• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Зміни до Основного закону України

Зміни до Основного закону України

Відбулося перше засідання Конституційної комісії; Кабінет Міністрів України схвалив пакет законопроектів з реформування МВС; Нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом; Президент підписав Закон №263-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій»;Уряд своєю Постановою затвердив розроблену Мінрегіоном Методику формування спроможних територіальних громад; Міністр юстиції презентував електронні сервіси Мін’юсту. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 26 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Тарифи

Тарифи

С 1 апреля 2015 г. в Украине повышаются тарифы на электроэнергию, газ, тепло и горячую воду для населения. Кроме того, с 1 мая украинцев также ожидает рост цен на холодную воду. После роста тарифов, по подсчетам Научно-исследовательского института социальных исследований (ISS), украинские семьи будут тратить более половины зарплаты (57,3 %) на оплату жилищно-коммунальных услуг. Для сравнения, в Великобритании это соотношение составляет 7 %, в Германии – 7,7 %, в Словакии – 17,1 %, в Польше – 22,9 %, Греции – 28,2 %, Румынии – 24,7 %. В связи с этим большинство экспертов отмечают, что при такой существенной нагрузке на семейный бюджет в условиях снижения реальных доходов и галопирующей инфляции украинцы просто физически не смогут платить за коммуналку по новым тарифам. Мнения экспертов относительно возможных выходов из сложившейся ситуации собирал О. Ворошилов – читайте в № 26 «Резонанса».

Газ: диверсифікація

Газ: диверсифікація

Українська економіка, попри численні надзвичайно песимістичні прогнози – особливо в російських ЗМІ, у цілому доволі успішно витримала випробування масштабними змінами в географії імпорту газу в 2014 – І кварталі 2015 р. Виключне значення для цього успіху мали масштабні поставки газу в Україну з Європи та дипломатична й фінансова підтримка з боку ЄС і США, які, по суті, знівелювали загрозу російської газової блокади. Протягом 2014 р. Україна загалом імпортувала 19,6 млрд куб. м природного газу, у тому числі 14,5 млрд куб. м газу надійшло з Росії та 5,1 млрд куб. м – з Європи. За даними ж «Укртрансгазу», Україна за січень – лютий 2015 р. імпортувала 4,1 млрд куб. м газу, у тому числі 2, 3 млрд куб. м з Європи та 1,8 млрд куб. м – з Росії. Причому якщо імпорт газу в Україну з Росії скорочувався, то з Європи й надалі зростав. Про перспективи географічної диверсифікації поставок газу в Україну дізнавайтесь з аналітичної статті С. Кулицького в № 26 «Резонансу».

Угода між Україною і ЄС

Угода між Україною і ЄС

Відбулася зустріч президента Національної академії наук України академіка НАН України Б. Патона з делегацією ЄС на чолі з комісаром Європейської комісії з науки, досліджень та інновацій К. Моедашом. Зустріч була пов’язана з видатною подією в науковому житті нашої держави – підписанням угоди про участь України в Програмі Євросоюзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Докладніше про зустріч та нові можливості, які підписана угода відкриває для вітчизняної науки у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Ефективність наукової діяльності

Ефективність наукової діяльностіv

Національна академія наук України для підвищення ефективності свого функціонування розробляє нові підходи до оцінювання наукової діяльності своїх установ та експертизи наукових проектів. У цьому питанні корисним є досвід іноземних науково-дослідних інститутів, зокрема німецьких. Докладніше про визначення підходів для оцінювання ефективності наукової діяльності НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.