• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Facebook навчився впізнавати людей на фото зі спини

Facebook навчився впізнавати людей на фото зі спини

Фахівці зі штучного інтелекту в компанії Facebook вивели алгоритм, здатний визначити особу людини на фотографії, навіть якщо вона стоїть спиною. Програма здатна аналізувати зачіску, одяг і навіть жести користувачів по вже завантажених раніше фотографіях. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12.

Росії бракує тролів

Росії бракує тролів

Російська компанія «Интернет-исследования» з Петербурга, відома як «фабрика тролів», незважаючи на недавні заяви про те, що компанія зараз не має ні офісів, ні штату співробітників, вербує нових працівників. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12.

Діяльність НАН України

Діяльність НАН України

2014 рік, останній рік звітного періоду, ще раз засвідчив здатність учених Національної академії наук спрямовувати зусилля на вирішення найгостріших проблем, що постають перед державою. Зараз це – вкрай вразливі та болючі проблеми, пов’язані з агресією Росії. В академії було проведено повну інвентаризацію розробок подвійного призначення і відповідні пропозиції надано Президенту України та уряду. З 2015 р. започатковано цільову наукову програму з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави. Незабаром буде підбито підсумки конкурсного відбору і розпочато фінансування проектів. Обов’язкове впровадження їхніх результатів в оборонно-промисловому комплексі є виключно важливим завданням наступного періоду. Докладніше про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Техногенно-екологічна безпека

Техногенно-екологічна безпека

Негативний досвід техногенних аварій, зокрема недавньої пожежі на нафтобазі біля Василькова, масштабних аварій на залізниці в Черкаській області в минулому році та у Львівській області у 2007 р., свідчить про необхідність удосконалення системи управління безпекою в Україні. Щорічно держава витрачає значні кошти на ліквідацію наслідків аварій, але ситуація не змінюється на краще. Впровадження наукових основ управління безпекою, запропонованих науковцями Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, дасть змогу скоротити ці видатки в десятки разів і зменшити ризики надзвичайних ситуацій. Докладніше про наукові основи впровадження ризик-орієнтованого підходу в управлінні техногенно-екологічною безпекою у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Біоенергетика

Біоенергетика

Фахівці Інституту технічної теплофізики НАН України розробили комплекс заходів, спрямованих на подолання існуючих бар’єрів і активне залучення біомаси в енергетичний баланс країни. Докладніше про це у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.