• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Twitter створює свою копію Snapchat

Twitter створює свою копію Snapchat

Twitter планує запустити функцію-аналог Snapchat, за допомогою якої буде зручніше публікувати відео. Компанія вже створила робочий прототип нової функції, але він ще не готовий для публічного використання.

Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 7).

Українсько-американські наукові проекти

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: підсумки першого засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технологій; бюджетне фінансування НАН України в 2018 р.; базове фінансування університетської науки; підсумки додаткового конкурсу з відбору представників та експертів від України до програмних комітетів «Горизонт 2020»; переможців конкурсу українсько-американських наукових проектів, що стосуються аграрних наук та біотехнологій і багато іншого.

Сучасні українсько-польські економічні відносини

Українсько-польські відносини, традиційно привертають значну увагу ЗМІ обох країн. Щоправда, останнім часом політичні відносини Польщі та України помітно ускладнились. Водночас обидві країни мають вельми тісні економічні зв’язки.

Детальніше про стан та перспективи українсько-польських економічних відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінка розвитку українсько-польських економічних відносин у сучасному політичному контексті» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 54-62).

Реформування системи охорони здоров’я в Україні

МОЗ України планувало розпочати реформу системи охорони здоров’я ще влітку 2017 р., але перенесення розгляду парламентом ключових законопроектів на осінь відтермінувало початок змін на 2018 р. Проте навіть з 1 січня поточного року одночасно по всій країні раптових змін очікувати не варто.

Детальніше про реалізацію медичної реформи в Україні читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Медична реформа в Україні та особливості розвитку медицини в ОТГ» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 39-54).

Чи вплине зміна польського уряду на розвиток українсько-польських відносин?

Початок 2018 р. вніс певну долю оптимізму в прогнози щодо покращення не досить теплих останнім часом українсько-польських відносин. Сподівання на позитивні зміни пов’язані з переформатуванням польського уряду, започаткованим у грудні минулого року та призначенням нового прем’єр-міністра М. Моравецького.

Детальніше про перспективи українсько-польських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Переформатування польського уряду у контексті перспектив розвитку українсько-польських відносин» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.29-39).