• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 2, 2021). У номері: відстеження впливу COVID-19 на професію інтелектуальної власності; у новому звіті Міжнародної асоціації товарних знаків підкреслюється недостатня представленість жінок на керівних посадах в сфері інтелектуальної власності; інтелектуальна власність та ліки від COVID-19: чому відмови від вимог СОТ може бути недостатньо; дослідження Європейського патентного відомства і Відомства інтелектуальної власності ЄС про взаємозв'язок між володінням ПІВ компаній і їх економічними показниками; зростаюча креативна економіка Індонезії та інтелектуальна власність;

Експертні оцінки рішень РНБО 11 березня

Експертні оцінки рішень РНБО 11 березняПід час засідання РНБО 11 березня 2021 р. обговорювався ряд питань. Наступного дня Президент України В. Зеленський записав відеозвернення до українців, у якому пояснив рішення, які напередодні ухвалила Рада національної безпеки та оборони.

Детальніше про засідання РНБО та його рішення читайте в аналітичному  огляді О. Ворошилова «Рішення РНБО 11 березня 2021 р. в оцінках політиків і експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5-21).

Україна у відгуках зарубіжної преси

Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 1 по 15 березня 2021 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалися наступні теми: підписання Президентом України Володимиром Зеленським Указу «Про Національну молодіжної стратегії до 2030 року», метою якої є створення умов для розвитку молодих людей; ініціатива Президента України Володимира Зеленського щодо альтернативи зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки», згідно з якою глава держави має намір провести зустрічі з лідером кожної з країн окремо;

Унормування присудження наукових ступенів

Унормування присудження наукових ступенів

НАУКА

17 лютого Верховна Рада України підтримала у першому читанні проєкт Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів. За словами міністра освіти і науки України С. Шкарлета, запровадження змін, передбачених проєктом Закону, дасть змогу шляхом системного реформування положень чинного законодавства унормувати процес підготовки і атестації наукових кадрів вищої кваліфікації та врахувати основні аспекти кращих європейських практик у сфері освіти і науки. Водночас, на думку експертів, деякі положення законопроекту не повною мірою узгоджені між собою, що може призвести до виникнення правових колізій при їх застосуванні. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» № 2 (С. 4, 68–75).

«Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму

«Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму

Наприкінці лютого в українському політичному, експертному та медіасередовищі вкотре актуалізувалася тема повернення анексованого Росією Криму. Приводом для цього стало відзначення 26 лютого дня Кримського спротиву російській окупації.

Детальніше про перспективи деокупації читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Перспективи «Кримської платформи» в наближенні деокупації Криму: думки експертів» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-35).