• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Правий Сектор

Правий СекторПрезидент України Петро Порошенко провів засідання Військового кабінету РНБО, на якому обговорювалася ситуація в зоні АТО, а також події в Мукачеві. За словами Глави держави, зростання напруги на лінії зіткнення на Донбасі дивним чином синхронізується зі спробою дестабілізувати ситуацію в глибокому тилу, за тисячу кілометрів від фронту, де з'явилися люди з важким озброєнням. Детальніше, про думки і прогнози експертів стосовно ситуації, що склалася, у коментарі С. Горової до Випуску 39 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Реформа правоохоронної системи

Реформа правоохоронної системиОдин з основних напрямків реформування системи силових структур в Україні − створення Національної поліції. На церемонії складення присяги двома тисячами співробітників столичної патрульної поліції на вірність українському народу, Президент України Петро Порошенко підкреслив, що новостворена патрульна поліцейська служба є символом впровадження реформ у державі. Більш детально, про початок роботи патрульної поліцейської служби в Україні та прогнози експертів у коментарі С. Горової до Випуску 38 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Децентралізація влади

Децентралізація владиПрезидент Болгарії підтримав курс реформ українського уряду; Підписано меморандум про взаєморозуміння між Верховною Радою і Європарламентом; Рада підтримає зміни до Конституції в через тиждень, − Президент; 19 областей вже мають затверджені на рівні регіону перспективні плани формування територій громад; Антикорупційне бюро може запрацювати наприкінці вересня; Президент запропонував Парламенту ратифікувати Меморандум з Німеччиною щодо кредиту на 500 млн євро на відбудову інфраструктури на Сході України. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 38 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Вибори

Вибори

Україна, нарешті, визначилася з нормативно-правовою базою для проведення місцевих виборів. 14 липня Верховна Рада прийняла Закон № 2831-3 «Про місцеві вибори». Про новації закону та думки експертів з цього приводу дізнавайтесь з аналітичної статті Н.Тарасенко в № 51 «Резонансу»

Збройний конфлікт у Закарпатті

Збройний конфлікт у Закарпатті

11 липня вітчизняний інформаційний простір сколихнули численні повідомлення ЗМІ і соцмереж про збройний конфлікт за участі «Правого сектору» у Закарпатті. Ситуація із стріляниною в Мукачевому активно коментується представниками владних структур, політиками, партійними лідерами, оглядачами, громадськістю. Привертає увагу амплітуда тональності коментарів: від різкого засудження дій «Правого сектору» до його беззастережної підтримки. Версії і коментарі стосовно ситуації збирала Т. Гранчак – дізнавайтесь докладніше з аналітичного огляду в № 50 «Резонансу» (с. 3-18). http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez50.pdf