• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Повноваження для нового Президента України

Повноваження для нового Президента України

Ще після першого туру президентських виборів у ЗМІ з’явилась інформація щодо публікації проекту закону стосовно суттєвого обмеження повноважень майбутнього глави держави. Його ініціатором стала фракція «Об’єднання “Самопоміч”», представники якої вирішили встановити правові запобіжники від владних зловживань. Незважаючи на те, що даний законопроект досі не зареєстровано у ВРУ, сама його поява спровокувала  громадську дискусію, оскільки фактично мова йде про перспективу переходу до парламентсько-президентської республіки. У підсумку хотілося б зазначити, що насправді в тій патовій ситуації, у якій Україна перебуває останні 5 років, маніпулятивне зосередження уваги громадськості та політичних сил на проблемі усунення новообраного Президента, котрий має величезний кредит довіри – тим більше, за відсутності вагомих на те підстав – вочевидь не стоїть настільки гостро, як безліч дійсно болючих для нашої країни питань. Про це розлогіше  у публікації Т. Миськевич «Громадська думка про правотворення», 2019, №10(175).

ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки

ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки

НАУКА 

Минулого місяця в Україні відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки – науково-популярна подія загальнодержавного значення, засновником і одним із організаторів якої є НАН України. Фестиваль проводиться з метою популяризації досягнень науки в нашій країні, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету та престижу науки в Україні. Детальніше про заходи, які відбулися у межах фестивалю читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 3–4).

Православна церква України: причини непорозумінь

Православна церква України: причини непорозумінь

 Релігійне життя

Українські церкви 15 грудня 2018 р об'єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Єпіфаній. З часу створення ПЦУ між митрополитом Єпіфанєм і екс-предстоятелем УПЦ КП Філаретом виникло протистояння за вплив в церкві.

Детальніше про стан справ в ПЦУ читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Ситуация в ПЦУ: раскол или «особое мнение одного из епископов»?» в № 11  «Україна: події, факти, коментарі» (с.59-65).

Ініціатива ЄС щодо відкритого доступу до наукових публікацій

Ініціатива ЄС щодо відкритого доступу до наукових публікацій

НАУКА

Організація «cOAlition S», яка ініціювала Plan S, офіційно повідомила, що відкритий доступ до наукових публікацій відкладено до 2021 р. Крім того, були внесені зміни в сам план. Тепер при розгляді питання про те, кого фінансувати, європейські дослідницькі агентства ігноруватимуть престиж журналів, у яких публікуються дослідники. Детальніше про ініціативу Євросоюзу щодо відкритого доступу до наукових публікацій читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 28–29).

Особливості розвитку гірських територій України

Особливості розвитку гірських територій України

В об’єктиві – регіон

Поки триває робота щодо створення належного законодавчого підґрунтя для розвитку гірських територій, регіони вже сьогодні можуть робити вагомі кроки для поліпшення умов проживання населення в гірських і високогірних населених пунктах.

Детальніше про розвиток гірських територій читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Міжрегіональне співробітництво для розвитку гірських територій» в № 11  «Україна: події, факти, коментарі» (с.54-59).