• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про головні напрями діяльності НАН України, проблемні питання її функціонування, основні засади реформування наукової сфери та значний потенціал академічних установ для розвитку нашої держави, про щорічну моніторингову доповідь ООН «Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014», про новий етап співробітництва бізнесу та університетів та багато іншого.

Утилізація сміття

Утилізація сміття

Черговою спробою вирішити проблеми утилізації побутових відходів стало внесення до парламенту проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» № 1742 від 14.01.2015 р. Головним завданням цього законопроекту є «демонополізація ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів, делегування контрольних функцій органам місцевого самоврядування та забезпечення прозорості оплати послуг з поводження з побутовими відходами (шляхом виведення з квартирної плати». Серед переваг цього законодавчого «ноу хау» його автори називають, зокрема, залучення інвестицій на впровадження новітніх технологій по створенню потужностей з переробки побутових відходів. Думки експертів та інфографіка в матеріалі С. Полтавця «Громадська думка» № 3 (85).

Ситуація на Сході України

Ситуація на Сході України

На розгляді в парламенті (прийнято в першому читанні, готується до другого) знаходиться проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними. Відповідний законопроект зареєстровано за №1840. Думки експертів щодо документу в матеріалі О. Коломієць, «Громадська думка» № 3 (85).

НТУУ «КПІ»

НТУУ «КПІ»

Представники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» продемонстрували фахівцям Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України низку готових до реалізації розробок і запропонували колегам взяти участь у подальшій роботі над розв’язанням технологічних проблем, пов’язаних з їх упровадженням у виробництво та вдосконаленням.Докладніше про співпрацю НТУУ «КПІ» з ІЕЗ ім. Є. О. Патона НАНУ у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.