• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Жнива-2017: очікування та проблеми

Українські аграрії завершили збір ранніх зернових культур і завершують збирання пізніх ярих - гречки, проса, кукурудзи, соняшнику.Поточний рік видався непростим для агросектору через аномальні погодні умови, що вплинули на якість зерна, а також суттєву активізацію земельного рейдерства.

Детальніше про поточну ситуацію в  агросекторі читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Основные проблемы уборочной кампании-2017 в освещении СМИ и экспертов агросектора» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 63-69).

Специфіка нинішнього етапу застосування міжнародних політично вмотивованих економічних санкцій

Останнім часом усе більшого поширення набувають міжнародні політично вмотивовані економічні санкції. Взагалі, сам по собі інститут політично вмотивованих економічних санкцій у системі міжнародних відносин не є чимось принципово новим для функціонування світової економіки.

Детальніше про сучасні міжнародні політично вмотивовані економічні санкції читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Політично вмотивовані економічні санкції як нова складова розвитку сучасної глобальної економіки» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 51-62).

Результати децентралізації у 2017 році: фінансовий аспект

Про позитивні результати фінансової децентралізації вже багато раз наголошувалосяце щорічне зростання обсягів власних ресурсів місцевих бюджетів, їхньої частки в структурі зведеного бюджету України. У 2017 р. прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом мають 366 ОТГ, власні доходи яких з початку року зросли у два рази.

Детальніше про результати фінансової децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджети об’єднаних територіальних громад у 2017 році» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40-50).

Чи буде на Донбасі миротворчий контингент ООН?

Питання появи миротворчих сил ООН на Донбасі як одного із засобів призупинення гарячої фази військового конфлікту на Сході України є актуальним протягом усього перебігу АТО.

Детальніше про можливість появи миротворців ООН на Донбасі читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Питання миротворчого контингенту ООН на Донбасі: позиції сторін та оцінки експертів» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-40).

Про новації в механізмі перетину українського кордону іноземцями

З початком збройного конфлікту на Донбасі та анексією Криму Росією, Україна втратила контроль над частиною свого кордону, тому наша держава була вимушена передивитися стандарти прикордонної безпеки та визнала необхідність більш жорсткого контролю перетину українського кордону іноземцями.

Детальніше про новації в процедурі перетину українського кордону іноземцями читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Нові правила перетину кордону України для іноземців та перспективи їх реалізації»? Роздуми експертів» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27-34).