єдина! Сили духу Вам, віри і наснаги!
Хай воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання демократичної і могутньої України!

Науковий світогляд

Науковий світогляд

Одне з основних завдань сучасної середньої і вищої школи полягає у формуванні та зміцненні цілісного наукового світогляду, пізнавальної, культурної, технологічної, комунікативної і соціальної компетенцій особистості. Науковий світогляд, невід’ємною частиною якого є потреба у засвоєнні нових знань та наявність відповідних умінь і навичок, нині виступає однією з важливих передумов економічної та соціальної успішності. Докладніше про проблему формування і зміцнення сучасного наукового світогляду у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Одеса

Одеса

Загострення ситуації на Донбасі, активізація воєнних дій спонукають уважніше аналізувати процеси і небезпечні прояви в інших прикордонних регіонах України. Зокрема, на Одещині, де відбувся ряд терактів. Про хроніку терористичної активності та соціального протестного руху в Одеській області, передумови можливої соціально-політичної дестабілізації та головні фактори ризику порушення суспільної стабільностів регіоні, а також кроки влади з протидії означеним викликам та можливі перспективи подальшого розвитку ситуації читайте в аналітичній статті Ю. Якименка в № 4 "Резонансу".

«Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання»

Гуманітарний інститут на базі кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету 7–9 квітня 2015 р. проводить Міжнародну науково-практичну конференцію  «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», що має на меті розглянути комплекс проблем, пов’язаних з роботою архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до національної спадщини, на різних носіях інформації. Особлива увага приділена збереженню електронних записів, їх пошуку та використанню, забезпеченню соціально-етичних норм в роботі з цифровою спадщиною.

ІДСД ім. М. В. Птухи НАН України

ІДСД ім. М. В. Птухи НАН України

За роки свого існування Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України сформувався як потужна академічна установа, чітко визначив своє місце у вітчизняній соціально-економічній та демографічній науці, зайняв провідні позиції у розробленні теоретико-методологічних і практичних засад проявів, ризиків та напрямів впливу людського розвитку в Україні, соціально-демографічних важелів модернізації українського суспільства, його соціальної інтеграції, циклічності процесів відтворення населення та оцінки їх соціально-економічних і демографічних наслідків, що дало змогу досягти в цій царині принципово нового рівня знань. Докладніше про наукову та науково-організаційну діяльність Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.