• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

«Горизонт 2020»

«Горизонт 2020»

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про церемонію підписання Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020», про спільний конкурс Національної академії наук України і Національного центру наукових досліджень Франції, про актуальні питання українсько-македонської співпраці в галузі науки і культури та багато іншого.

Миротворча місія

Миротворча місія

В українському політикумі та медіа-просторі триває дискусія про можливість і доцільність введення в країну миротворчого контингенту для запобігання ескалації напруженості в окремих районах Донецької та Луганської областей. Успіх миротворчої місії в Україні залишається дискусійним питанням. Деякі експерти вбачають в цьому єдиний вихід з ситуації, яка сьогодні склалася на Донбасі, інші ж висловлюють з приводу цього великі сумніви. Такий крок, на думку багатьох оглядачів, міг би посприяти припиненню вогню, водночас надовго заморозив би конфлікт. Думки експертів вивчав Ю. Якименко – дізнавайтеся докладніше в № 7 «Україна: події, факти, коментарі».

Інноваційні інформаційні продукти

Інформаційно-виробнича діяльність бібліотек розпочалася одночасно з їх виникненням і відображає еволюційний розвиток бібліотек як соціально-комунікативних інституцій. Цей процес супроводжувався створенням багатьох різновидів інформаційних продуктів, які згодом стали традиційними для бібліотечно-інформаційного виробництва. Утім, з огляду на постійне урізноманітнення і удосконалення їх жанрів та видів, актуалізується завдання дослідження сучасних інформаційних продуктів бібліотек, створення яких передбачає використання інноваційних підходів і технологій. Розгляду інноваційних тенденцій у бібліотечно-інформаційному виробництві присвячена стаття Н. Тарасенко «Інноваційні аспекти бібліотечно-інформаційного виробництва» (див. № 7 «Україна: події, факти, коментарі»). У контексті вдосконалення інформаційних продуктів бібліотек автором висвітлено специфіку бібліотечних веб-сайтів і мережевих сторінок, обґрунтовано та розкрито такі характеристики веб-сайтів і мережевих сторінок бібліотек, як оперативність, мобільність, різноформатність, регулярність, реагентність, інтерактивність. У статті аргументовано доречність трактування бібліотечних сайтів і сторінок у соцмережах як багаторівневих комплексних інтегрованих бібліотечно-інформаційних продуктів.

Відставка Коломойського

Відставка Коломойського

Однією з резонансних подій останнього часу стала гучна відставка губернатора Дніпропетровщини Ігоря Валерійовича Коломойського. Низка скандальних подій, пов'язаних з екс-очільником Дніпропетровської області, які зрештою призвели до його відставки, викликала неабиякий резонанс в Україні та світі. Українська преса назвала звільнення відомого олігарха з посади губернатора «відставкою року», зарубіжні ЗМІ висловили тривогу за збереження стабільності в Україні в умовах бойових дій на сході, економічної кризи та за наявності «сильного олігарха з власною армією», експерти оприлюднили як схвальні, так і тривожні оцінки. Розбиралася, що насправді стоїть за відставкою І. Коломойського, Н. Тарасенко – читайте в № № 24 «Резонансу».

Прогнозування повеней

Інститут проблем математичних машин та систем НАН України розробив і презентував комплексну національну систему прогнозування повеней. За останні 20 років в Україні сталося п’ять великих повеней, що призвели до виникнення надзвичайних ситуацій. Повінь на Закарпатті у липні 2008 р. мала особливо катастрофічні наслідки – і за кількістю жертв  і за матеріальними втратами – і вважається найбільшою в регіоні за останні 60 років. Саме ця трагедія спонукала науковців до інтенсивного пошуку засобів завчасного передбачення повеней. Докладніше про комплексну загальнонаціональну систему прогнозування повеней, яку розробив ІПММС НАН України, у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.