• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

12 лютого 2015 року у другому читанні та в цілому Верховна Рада підтримала президентський законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд». Законом передбачається конкурсний відбір суддів, їх повна переатестація, чіткий перелік можливостей відсторонення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Детальніше про те, як експерти та судді оцінюють проведені та необхідні зміни, читайте в коментарі В. Волковинської до Випуску 19 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Проектний офіс реформ

Проектний офіс реформ• Аналітичний коментар: «Кадрове питання» судової системи: наскільки радикальними повинні бути реформи?»;

• ЄС може надати Україні 2,1 млрд євро допомоги,Йоганнес Ганн;

• Україна та ЄБРР підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення Проектного офісу реформ;

• Названі відповідальні за 15 ключових реформ в Україні;

Кримські татари

Кримські татари

На тлі пошуків шляхів розв’язання ситуації на Донбасі, яка перебуває у фокусі уваги вітчизняних ЗМІ, втрачає гостроту й переходить у «режим очікування» проблема іншої української території – Автономної Республіки Крим, про яку дедалі менше згадують як оглядачі, так і політики. Присвячені кримській тематиці інформаційні матеріали переважно стосуються становища кримських татар, які, не очікувано для влади, виявилися найпослідовнішими прихильниками того, щоб Крим належав Україні, і не поспішають виявляти радість від повернення до Росії. Детальніше про те, чим живуть кримські татари в умовах прихованої депортації, читайте в аналітиці Т. Гранчак в № 4 «Україна: події, факти, коментарі».

«Турецький потік»

«Турецький потік»

Після скандальної, зі звинуваченнями Європейського Союзу (ЄС), відмови керівництва Росії від реалізації проекту магістрального газопроводу «Південний потік» на початку грудня 2014 р. російська сторона публічно висунула ідею реалізації іншого аналогічного проекту, що отримав назву «Турецький потік». Докладно про питання, зокрема про співвідношення в ньому економічної та політичної складової, можливості та проблеми реалізації читайте в статті С. П. Кулицького в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (Початок. Завершення в наступному номері).

Реабілітація учасників АТО

Реабілітація учасників АТО

В умовах постійних військових дій на Сході України  одним з найбільш значущих питань, якому приділяється значна увага в засобах масової інформації та яке виноситься на порядок денний засідань урядових комітетів і громадських організацій стає необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників АТО. Багатогранність завдань медичної реабілітації постраждалих в АТО потребує ефективного функціонування цієї системи як самостійного напряму клінічної та соціальної медицини. Докладніше про соціально-психологічну та медичну реабілітацію учасників АТО читайте в аналітичному огляді А. Потіхи в № 4 «Україна: події, факти, коментарі».