• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Закарпаття

Закарпаття

У зв’язку з подіями на Сході України протягом останнього року на Закарпатті  були  спроби  ззовні  активізувати  прорусинські  та  проугорські рухи, які сповідують ідею відокремлення краю від України. Користуючись слабкістю держави й заручившись підтримкою Росії та угорських націоналістів у Європарламенті, окремі представники місцевого русинства та ідеї входження Закарпаття до «Великої Угорщини» робили спроби  роздмухувати  полум’я  сепаратизму  на  Закарпатті,  які,  однак,  не отримали широкої підтримки місцевого населення.

Більш детально про ситуацію на Закарпатті дізнавайтесь з матеріалу І. Рудя в № 49 «Резонансу», с. 5-11 http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez49.pdf

Урожай – 2015

Урожай – 2015

У нинішніх складних економічних умовах, незважаючи на всі труднощі і військову агресію, агропромисловий комплекс став єдиною галуззю української економіки, яка  в минулому році збільшила обсяги виробництва та експорту. Про перспективи цьогорічного урожаю, потенційні можливості й реальні здобутки вітчизняних аграріїв читайте в матеріалі А. Потіхи в № 47 «Резонансу»

Дніпропетровщина

Дніпропетровщина

Перспектива підвищення ролі місцевого самоврядування у зв’язку з децентралізацією влади в Україні значно посилює увагу експертів і суспільства до майбутніх місцевих виборів, які визначать конфігурацію регіональних еліт. Особливої ваги в цьому контексті набувають ключові для України регіони, одним з яких є Дніпропетровщина, з одного боку, відома своїм індустріальним потенціалом, запасами корисних копалин, великою кількістю розвинутих міст, з іншого – суміжна із зоною проведення АТО, що, безумовно, додає проблем і відповідальності місцевій владі.

Детальніше про те, які політики і як готуються конкурувати між собою за контроль над регіоном, дізнавайтесь зі статті Н. Тарасенко в № 48 «Резонансу»

Міжнародне співробітництво НАНУ

Міжнародне співробітництво НАНУ

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду; про стан, перспективи, проблеми міжнародного співробітництва НАНУ; про концептуальні засади розбудови фундаментальної національної електронної бібліотеки «Україніка» та багато іншого.

Боротьба з тролінгом

Боротьба з тролінгом

Сервіс мікроблогів Twitter реалізував нову функцію, яка дасть змогу користувачам допомагати один одному позбавлятися від неприємних співрозмовників і спамерів. Для цього достатньо експортувати список заблокованих акаунтів і поділитися ним. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.